up
ara

Final - Hush Hush Serisi 4. Kitap

- Finale

Final - Hush Hush Serisi 4. Kitap Konusu ve Özeti

Final - Hush Hush Serisi 4. Kitap
Sessizlik - Hush Hush Serisi 3. Kitap kitabının da yazarı Becca Fitzpatrick tarafından kaleme alınan Final - Hush Hush Serisi 4. Kitap kitabı Roman (Çeviri), Romantizm türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2011 yılında 9786053430087 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Final - Hush Hush Serisi 4. Kitap isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Seyla Tezcan çevirmiştir. Kitap Aşka İnananların Okuması Gereken En Romantik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Final - Hush Hush Serisi 4. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Sevinç Seyla Tezcan
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786053430087
Sayfa: 416 sayfa Basım Tarihi: 2011
Hush, Hush serisinin bu nefes kesici Final'inde kader ağlarını örüyor

Nora ve Patch tüm sorunların geride kaldığını düşünmektedir ve genç kız, kovulmuş meleğe karşı hissettiği sevgiden her zamankinden daha emindir. Kovulmuş melek olsun ya da olmasın hayatının aşkı odur. Kökenleri ve kaderleri, birbirlerine düşman olmalarını gerektirse de Nora, Patch'e sırtını dönmeyecektir fakat ikisi de son bir tehlikeyle yüzleşmek için güçlerini toplamalıdır. Hank ölmüştür ve istemeden de olsa Nefilim ırkının lideri olan Nora onun başlattığı işi bitirmek zorundadır. Bu da kovulmuş melekleri, yani Patch'i yok etmesi gerekeceği anlamına gelmektedir. Böyle bir şeyin olmasına asla izin vermeyeceğinden, Patch'le birlikte bir plan yapar. Amaçları savaşı daha başlamadan bitirmektir.

Fakat bazen en iyi hesaplanan planlar bile ters gidebilmektedir. Nora yeni görevine alışmaya çalışırken hiç beklemediği bir şekilde, bağımlılık yapıcı bir güce kapılmaktan kendini alıkoyamaz.

Savaş hatları çizilirken Nora ve Patch hangi tarafta yer alacaktır? Aralarındaki farklılıklarla yüzleşirken bunları ya görmezden gelecek ya da uğruna savaştıkları sevginin yok olmasına sebep olacaklardır. Nihayetinde aşkın bile üstesinden gelemeyeceği engeller yok mudur?
gizem güzeldere

gizem güzeldere

@gizemguzeldere

Serini ilk kitabından sonra diğer kitapların bu kadar düşük seviyede olması beni hayal kırıklığına uğrattı. Hele son kitap tam bir fiyaskoydu. Hayır yani insan diyor ki bu kadar güzel bir konu buluyosun böyle patch gibi kızların aklını başından alan bir karakter yaratıyorsun olay örgüsünü yapıyosun da niye kitabın sonunu berbat ediyosun? Ayrıca kitapta sevilen bir karakterin ölmesi de yazarın tam bir klişe olduğunun ispatı zaten Nora da iyi değildi hani şöyle bir Katniss Everdeen ya da Bella Swan gibi olsun istenmiş ama olmamış. Mübarek kızımız 2, 3 haftada kılıç kullanmayı öğreniyor maşallah maşallah. Hadi onu da geçtim ulan biz kitabın sonuna kadar patch ve nora birleşsin aralarında bir şeyler olsun diye bekliyoruz yok anam o da yok kadın sadece kitabın sonunda mutlu bir yer göstermiş onunla yetini der gibi olmuş ben belki patch ve noranın şöyle güzel bir tatilde keyip çatarlarken böyle yan yana oturup flörtleşirkene mutlu şakalar yapıp gülümsedikleri yerleri okumak istiyorum kadın sen niye bana bunu vermiyosun neyse okumamın üzerinden çok geçti ama bu yorumu yaptığım için hiç pişman değilim eğer pişman olmak istemiyorsanız ilk kitabı okuyun ve bırakın.
8 beğen · 0 yorum
Satıgül Yüksek

Satıgül Yüksek

@gulunkitapligi

İlk kitaptan sonra seri tam bir hayal kırıklığı oldu, daha heyecanlı daha hareketli bir son bekliyordum ama olmadı, özellikle final sahnesi tam bir fiyaskoydu, bayan nefil bir gecede kılıç ustası oldu mübarek :)

Spoiler vermeden söylemek gerekirse iyi taraftan bir kişiyi öldürdü yazar , diğerleri şerbetliydi galiba piyango o fedakar karaktere vurdu, bari ölüsüne saygı duysaydınız, cehennemin ortasında senin için hayatını veren birinin bir kaç yüz metre ötesinde aniden ilanı aşklar vıcık vıcık aşk sözcükleri girdi devreye, birden ne oluyor neredeyim ben dedim : ))

Ayrıca tüm kitaplarda Patch'e fazla yer verilmediğini düşünüyorum,yani erkek karakterin ağırlığını tam anlamıyla hissedemedim, ve Nora hiç ısınamadığım kadın karakterler arasında yerini aldı :)
4 beğen · 0 yorum
Sezgi

Sezgi

@sezgii

Bu serinin en iyisiydi. Müthiş bir final yaptılar. Tempoluydu, heycanlıydı, ne olacak kim yaptı , nasıl oldu :D deliriyordum neredeyse!

Dante tam bir pislik ya! Scott gitti onun yüzünden :(( Vee Scott hayallerimizde onla beraber gitti tabii.
Neyse ki Vee mutlu.

Nora ve Patch mutlu son! Beklenenden daha iyiydi. Çünkü bi ara Nora'nın Patch'i bırakabileceğini düşündüm. Dante etkiliydi hem de çok fazla. Yazarın burda bir hayranına yaptığı küçük jest beni baya sevindirdi. Çünkü biz yazarların bizim kitapları hakkında ne düşündüğümüzü önemsemelerini isteriz. Lisa Martin'de yazarımızın dikkatinden kaçmamış.
Marcie ne saf, ne gereksiz kasıntı bi kızdır ya. Malesef hayatımızda böyle insanlardan çok.
Kısacası dolu dolu bir Final'di. :)
3 beğen · 0 yorum
Finalle ilgili tek diye bileceğim şey !!!

3buçuk 4 saatlik gibi kısa bir sürede bu kitabı Okudum ve resmen delirdim ßukadar çabuk bitemezdi ßukadar çabuk olamazdı. Kendimi ruyadan uyanır gibi hisettim her kitap beni etkiler aslında oldukça fazla etkiler ama bu seri gerçekten iliklerime kadar beni heycanlandıran bir kitapdı ve yazara gerçekten çok fazla kızdım. Bukadar çabuk bittirdiği için bu seriyi ...

Bu Seriyi okumuyanlarınız varsa ellerindeki kitapları bir anca bırakıp en yakın kitapcınızdan fısıltıyı almaya bakın gerçekten pişman olmiyacağınız bir melek serisi sizi beklemekte ...
1 beğen · 0 yorum
sevde bülbül

sevde bülbül

@sevdebulbul

hayatımda okuduğum en harika kitap serisi ve finaliydi..okurken her duyguyu tattırdı.yeri geldi ağladım yeri geldi güldüm yeri geldi heyecanlandım..oldukça akıcı bir dili var kitabın.başladıktan sonra bir bakmışsınız ki yarılamışsınız o kadar harika. kitapta tasvirler çok güzel yapılmış karakterleri çok iyi kafanızda canlandırma imkanı veriyor aynı şekilde mekanlarda adeta film izler gibi kafanızda canlanıyor..tabi çevirmenin payı burada çok büyük şiddetle tavsiye edebileceğim bir seri.
1 beğen · 0 yorum

Final - Hush Hush Serisi 4. Kitap - S41

Öğle saatlerinde Vee aradı.
Ezgi Erdoğan tarafından eklenmiştir.
Kübra Caymaz

Kübra Caymaz

@kbrcymz

Kılıcı kendime çevirdim. Kalbime tuttum sonra şaşırtıcı bir şey yaptım. Bıçağın üstüne düştüm.
ataç ikon Final - Hush Hush Serisi 4. Kitap
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
İrem İvgin

İrem İvgin

@iremivgin3

''Dokunuşunu hissedemediğimi biliyorum,Nora. Ama duygularını hissedebiliyorum. İçimde. Bu benim için her şey demek.Keşke ben de seni,senin beni hissettiğin gibi hissedebilseydim ama beni sevdiğini biliyorum.Hiçbir şey,hiçbir zaman bundan daha önemli olamaz. Bazı insanlar bütün bir hayatı senin bana yaşattığın duyguları tadmadan yaşıyor... ''
ataç ikon Final - Hush Hush Serisi 4. Kitap
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Nora:Beni etkilemek için böyle giyiniyorsun
Patch:Hayır melek seni etkilemek için soyunuyorum...
3 beğen · 0 yorum
Dilan

Dilan

@dilanb

"Her sabah seninle uyanmak ve her gece senin yanında uyumak istiyorum" dedi Patch ciddi bir sesle . "Sana bakmak, üzerine titremek ve hiçbir erkeğin yapamayacağı şekilde sevmek istiyorum. Seni şımartmak istyorum; her öpüşüm, her dokunuşum, her düşüncem, hepsi sana ait. Seni mutlu edeceğim. Seni her gün mutlu edeceğim.
ataç ikon Final - Hush Hush Serisi 4. Kitap
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
ALeRa

ALeRa

@alera

Yüzüme bir tokat indirse de olurdu. İhaneti o kadar can acıtıcıydı.
ataç ikon Final - Hush Hush Serisi 4. Kitap
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
84
KİTAP
Aşka İnananların Okuması Gereken En Romantik Kitaplar
Aşkın gücüne inananların ve aşksız yaşayamam diyenlerin mutlaka okuması gereken en romantik kitapları bu listede paylaşıyoruz...
505
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...
231
KİTAP
En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları
Hem Türk edebiyatının hem de Dünya edebiyatının en önemli kadın yazarları tarafından kaleme alınmış mutlaka okunması gereken ...
293
KİTAP
Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar
Bu kitapların acilen filmi çekilmeli! Kurgusuna bayıldığımız ve sinemada da görmek istediğimiz, senaryolaştırılması mümkün ol...
26
KİTAP
Herkesin Favorisi Aşk Kitapları
Romantiklerin okumaya doyamayacağı en güzel aşk romanlarının bir araya geldiği aşk listesi. Okurken pembe hayallere dalabilec...