up
ara

Cehennem Kitap İncelemeleri

Bir Dan Brown kitabı daha bitti, geç oldu ama bitti. Her zaman ki merak uyandırıcı satırlar,mekanlar,tarihten günümüze gelen gizemler ve bunların harmanlandığı bilimsel gerçekler. Adamın her kitabı mı sürükleyici olur? Yani kurguyu düşündükçe üstün zekanın sınırları ile deliliğin sınırlarını harmanladığını düşünmekten kendinizi alamıyorsunuz.

Yine başrolde sanat prof. Robert London ve yine yanında güzel bir kadın Sienna Brooks. Hikaye London'ın gözlerini bir hastane odasında ,kafasında kurşun yarası,dikişler ve 2 günlük hafıza kaybıyla açıyor ve soluksuz macera başlıyor.Kitabın tamamı 2 günde geçiyor,farklı mekanlar ve farklı karakterlerin dilini anlayana kadar kitabı yarılıyorsunuz ki zaten kitap 103 bölümden oluşuyor yani uzun uzun sayfalar okunmadan bölüm atlayıp bir sonraki bölümde farklı bir bakış açısı görebiliyorsunuz.

Kitabın son 150 sayfasına hiçbirşey diyemiyorum. Tamam adam her daim sağ gösterip sol vururda , üst üste 3 kez de yanılmaz ya insan,bir bölümde olayların kurgusunu öyle bir değiştiriyor ve açıklamalar yapıyor ki "yuhhh" diyorsunuz

Dante bu kitabın kalbi daha doğrusu "İlahi Komedya"sı.Bu sefer "Melekler ve Şeytanlar" daki gibi kanlı sahneler yok, bu sefer hiç aklımıza gelmeyecek ama durup düşününce ,özellikle kitabın sonunu okuduktan sonra bi durup "ya gerçektende böyle bir felaket kapımızda,naparız" demekten kendinizi alamıyorsunuz. Bu sefer sorun insan nüfusunun artış oranı,bir kaç nesil sonra tüm kaynaklarımızın son bulup kendi kıyametimizi hazırladığımızı öne süren bir düşünce ve uygulamaya konulan fikirler.

Ben çok beğendim,bu adamın tüm kitaplarını çok severek okudum,film uyarlamaları da çok güzel oluyor ve bu kitabın uyarlaması yapılacağını duymak çok güzel.
ataç ikon Cehennem
kitaba puan vermedi
0 yorum