up
ara

Işığın Savaşçısının Elkitabı

Işığın Savaşçısının Elkitabı Konusu ve Özeti

Işığın Savaşçısının Elkitabı
Işığın Savaşçısının Elkitabı kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Can Yayınları
ISBN: 9789750702624
Sayfa: 160 sayfa
Hayallerimizi yaşamamız, hayatı kucaklamamız, yazgımızla yüzleşmemiz için bir çağrı. Paulo Coelho, benzersiz üslubuyla, herbirimizin kendi içindeki Işığın Savaşçısı'nı keşfetmesine yardımcı oluyor; hepimizi Savaşçı'nın yoluna çağırıyor: Yaşıyor olma mucizesinin değerini bilenin, yenilgisini kabullenenin, sonunda olmak istediği insan olabilen kişinin yoluna. Işığın Savaşçısının Elkitabı, Simyacı'nın yazarından bilgelik dolu bir armağan.Işığın Savaşçısı, başkalarının kendisine biçtiği rolü oynamaya çalışarak zaman harcamaz. Işığın Savaşçısı, kışkırtmalara kulak asmaz; onun, gerçekleştirmesi gereken bir yazgısı vardır.Işığın Savaşçısı, kendi kusurlarının farkındadır, ama erdemlerini de bilir. Işığın Savaşçısı, her zaman elinden gelenin en iyisini yapar, başkalarından da aynı şeyi bekler.
Misafir

Misafir

@misafir000

Normalde okuduğum kitaplara inceleme ekleyemem.Belki yazdığım inceleme ile kitabın yanlış anlaşılmasına neden olacağımı düşündüğümden belki de bu işi beceremediğimden.Ama bu kitabı okuduktan sonra mutlaka birşeyler yazmam gerektiğine inandım:
Hayatta üç tür insan vardır;Bir arayış içerisinde olanlar,hayatı,hayatı düşünmeden anlık yaşayanlar ve harekete geçmek için bir yardım bekleyenler.
Işığın Savaşcısı hayatın anlamını bulmuş kendine bir hedef belirlemiştir bu nedenle birinci gruptadır.Ama bununla yetinmez aramaktan asla vazgeçmez.Çünkü hayatın her zaman kendisine daha iyi fırsatlar sunduğunu bilir ve bunları da değerlendirmek ister.
Ama hayatımızda çok farklı sorunlar vardır.Hepimizin yaşamları ve düşünceleri farklıdır.Bazen geçmişimiz bazen çevremiz anlam arayışımızda ve davamızda bize engel olurlar bizi yıldırmak için uğraşırlar.Böyle durumlarda ışığın savaşçılarının kendilerine doğru yolu gösterecek bir kitaba ihtiyacı olur.
Sanki Paulo Coelho bir hayat yaşamış da bu kitabı yazmak için aramıza ikinci kez dönmüş gibi.Kitap da hedefine doğru koşan bir savaşçı için gerekli bilgiler,öğütler ve örnekler var.
Işığın Savaşçısının kendine belirlediği amaç dışında her zaman ikinci bir amacı vardır.Yalnız ışığı korumaz o aynı zamanda karanlığı aydınlatmanın savaşını verir.Karanlıkta kalan ve harekete geçmek için yardım bekleyenlere ışık tutar, elini uzatır onlara.
Bu nedenledir ki hayata bir anlam biçen ve bu anlam ile yaşayan insanların doğru yolda olduklarından emin olmaları için ve hayla bir anlam arayanların ve bu arayışın içerisinde kaybolanların aradıkları anlamı bulabilmeleri için okumaları gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.
Eğer dünyaya istediğimiz gibi yaşamak için gelseydik her şey bizim kontrolümüzde olurdu.Bizler bu dünyayı istediğimiz şekilde yaşayabileceğimiz bir yer haline getirmek için geldik.Doğduğumuz andan itibaren bir savaşın içindeydik zaten ama çoğunluğu bunu fark edemedi,hayatın gerekleri içerisinde kaybolup gitti.Bazıları ise bu işten çıkar sağladı köşeye çekilip savaşanları izledi nereden ne kazanabileceğinin şu kısa ömürde nasıl kolay yaşayabileceğinin hesabını yaptı.Geriye kalanlar ise Işığın savaşçılarıdır..
0 yorum
Beyhude

Beyhude

@mamafih

yazarın öğreti niteliğinde kendince her sayfasında ışığın savaşçısının nasıl olması gerektiğiyle ilğili düşünceleri yer almakta. Tüm insanları ışığı arayan Savaşçı gibi görmekte ve onlara kendince yol Haritası tavsiye etmekte. Bir konu yok . Her sayfa da kendine ait farklı duygu ve düşünce akışları var. Bir Bilge edasıyla paylaşmış . Yazarın bu bilinmezi sunuyor edası pek hoşuma gitmedi. Zaten yazarda pek sevdiğim bir yazar değil. Peki niye bu kadar vakit ayırıp okudum. Tamamen hepsini de okumuş sayılmam . Bağımsız düşünceler yer aldığı için , rastgele açın . Okuyun. Bu arada bazı Hoşuma gitmeyen cümlelerde çıkmadı değil karşıma .. Okumak her daim iyidir.
0 yorum
Bilge Süldür

Bilge Süldür

@bilgesuldur

Dine şans verme cesaretine sahip ateistlerin, ama özellikle de dinle bağlantılı yaşamın sayısız vede hesapsız seçeneklerinden, hangi din olduğunun önemi olmaksızın hayatı güzelleştiren din kültüründen ve felsefesinden faydalanmak isteyen dindarların mutlaka ama mutlaka başucunda bulundurup,hayatta zorlandığı yahut fazla mutlu olduğu zamanlarda rastgele bir sayfasını açıp sadece bilgeliğini tazelemesine fırsat tanıması gerektiğine inandığım, harika bir Paulo Coelho kitabı. Zannederim bu kitabın yazılmasından sonra dünyaya gelmiş olmam benim vede bu yazıyı okuyan türdeşlerim için son derece sevindirici bir olaydır..

Şiddetle tavsiye ederim..!
0 yorum
GİZ

GİZ

@gizemoz

Bende bu kitap öyle oturupta bir defada okunup bitirilecek cinsten bir kitap değil.Her sayfasında farkı öğütler taşıyan bir kitap.Yani aslında hergün bir sayfasını rasgele açıp okuyabilirsiniz.Ve her okuduğunuzda da başka şeyler çıkarılacak bir kitap.Bence çok başarılı ve uzun süre güncelliğini koruyacak bir kitap..
0 yorum
DEMET

DEMET

@demetsomunoglu

Defalarca okunabilecek bir kitap. Öyle bir solukta değil, yavaş yavaş her cümlesini defalarca okuyup, hayatınıza işlemesi için yazılmış. Ayrıca dilimize çevirisi de çok güzel bir Türkçe ile yapılmış. Sevdiklerinize hediye için de çok güzel bir seçenek.
0 yorum

Işığın Savaşçısının Elkitabı - S41

Işığın savaşçısının savaşa girmekten korktuğu olmuştur.
Esra Tmr tarafından eklenmiştir.
Merve Şahin

Merve Şahin

@mervesahin0

Bugüne kadar milyonlarca insan pes etti. Öfkelenmiyorlar, ağlamıyorlar, hiçbir şey yapmıyorlar. Yalnızca zamanın geçmesini bekliyorlar. Tepki gösterme becerilerini yitirmiş onlar.

Sense üzgünsün. Bu da senin ruhunun hâlâ canlı olduğunu kanıtlar.
ataç ikon Işığın Savaşçısının Elkitabı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Erkin Çoban

Erkin Çoban

@erkincoban

Başkasının bahçesiyle ilgili öğütler veren budalanın, kendi bitkileriyle ilgilenmediğini bilir.
ataç ikon Işığın Savaşçısının Elkitabı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Şevval Yıldız

Şevval Yıldız

@sevvalyildiz712

Başkalarının acılarına kayıtsız kalanlar,en acınacak kişilerdir.
ataç ikon Işığın Savaşçısının Elkitabı
kitaba 7 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Erkin Çoban

Erkin Çoban

@erkincoban

Başkalarının acılarına kayıtsız kalanlar, en acınacak kişilerdir.
ataç ikon Işığın Savaşçısının Elkitabı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Erkin Çoban

Erkin Çoban

@erkincoban

İşte bu yüzden ışığın savaşçısıdır onlar. Başarısızlığa uğradıkları için. Soru sordukları için. Durmadan anlam aradıkları için. Ama sonunda o anlamı bulacaklardır.
ataç ikon Işığın Savaşçısının Elkitabı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
312
KİTAP
Tavsiye Ettiğim Kitaplar
Kitap tavsiyesi arayanlar buraya! Herhangi bir kitap türüne bağlı kalmaksızın beğenerek okuduğumuz ve herkesin okumasını tavs...
127
KİTAP
Başucu Kitaplarım
Hayatımızda yer edinmiş, zaman zaman sayfalarını yeniden karıştırdığımız ve okumaya doyamadığımız başucu kitaplarımızı bu lis...