up
ara

Kurtlar Hanedanı

Kurtlar Hanedanı Konusu ve Özeti

Kurtlar Hanedanı
Kurtlar Hanedanı kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Artemis Yayınları
ISBN: 9786054482894
Sayfa: 808 sayfa
"Sabah Cromwell'i zindana atın... Akşam geri geldiğinizde onu kadife bir yastığın üzerinde tarlakuşu yerken ve tüm gardiyanları kendisine borçlandırmış olarak bulursunuz."1520'ler İngiltere'si bir felaketin eşiğinde. Kral, erkek bir varis bırakamadan ölürse, ülke bir içsavaşla yerle bir olabilir. VIII. Henry, yirmi yıllık evliliğinin iptal edilmesini ve Anne Boleyn'le evlenmeyi istiyor. Fakat Papa ve Avrupa'nın büyük bir kısmı ona karşı. Huysuz Kral'ın özgürlük arayışı, zeki ve yetenekli danışmanı, Thomas Wolsey'nin sonunu getiriyor ve geriye iktidar boşluğuyla bir kördüğüm kalıyor.İşte bu içinden çıkılmaz durum da kahramanımız Thomas Cromwell'in yükselişini başlatıyor. Zalim bir demircinin oğlu, bir siyaset dehası, rüşvetçi, kabadayı ve adeta bir sihirbaz kadar büyüleyici olan Thomas Cromwell, gücün peşindeki yolculuğunda katı bir toplumun kurallarını yıkıyor ve daha da fazlasını yıkmaya hazırlanıyor. Bununla da kalmayıp meclise, politik düzene ve Papa'ya kafa tutarak İngiltere'yi kendi istekleri doğrultusunda şekillendirmeye hazırlanıyor.Yaşayan en iyi romancılardan birinin kaleme aldığı Kurtlar Hanedanı, psikolojiyle politikanın kesişim yolculuğunu keşfe çıkan, gerçek bir İngiliz romanı. Devam romanı ise 2012'de...
Ayşenur Kurt

Ayşenur Kurt

@aysenurkurt

Tarih ve psikolojiyi iyi harmanlamış. okuması zevkli fakat benim gibi araştırarak kitap okumayı ve tarihi seviyorsanız güzel; aksi takdirde çok sıkıcı olabilir. her karakteri vikipediden inceleyerek okudum. sanırım zaten ingilterede bu isimler az çok biliniyor. yani bizim Sultan Süleyman'ı ve Hürrem'i okumamız gibi. Aslında Anne Boleyn ile sanırım akranlar, değilse de çok yakındır. zaten 8. Henry de Kanuni ile akran :)
Fakat kitabı Manbooker ile bir türlü bağdaştıramadım. Daha çok 'çok satanlar' listesindeki kitapların bir üst versiyonu gibi..
ataç ikon Kurtlar Hanedanı
kitaba 6 verdi
0 yorum

Kurtlar Hanedanı - S41

Lizzie hala ayktaydı. Hizmetkarların Cromwell'i içeri buyur ettiğini duyunca, koltuğunun altında kocasının minik köpeğiyle onu karşılamaya gitti.
"Sen hayatta mıydın?"
Cromwell iç çekti.
"Yorkshire nasıldı?"
Cromwell omuz silkti.
"Ya Kardinal?"
Cromwell kafasını salladı.
"Yemek yedin mi?"
"Evet"
"Yorgun musun?"
"Pek değil."
"Bir içkiye ne dersin?"
"Tamam."
"Ren Şarabı?"
Ayşenur Kurt tarafından eklenmiştir.