up
ara

Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail

Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail Konusu ve Özeti

Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail
Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Işık Yayınları
ISBN: 9789752784536
Sayfa: 232 sayfa
Hekimoğlu İsmail'in bizzat kendisiyle, çocuklarıyla ve kader birliği yaptığı yakın dostlarıyla gerçekleştirilen "Hekimoğlu İsmail Konuşmaları" isimli röportaj/sohbet dizisi, bu kitapla mikrofondan sayfalara taşınmış; Hekimoğlu İsmail'e dair ibretli hatıralar okuyucusuyla buluşmuş oldu. Hekimoğlu İsmail'in bizzat kendi el yazısı ile altına not düşmek suretiyle hazırladığı -kronolojik düzen üzere sıralanmış- 24 adet resminden oluşan hazine değerindeki albüm, kitabın sonunda yer alıyor. Resim sayısı tam bir tevafuk: 24 saat gibi bir ömrü mütalaa etmekte. Belge niteliği taşıyan bu resimler ilk defa yayımlanıyor.Hekimoğlu İsmail okunmalıdır çünkü o; "ömrü boyunca Allah'tan başka derdi olmayan", "himmetini milletine hasretmiş", "düşündüklerini samimi bir şekilde yaşamaya çalışan bir mümindir." Eserlerinin okunması, anlaşılması ve nesiller üzerinde bıraktığı tesir esas alınmak suretiyle yapılan şu tespit, kulağa oldukça manidar geliyor: "Hekimoğlu İsmail ağabey, iki nesil üzerinde bir çağ açıp bir çağ kapatan adamdır."
Burhan Balkan

Burhan Balkan

@bbalkan

Hekimoğlu İsmail.. Gençliğinde otobüs'e binmeyip yolculuk parasını kitaplara veren bir insan. Söz verdiği için,kışın ortasında İstanbul'un bir ucundan öbür ucuna yürüyen sadakat abidesi. Hayatında karşısına çıkan olaylara olan bakış açısını gördükçe kendinize de pay çıkartacaksınız. İlim ve Hak aşığı olan Hekimoğlu İsmail'in (Gerçek adı Ömer Okçu) hayatını anlatan bu eseri okumanızı tavsiye ederim.Keyifli Okumalar...
0 yorum

Derdini Seven Adam Hekimoğlu İsmail - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle