up
ara

Gece Yarısı Tuzağı (Gece Yarısı Nesli, #5)

Gece Yarısı Tuzağı (Gece Yarısı Nesli, #5) Konusu ve Özeti

Gece Yarısı Tuzağı (Gece Yarısı Nesli, #5)
Gece Yarısı Tuzağı (Gece Yarısı Nesli, #5) kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Deniz Güçlü
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
ISBN: 9789944826440
Sayfa: 360 sayfa
Kurşunlar ve bıçaklarla eğitilmiş bir savaşçı olan Renata'yı, -ölümlü ya da vampir- herhangi bir erkek yenemez. Ancak onun en güçlü silahı, nadir görülen ve ölümcül olan sıra dışı psişik yeteneğidir. Şimdi yabancı bir tehlike onun güçlükle kazandığı bağımsızlığını tehdit etmektedir. Bu altın renkli saçlara sahip vampir, onu hayalinin ötesinde zevkler yaşayacağı karanlık bir diyara sürükleyecektir. Adrenalin bağımlısı, dövüş tutkunu Nikolai, kendi adaletini tüm Soylu düşmanlarına uygulamaktadır -ve son avı da acımasız bir suikastçıdır. Bir kadın onun yoluna çıkar: Baştan çıkarıcı, buz kadar soğuk bir muhafız olan Renata. Fakat Renata'nın güçleri, sevdiği birinin yaşamı tehlikeye girdiğinde sınanacak, hatta Niko'dan yardım istemesine neden olacaktır. İkisi güçlerini birleştirdiğinde büyük bir açlığın alevleri tutkuyla harlanacak, kan bağının neden olduğu eşsiz zevk onları ya sonsuza kadar lanetleyecek ya da kurtulmalarını sağlayacaktır..."Lara Adrian'ın kadın kahramanı çelik kadar sert. Kitap raflarındaki en iyi vampiri serisi!"-Romantic Times Book-"Bir sonraki kitapta ne olduğunu öğrenmek için ölüyorum!"-WildOnBooks.com-"İlgi uyandıran gerçekçi karakterlerle iyi yazılmış bir roman" Takipçileri hazır olsun, bu seri gittikçe iyi oluyor!...-FreshFiction.com-
Gece Yarısı Tuzağı-Lara Adrian

Bayılıyorum bu yazara okuduğum tüm kitaplarını çok sevdim..Ateş Serisinden sonra en çok sevdiğim ucretsiz seri..Önceki Rio selçuklu'nun hikayesinden tanıdığım Rus Nikolai türkiye'nin hikayesi idi ..Başlangıçtan biteseye kadar elimden bırakamadım..İster uzaylı,ister vampir seriyi kadın müthiş yazıyor..Ona kitap bir öncekinden daha iyi gidiyor...Bir arkadaşımın takıldığı gibi Birlik Düzene dönüşmüştü bu seride ama beni pek rahatsız etmedi..

Sergei Yakut'u bulmak ve İlk nesil tb'da vampirlerin ölümlerini soruşturmak görevli olan Nikolai yolu psişik güçleri olan Renata ile kesişir...Renata Sergei türkiye'nin yanında iki yıldır tutsaktır..Orada tutsak edildikten sonra onun gibi pisişik güçleri olan Mira'da bu tutsaklığa dahil edilmiştir..Onun da psişik güçleri vardır Renata gibi..İkisi de soya eşidir...

Nikolai bébé'yi Renata bir barda kendisini av olarak kullanarak tuzağa düşürür...Ve Lex Yakut tarafından yakalanmasını sağlar..Lex Sergei Yakut'ıun oğludur..Sergei Yakutun Birlik İlk nesil cinayetleri ıle olmasından şüphelenmektedir..Lex ile Sergeyi arasında sanıldığı gibi sıcak bir aile ilişkisi yoktur..Fakat yine de Nikolai bir fırsatını bulup dövüşürken onu öldürmesini oğlu anda engellerse de oğluna Sergeyi kesinlikle güvenmemektedir..

Alexei'de ilk fırsatta babasını sırtından vurmanın hesaplarını yapıyordur..
Ve ilk fırsatta babsına suikast düzenletir..Fakat merkez şüpheli maalesef Nikolai'dir..Bu şüphe yüzünden Renata Nikolai türkiye'nin yakalanıp esir edilmesini sağlar..Ama gelişen olaylar ile Nikolai türkiye'nin suçsuz olduğunu anlar ve değer verdiği evladı gibi sevdiği Mira nın da ortadan kaybolması ile Nkolai türkiye'nin tutsak olduğu yerden kurtarmaya karar verir..Ama işler sandığı gibi kolay olmayacaktır..Nikolai bébé'yi kurtarmak o kadar kolay değildir..

Her zaman ki gibi müthiş aksiyon,gerilim,aşk,tutku iç içedei..Gelecek hikaye imkb bu hikayede büyük kayıplar veren Andreas Reichen'in hikayesi olacak..Vallahi ben şimdiden merak etmeye başladım..Umarım yayın evi Amerika " da 12.hikayesi yayınlanan bu seriyi daha sık aralıklar ile yayınlamaya başlar..Çünkü oldukça güzel çok beğenilip tutulan bir seri bu..Ülkemizde de müdavimleri çok fazla..
Bu seriyi kesinlikle tavsiye ederim..Vampir serisinden hoşlanmayanlar safra çok sevecek bu seriyi..
0 yorum
Ebru Aydın

Ebru Aydın

@sevimlihirsiz

Klasik en çok beklenen karakterin vasat olmasının örneklerinden birisi.
0 yorum

Gece Yarısı Tuzağı (Gece Yarısı Nesli, #5) - S41

'' O da ne! '' diye bağırdı bakışlarını bu hayalden koparıp dehşetle geri çekilirken. Sesi boğuktu. Dişleri istem dışı biçimde çıkmıştı ve dili peltekleşmişti. Kalbi hızla atıyordu. Aşağılarında da durum benzerdi; erkekliği taş gibi sertleşmişti. '' Ne oldu bana? '' diye sordu.
Hickirik tarafından eklenmiştir.
505
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...
162
KİTAP
Vampir Severlerin Okuması Gereken En İyi Vampir Kitapları
Vampirleri ilgi çekici bulanların mutlaka okuması gereken, bazen gizemli, bazen romantik, bazense gerilim dolu en iyi vampir ...