up
ara

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi Konusu ve Özeti

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi
Müşfikti Gece kitabının da yazarı F. Scott Fitzgerald tarafından kaleme alınan Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi kitabı Roman, Öykü (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Profil Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9789759961862 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi isimli kitap 80 sayfadan oluşuyor. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Profil Yayıncılık
ISBN: 9789759961862
Sayfa: 80 sayfa
Amerikan edebiyatının bol ödüllü yazarlarından Scott F. Fitzgerald çarpıcı bir öyküyle karşınızda. Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi, zekice kurgulanmış, uzun süre hafızalardan çıkmayacak unutulmaz bir hikâye. Benjamin Button 1860 yılında dünyaya gelir. Ama herkes bebek olarak doğarken, o gizemli bir şekilde yaşlı olarak doğar ve gençleşmeye başlar. Yaşlılıktan gençliğe doğru ilerlerken hayatın cilveleriyle karşılaşır. Sırasıyla savaşa katılır, iş hayatına atılır, aşık olur, evlenir ve çoluk çocuğa karışır. Daha sonra üniversiteye, ardından liseye gider. Anaokulundan sonra, iyice küçülür ve sonunda hemşirenin kollarına döner. Keskin bir sosyal hayat eleştirisi sunan bu tuhaf ama muhteşem hikâye Fitzgerald'ı Amerikan edebiyatı tarihinin en iyi yazarlarından biri haline getirdi.Ayrıca David Fincher tarafından filme çekilen Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi'nin başrollerinde ise Brad Pitt ve Cate Blanchett var.
Semih Oktay

Semih Oktay

@semihoktay - İstanbul

Roman değil,hikaye de sayılmaz:Büyüklere 'masal'dır bu eser.
BENJAMIN BUTTON'IN TUHAF HİKAYESİ

Masal(büyükler için);F. Scott Fitzgerald;Profil Yayınları;Türkçemize çeviren Zeynep Ertan;72 Sayfa (8)(Salı,29 Aralık 2015)

İyi ki romanlar var.İyi ki insanoğlu romanı icat etmiş.Büyükler için masal benzetmesi yapıyorum romanlar için.Misal Benjamin'in nasıl olup da doğabildiğini,,,daha doğrusu anasının onu nasıl doğurduğunu öğrenmesek de ziyanı yok! Okuyoruz.

Eser,anasından doğduğunda 70 yaşında olan Benjamin Button'ın yıllar geçtikçe gençleşmesini anlatıyor.Bir insanın,yaşıyorken başından geçenler, Benjamin'in de başından geçiyor fakat herkes yaşlanırken,o gençleşiyor, küçülüyor,üniversiteye,liseye,,,nihayet ana okuluna gidiyor.Sonra da bebek oluyor ve en son her şey kararıyor!..

Aklıma bir arkadaşımın,Ben kitabı okuduğumda bir mesaj almak isterim; kitapların bir mesajı olmalı,demesini anımsadım şimdi.Arkadaşım S....., işte sana göre bir eser,mesajı var!İnsanların farklı olan insana bakışını anlatıyor bu eser.Sosyal yaşamda alışkanlıkları anlatıyor.Kendisi gibi olmayan insanı, insan yerine koymayandan bahsediyor. Okuyabilirsin!

Salı,29 Aralık 2015
0 yorum
NEJLA GÜNEŞ MUCIK

NEJLA GÜNEŞ MUCIK

@nejlagunesmucik - Kocaeli / İzmit

Yıllar önce sinema filmini izlemiştim, ama kitabını okumuş olmak için ve orjinalini bilmek için okudum. Her ne kadar bu okuduğum kitap biraz özet olacak kadar kısa olsa da İyi ki de okumuşum, çünkü filmi ile hiç alakası yok. Ana konu sadece aynı yani, Bebeğin yaşlı bir adam görünümünde doğup yaşlandıkça aslında gençleştiği. Ancak olay örgüsü ve olay akışı tamamen diyecek kadar farklı. Aynı zamanda kitapta Buz Sarayı adlı ikinci bir hikaye de yer alıyor. İlgilenenlere tavsiye ederim.
0 yorum
Tubb

Tubb

@ttt - İstanbul

Filmiyle alakası olmayan, 60 sayfalık bir öykü olan Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi, öncelikle filmini izleyip sonradan okumanızı tavsiye edeceğim bir kitap.

Kitapla film arasında çok farklılıklar var. Okurken göreceksiniz. Bunun dışında, öykü olarak heba edilmiş bir konusu olduğunu düşünüyorum. Keşke filmde olduğu gibi uzun bir roman olarak kaleme alınsaydı. Yine de Fizgerald birtanedir. Sırf, o enfes konusu ve işleyişi için bile okunabilir.
0 yorum
Hilal Çimen

Hilal Çimen

@hilalcimen

Fitzgerald'ın dilini seviyorum, ama çok ahım şahım da değildi. Vurucu birkaç parça vardı gerçi, akıcıydı da. Ama hani pürdikkat okunup başucu kitabı yapılacak bir şey değildi. Süt ve kurabiyeyle gidebilecek hoş bir kitaptı, altmış sayfa zaten. Bir anda sonuna geliyorsunuz. Keşke biraz daha geniş işlenseymiş, konu çok güzel de hikaye olarak heba edilmiş gibi geldi bana.
''Bir de baston, baba. Bir baston istiyorum.''
0 yorum
Zübeyde Yerebatan

Zübeyde Yerebatan

@zubeydeakuzum42

Filmini seyrettikten sonra merak edip okumak istediğim bir kitaptı. Okuduktan sonra hayal kırıklığına uğradım. Kitabı ve filmi arasında çok uyumsuzluklar var. Ayrıca kitabının filmine nazaran daha kapsamlı olacağını düşünmüştüm. (Genelde bu şekilde olur çünkü.. Fakat beklentimin dışında çıktı. Açıkçası filminden aldığım tadı kitabından alamadım.
0 yorum

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi - S41

“Genç kız ince ve narindi, saçları ay ışığında kül rengi, verandadaki gaz lambalarının altında bal renginde görünüyordu. Omuzlarının üzerinden en yumuşak sarıdan, üzerinde siyah kelebekler olan bir şal sarkıyordu; kabarık elbisesinin kenarından uzanan ayakları, parlak düğmeleri andırıyordu.”
Eulalia tarafından eklenmiştir.
Burcu Balaban

Burcu Balaban

@kontes

Sonra her şey karardı; beyaz karyolası ve etrafında gezinen belirsiz yüzler ve sütün sıcak, hoş kokusu, hep birlikte zihninden uçup gitti.
ataç ikon Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
328
KİTAP
Filmi de Çekilen Kitaplar
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz eserler bu listede! Film uyarlamaları mevcut olan tüm kitapları bu li...
249
KİTAP
Kısacık, Okunası Kitaplar
Kısa ama etkili kitaplar bu listede. Sayfa sayısına bakmayın. Kısa ama yoğun kitaplar. Az zamanınız mı var? Kısacık bir kitap...