up
ara
‹ Sarı Sıcak

Sarı Sıcak Kitap İncelemeleri

CEREN

CEREN

@cerensahbaz0 - Mersin

Bu kitabı almamdaki en büyük neden bir Çukurova'lı oluşumdur.Öncelikte bu kitapta daha önce hiç bilmediğim Çukurova'ya özgü adetleri tanıdım.Hikayeler birbirinden farklı insanların,farklı hayatlarını , yaşadıkları eğlenceli dakikaları , üzüntülerini,kederlerini ,zorluklarını,heyecanlarını anlatıyor.Çok farklı hayatların içinde buluyorsunuz kendinizi.Kitabı okurken ''Acaba devamında ne olacak?'' gibi bir heyecana kapılamadım.Bu yüzden çok uzun bir süre zarfında tamamladım okumamı.Bu yüzden belki de olay örgüsünün kitabın tamamında devam etmesini isterdim.Örneğin Yaşar Kemal'in kitaplarından biri olan İnce Memed'de olduğu gibi.Bunların dışında insanların kendilerinden daha üstün insanlara karşı ve doğanın onlara sunduğu tüm olumsuz şartlara karşı mücadeleleri beni çok etkiledi.Estetiklik çabası güdülmeden tamamen doğal ve içten bir dille yazılmış.Hiçbir bölümde anlama sıkıntısı çekmedim.Uzun süredir okumayı planladığım bir kitaptı.Sonunda okuyup bitirdim.Herkese Öneriyorum.:)
ataç ikon Sarı Sıcak
kitaba 8 verdi
2 yorum
verdanTT (@verdantt)
ellerine sağlık.eylül geldi serinledi geceler artık mersinde :)
10.09.16 beğen cevap
CEREN (@cerensahbaz0)
:) @verdantt teşekkür ederim
11.09.16 beğen cevap
Mustafa Kemal'in Askeri

Mustafa Kemal'in Askeri

@mustafakemalinaskeri

Başyapıt
Kesinlikle mükemmel.Anadolu köylerini ve insanlarını çok çarpıcı bir gerçeklikle anlatan hikayeler.Türk öykücülüğünün başyapıtlarından biri.
ataç ikon Sarı Sıcak
kitaba 10 verdi
0 yorum
E.D

E.D

@yabanci

Öncelikle kitapta dikkatimi çeken en önemli şey; Yaşar Kemal'in ustaca betimlemeleri ve tasvir gücü oldu. Bu gün dışında; kitap kısa öykülerden derlenmiş. Bir kaç öykü gerçekten iyiydi, etkilendiğimi söyleyebilirim. Fakat, öykülerin çoğu birbirini tekrar ediyor, yazar kısır bir döngü içine girmiş. Sanki hep aynı öyküyü okuyormuşum hissi uyandı, bazen sıkıldım açıkçası. Okumasanız da olur diyebileceğim bir Yaşar Kemal kitabı. İnceleme notum:3
ataç ikon Sarı Sıcak
kitaba 6 verdi
0 yorum