up
ara

Kişisel Güveni Geliştirmek

Kişisel Güveni Geliştirmek Konusu ve Özeti

Kişisel Güveni Geliştirmek
Kişisel Güveni Geliştirmek kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Günhan Günay
Yayınevi: Rota Yayınları
ISBN: 9757803718
Sayfa: 128 sayfa
Duygusal alandaki güçlü ve zayıf yanlarımızı keşfedip, davranışlarımızı değiştirebilir, güvenli davranışlar sergileyebiliriz. Bu davranış biçimiyle toplum hayatında ve iş yaşamında kurduğumuz ilişkilerde etkili olabilir, iyi bir kariyer yapmanın yolunu açar ve insanlarla ilişkilerimizde başarılı oluruz. Bu kitap, güvenli davranışlar sergilemeniz için bazı temel teknikleri içermektedir. Kitaptaki bazı konu başlıkları arasında; -Davranış seçiminin önemi -Sinirlerinize hakim olmak -Kendinizin farkında olmak ve özsaygı -İsteklerde bulunma ve istekleri reddetme -Zor insanlarla anlaşmak -İçinden çıkılmaz durumlarla mücadele edebilmenin yolları bulunmaktadır. Kitaptaki pek çok örnek etkili, doğrudan ve açık bir anlatım kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bir aerobik programını sadece televizyondan izleyerek zayıflayamaz ve sağlıklı olmazsınız. Bir kitap sayfasındaki sözcükleri okuyarak da güvenli davranışlar sergileyemezsiniz. Mutlaka yüz yüze görüşmeler yapmalısınız. Gelişme kaydedip kaydetmediğinizi ölçmek ve amacınıza ulaşıp ulaşmadığınızı anlamanız için kitapla çeşitli alıştırmalar bulacaksınız. Sue Bishop, eğitimci ve danışmandır. Çok sayıda eğitim kitabının yazarıdır. (Tanıtım Bülteni'nden)

Kişisel Güveni Geliştirmek - S41

Kendiniz için daha güvenli davranmak istediğiniz durumların bir listesini yapın. Öncelik sırasına koyun. Ancak bir uyarıda bulunmak istiyorum. Önce daha az önemli konuları ele alın, alışkanlık kazanıncaya ve güvenli davranış becerilerinize inanıncaya kadar devam edin. Sadece konu ile ilgili kitaplar okuyarak zorlukları yenebileceğinizi varsaymayın.
Karartı tarafından eklenmiştir.
Karartı

Karartı

@kararti

Güvenli davranış tarzının iki yönü vardır: Kendi haklarınızı göz ardı etmeden başkalarının haklarına saygı göstermek.
ataç ikon Kişisel Güveni Geliştirmek
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum