up
ara

Bir Dilekle Başladı Her Şey

Bir Dilekle Başladı Her Şey Konusu ve Özeti

Bir Dilekle Başladı Her Şey
Bir Dilekle Başladı Her Şey kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Ozan Aydın
Yayınevi: Martı Kitabevi
ISBN: 9786053480556
Sayfa: 464 sayfa Basım Tarihi: 2011
Dilekler, içtenlikle istenince gerçekleşen hayallerdir.Hayata yeniden tutunmak için önünde yirmi dilek duruyordu... Kâğıda döktüğü yirmi hayal...Acı çekmektense geleceğe umutla bakmasını sağlayacak yirmi ihtimal...Artık bir sonraki güne güzel duygularla başlamak için hazırdı, çünkü gerçekleştirmesi gereken hayalleri vardı. Çünkü hayat her şeye rağmen yaşamaya değerdi....Hayatınızda çok isteyip de gerçekleştiremediğiniz şeyler mi var?O halde hemen kâğıdınızı kaleminizi alın ve dilek listenizi hazırlamaya başlayın..."En katı yürekli okuyucular bile kendilerini bu umut dolu romandaki unutulmaz karakterler için gizlice gözyaşlarını silerken ve kendi dilek listelerini hazırlarken bulacaklar."-Booklist-"Konu özel, unutulmaz bir yer ve onurlu, güçlü karakterler yaratmaya geldiğinde kimse Debbie Macomber'dan daha iyi olamaz."-BookPage-"Macomber'ın kullandığı dil ve olumlu anlatımı sizi sevdiğiniz koltuğunuz kadar rahat ağırlıyor."-Publishers Weekly-"Debbie kalbini kâğıda işlemiş. Sonuç ise muhteşem!"-RT Book Rewiews-
Dilara Okut

Dilara Okut

@dilaraokut53

http://kahvedamlasi.blogspot.com.tr/2015/06/bir-dilekle-baslad-hersey-debbie.html#moreDebbie Macomber,klasiği olan bu seri kitap yine aynı şekilde insanı ümitlendirme,umut,insanları mutlu etme adına sıcacık,insanı sarıp sarmalayan bir hikaye ile karşımızda..Yazarımız yine aynı uslupla devam etmekte;tabii bunda çevirmenin payı büyük,çünkü bazı cümleler var ki günlük hayatta hep söylediğimiz cümleler.İçten ve samimi çevrilmiş

Bildiği gibi kitap Blossom sokağında geçiyor; yeni kahramanlar eklenerek hikayemiz devam etmekte.
Hikayemiz, dört dul kadının birlikte sevgililer gününü kutlamasıyla başlamaktadır.Bu dört dul bayan kendisi aralarında yirmi dilek listesi diye birşey ortaya atarlar.Hayatlarında gerçekleştirmek istedikleri şeyleri yazmak isterler. İsterseniz şimdi aramıza yeni katılan bu dört bayanı kısaca tanıyalım :)

~ Anne Marie : Eşini kalp krizinden kaybetmiş ve onun acısını atlatamamış, yalnız yaşayan ve bir kitap dükkanı işleten sıradan bir bayan.

Ellen:Anne Marie'nin ilk başta sadece yemek arkadaşıyken daha sonra Anne Marie'nin onu evlat edinmesiyle kızı olmuştur.

Barbie:Eşini uçak kazasında kaybetmiş olup iki oğula sahip çok zengin ve güzel bir bayandır.

Lillie:Barbie'nin annesi.Eşini Barbie'nin eşinin olduğu uçak kazasında kaybetmiştir.Hiç bizr zaman gerçek aşkı bulamamış olup eşi tarafından hep aldatılmıştır.


Bu dört bayanın arasında bir çok tatsızlık,üzüntü,sevinç geçmiştir aralarında ama asla hiç biri dileklerini yazmamayı unutmamıştır.Aslında baktığımızda hepimizin yapması gereken birşeyi bizim için bu dört bayan yapıyor. Dileklerimizi yazmak.


Ben bu kitabı okuduktan sonra dileklerimi yazmaya başladım.Bir kitabın beni bu kadar etkileyici açıkçası hiç düşünmedim.Kendinizle ilgili ya da yaşantınızla ilgili fazlaca şey bulabileceğiniz bu kitabı eğer benim gibi okumadıysanız hemen okuyun derim.

Ve dileklerinizi yazmaya başlayın.Kim bilir belki birgün sizinde fark etmeden dilekleriniz tutar. :)
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Üç sene önceydi sanırım sınıfın kitaplığı dışında hiçbir yerden kitap almaz, alamazdım. O sıralarda bir arkadaşım Bir Yumak Mutluluk'u ödünç vermişti bana. Sınıf kitaplığındaki 100 temel eser ve işte o klasikler dışında okuduğum ilk kitaplardandır, Bir Yumak Mutluluk. Bu yüzden olacak etkisinden kolay kurtulamamış, yazara hayranlık beslemeye başlamıştım.

Bir Yumak Mutluluk'u okuduktan birkaç ay sonra Küçük Mucizeler Dükkânı'nı da okudum ve yaklaşık bir yıl sonra da Bir Dilekle Başladı Her Şey'i okumuştum.

Yazarın bahsettiğim iki kitabı birbirine çok benzeyen ve aslında sıradan kitaplar. Ben okurken özellikle son sayfalarda, "Olur mu canım öyle şey?" diyerek içten içe güldüğümü açıkça söyleyeceğim. Zaten şu an Debbie Macomber sevdiğim yazarlar arasında değil. Bir anlamda ilkim olduğu için sanırım o kadar bağlanmıştım.

Kitaplarında farklı kadınların hayatla mücadelesini anlatıyor. Bu mücadeleden karakter gayet inanılmaz bir şekilde galip olarak çıkıyorlar. Aynı durum Bir Dilekle Başladı Her Şey'de de olsa o daha farklıydı benim gözümde. Çünkü okuma nedenim yukarıda anlattığım hayranlıktan dolayı değil, kurgusunun ilgimi çekmiş olması ve fazlasıyla sıkıntılı bir zamanımda elime geçmiş olmasıydı. Bir anlamda dinlendirdi beni diyebilirim.

Yazarın mucizelere inanan iyimser bir kadın olduğu açıkça görülüyor hikâyelerinde ve eğer onun gibi bir insan değilseniz ve onun gibi bir insanın yazacağı umut dolu romanlardan hoşlanacak bir kişiliğe sahip değilseniz sadece Bir Dilekle Başladı Her Şey'i okuyun derim.
Ne kadar gerçekçi bir kişilik de olsanız ister istemez etkisinde kalıp bir dilek listesi hazırlayabilirsiniz kendinize.
Ve bu çok tuhaf bir durum oluyor,

Not: Kendimden biliyorum ^^
Ve ve ve burada tam olarak hikâyeyi eleştirmedim galiba, neyse,
0 yorum
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

Yazarın şuana kadar okuduğum romanları çok akıcı ve başarılıydı. Bütün kitaplarında kendimi kaybedip, zaman kavramını unutuyorum. Karakterler ve yaşadıkları umutsuzluklar beni derinden etkiledi. DEBBIE MACOMBER'in kalemini çok seviyorum çünkü kalemine kusur bulamıyorum. Yazar üslubuyla, hayat verdiği karakterlerle, olay örgüsüyle muhteşemdi. En önemlisi de umutsuzluğun yanı sıra umudun varlığını da aynı kitap içinde biz okurlara fazlasıyla hissettirmesi. Henüz bunu okumayanlar zaman kavramını unutmak istiyorsanız ve hatta kendimi bile unutacağım roman okumak istiyorum diyorsanız sizin adresiniz: DEBBIE MACOMBER'in Bir Dilekle Başladı Her Şey kitabı tam da size göre!
0 yorum
nihan avcioglu

nihan avcioglu

@nihanavcioglu

Dilek listesinin güzel bir fikir olduğunu söylememek kitaba, yazara büyük haksızlık olurdu. Tabi ki bir yazarı, kitaplarını çok sevmek ya da hiç sevmemek biraz meraklı olduğunuz tarzla da alakalı. Yazarın ciddi bir okuyucu potansiyeli olduğuna eminim ancak bana göre çok yalın ve iyimserlikte biraz abartılı.. Kafa dağıtmak, vakit geçirmek için okunabilecek pembe mutlu bir kitap.
0 yorum
Merve Akpınar

Merve Akpınar

@littlebookstagram

Yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Bu yazarı gittiğim otelin kitaplığında keşfederek okudum ve diğer kitabını okurken öğrendim seri olduğunu. Şimdi tüm kitaplarını satın alıp baştan başlamayı düşünüyorum. Kitaba dönersek kesinlikle bayıldım! Yazarın dili, vermek istediklerini kısa güzel olaylarla anlatması harikaydı. Herkese tavsiye ederim zaten fiyatlarda çok uygun :)
1 yorum
Buğlem Öner (@buglemoner)
Yazarın bütün kitaplarını okudum ve gerçekten etkileyici bir anlatımı var. Herkesin 20 dilek listesi hazır olmalı bence, çünkü gerçekleşen her dilek bir kalp atışıdır.
04.09.15 beğen cevap

Bir Dilekle Başladı Her Şey - S41

Anne Marie dilek defteri projesine başlamak için sabırsızlanıp hemen işe koyuldu. Üç halkalı klasör siyah renkliydi ve üzeri de şeffaf bir plastikle kaplıydı. Sonraki yarım saat boyunca Anne Marie harfler kesti; harflerin etraflarını simli yapıştırıcılarla süsledi; onları da parlak fon kağıdına yapıştırdı. Ardından fon kağıdını üzerindeki YİRMİ DİLEK yazısı ön tarafa geçecek şekilde şeffaf plastiğin içine geçirdi. klasöre ek olarak her bir dileği için de ayrı birer şeffaf dosya almıştı.
Züleyha tarafından eklenmiştir.
Ümran Tağmat

Ümran Tağmat

@umrantagmat310

Bir dilekle başladı her şey.
çünkü her dilek bir kalp atışıdır.
ataç ikon Bir Dilekle Başladı Her Şey
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Levla

Levla

@diyorumki

Galiba bazen bazı şeyleri istediğimizi kabullenmekten korkuyoruz. Bunu özellikle de yarattığımız imajla çakışacağı için yapıyoruz.
ataç ikon Bir Dilekle Başladı Her Şey
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Levla

Levla

@diyorumki

İsteyince, her sorunun bir çözümü olduğunu anlıyor insan...
ataç ikon Bir Dilekle Başladı Her Şey
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

Gerçek seni özgürleştirir. Gerçeği öğrenene kadar korkularının ve şüphelerinin esiri olacaksın.
ataç ikon Bir Dilekle Başladı Her Şey
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

...çünkü her dilek bir kalp atışıdır.
ataç ikon Bir Dilekle Başladı Her Şey
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
429
KİTAP
Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar
Bittiğine üzüldüğümüz, hayatımızda derin izler bırakan unutamayacağımız kitapları paylaşıyoruz....
313
KİTAP
En Sürükleyici Kitaplar
Yemek yemek, uyumak gibi doğal ihtiyaçlarını unutmana sebep olacak en sürükleyici kitaplar bu listede! Sen de en sürükleyici ...
17
KİTAP
En Güzel Kitap Kapakları
Bazen sade olup da çarpıcı bir detay barındırdığı için, bazen renkleri dikkatimizi çektiği için, bazense süslü püslü oluşu ho...
746
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...