up
ara

Mart Menekşeleri Kitap İncelemeleri

duygu keles

duygu keles

@duygukeles

Bu kitabı, ben tesadüf üzerine ,okuoku adlı sitede gezınırken gördüm .Ilk once benı kapağı etkiledi ,çok sade ve şık bir tasarıma sahipti .Sonra konusunu okudum ve kitap benı kendıne daha çekmeyi başardı .Ve kendi kendime ben bu kitabı alıp okumalıyım dedim .
Kitabı elinize aldığınız da , çok özenli bir çalışmanın ürünü olduğunu; dış kapaktan -iç kapağa ,sayfa kalitesine , hatta içinde ki sevimli ayraca kadar , incelediğiniz de görebiliyorsunuz .
Kitabın , çevirisi çok sade ve akıcı ,sayfalar su gibi okunabılıyor , yazı puntosu tam istediğim gibi .


Kitabın içeriği hakkında bahsedecek olursam ; kitapta , Emily adlı bir kadının ,yaşadığı bir olay sonucu , Bainbridge adlı bir adada yengesini ziyarete gelmesi ,geldıkten sonra kaldığı oda da bulduğu bir günlük sayesınde geçmişine ait bilmediği sırları öğrenmesi , adada yaşadığı acı tatlı olaylar, çok güzel bir şekil de insanı sıkmadan ,arada kopukluk olmadan anlatılmış .Kitapta ; aşk, macera , gizem azcık gerilim , insan ılışkılerı o kadar güzel yansıtılmış kı , soluk soluğa okudum diyebilirim.
Ben bu kitaba bayıldım . Her sayfasını çok büyük bir heyecanla okudum .
Benım favorı yazarım her zaman söylediğim gibi : “KRİSTİN HANNAH’tır .” Bunu neden söyledim açıklayacağım. Bugune kadar Kristin Hannah’ın üzerine yazar tanımam ,kimse onunla rekabet edemez diyordum . “SARAH JIO –MART MENEKŞELERİ “adlı kitabıyla bana , KRİSTİN HANNAH’ın rakibi olabileceğini gösterdi , en azından benım için .
Ve şunu da belirtmek istiyorum ; ARKADYA YAYINLARI’NIN İLK KİTABI ,çoğu kişi zaten bılıyor .Fakat ılk kitap diye ön yargıyla yaklaşmayın .KESİNLİKLE BU KİTABI OKUYUN .ARTI YANINIZDA , BİR MENDIL BULUNSUN .

KISACASI : KESİNLİKLE BU KİTAP TAVSİYEMDİR .ARKADYA YAYINLARI’NA BU KİTABI ÇIKARDIKLARI İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM .SAYGILARIMLA .
ataç ikon Mart Menekşeleri
kitaba 10 verdi
3 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Vay canına!..Ne sıkı yorumlar okuyorum bu gün.Hay'rolsun!
29.12.13 beğen cevap
Nurten Hasgül (@nurtenhasgul)
2 yıl önce çok severek okumuştum.Halen de etkisi devam etmektedir. Harika bir kitap
18.05.17 beğen cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
Ne mutlu sana Nurten Hasgül (@nurten-hasgul).Kitabı okuyamadım o günden bu yana ama bir kitabın birkaç yıl etkisinin devam etmesi başıma geldiği için "(...) ne mutlu sana" diye yazdım.Her kitapseverin başına gelmez bu durum hele böyle bir etkinin başa sık gelmesi düşünülemez bile!
18.05.17 beğen cevap