up
ara

Mart Menekşeleri Kitap İncelemeleri

mell

mell

@mell

Sarah Jio...

Okuduğum ikinci kitabı idi. Sanırım büyülenmemek elde değil. Sonunu getirmek için çabalıyorsun ve kitabın son sayfasına geldiğinde o genç, alımlı ve güzel Sarah'ın fotoğrafı ile karşılaşıyorsun. Başlangıçta, yani kitabın sonunda büyük bir şok yaşadım. Şimdiye kadar böyle güzel eserleri ya çirkin, içine kapanık kadınlar yada kendine güveni olmayıp, hayattan beklentisini yitirmiş erkek kişiler yazar/dı. Yani benim gözlemlerim böyle idi.

Sarah Jio ile tanışmak isterdim. Enerjisi de, kalemi de solmayacak bir hanım ( gibime geliyor.)

Kitaba ve konusuna gelince. Ben genelde bunalımlı, ancak gülmekten kendini alıkoyamayan, sıkıntısını içine atmış, dışında hep çiçekler serpen bir hayat felsefeni benimsedim. Sanırım karakterler ile iç içe girmemin sebebi biraz da bu olsa gerek.

Kusursuz, insan yapımı olan şeyler için kullanılamayacak kadar özel bir kelime. Ancak bu roman, bu yazar kusursuza yakın olmakla kalmıyor, adete bu kelimeye yakışacak bir kalem taşıyor.

Sözün kısası; açıkçası romanların içerikleri ile ilgili bilgi vermeyi sevmiyorum. Sadece bende uyandırdığı beklenti, ilgi, resimleme, örgü, karakterler ile birleştiğim özellikler ve o romanı, şiiri, yazıyı yaşama dereceme değinirim.

,Ben bu romanı yaşadım...

Tavsiye edilir mi? Şiddetle.. :)

Sağlıcakla...
ataç ikon Mart Menekşeleri
kitaba 10 verdi
0 yorum