up
ara

Mart Menekşeleri Kitap İncelemeleri

Gamze Türk

Gamze Türk

@gamzeturk - Bursa

Yeni bir aya Sarah jio la merhaba demek.

"Bazen yarım kalırız bir cümlenin sonunda sonra biri eline bir kalem alır ve tamamlar bizi doğrularına. "

Sarah bu kitabında bir günlüğün sayfalarını aralayıp bizi beraberinde 1943 yılına götürdü. Ve tarzı gereği yine günümüz ve 1943 yılının tozlu raflarına sıkıştırdı bizleri.
Tarzında ödün vermeyen yazar olan Sarah bu kitabında da geçmiş ve günümüz şeklinde kaleme almış ve son derece akıcı, merak uyandıran, aşk dolu bir hikaye çıkarmış ortaya. Okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile.

Kitap hakkında bilgi vermek gerekirse ;
Kocası tarafından aldatılan bir kadın. Kalbindeki kırgınlıkları unutmak için yengesinin yanına Bainbridge Adasına gitmeye karar verir. Adaya ayak basmasıyla beraber, geçmişin tozlu sırlarınıda ortaya çıkarılır. Kaldığı odada eline geçen kırmızı kapaklı bir günlük de Emily'e bu yolculuğunda rehber olur. Aslında kendi hikayesinin de yarım kaldığını tamamlanmadığını fark eder. Ve onu tamamlayacak olan eşruhuy'la aynı sırların tozlu sayfalarında birleşirler.

Eşsiz bir macera, mükemmel ve bir okadar da acılar ve kayboluşlarla dolu bir aşk hikayesi. Yazar çıldırmış olmalı. Okurken çok büyük bir keyif aldığım. Umarım sizde beğenirsiniz.
ataç ikon Mart Menekşeleri
kitaba puan vermedi
0 yorum