up
ara

Etekli İktidar

Etekli İktidar Konusu ve Özeti

Etekli İktidar
İncir Kuşları kitabının da yazarı Sinan Akyüz tarafından kaleme alınan Etekli İktidar kitabı Sosyoloji, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 1970 yılında 9789752973749 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Etekli İktidar isimli kitap 225 sayfadan oluşuyor. Etekli İktidar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Alfa Basım Yayım Dağıtım
ISBN: 9789752973749
Sayfa: 225 sayfa Basım Tarihi: 1970
"Etekli İktidar" sürekli haklarını genişleten kadınları ve köşeye sıkış(tırıl)mış erkekleri anlatıyor.Yazar sıkı bir "Erkek Hakları Savunucusu" Bu kitap; kentli, iyi eğitimli, kariyerist ve çalışan kadınların, erkeklerin nasıl da canına okuduğunun "fotoğrafını" çekiyor. Sinan Akyüz, kitabında; ezilen, "oyuna" getirilen, aldatılan, "ailenin geçimini sağlama makinesi" olarak kullanılan "ahh zavallı biz erkekler"den yana tavrını koyuyor.Bu kitapta; kadın erkek ilişkileri üzerine sıkı tespitler, uygulanabilir taktikler ve erkeklerden yana bir tavır bulacaksınız.Kadınlar bu kitapta, erkeklerin neden artık evlenmediğinin, "erkekçe" cevabını bulacaklar. Yazar erkeklere, "oyuncu" kadınlara karşı, "kendini koruma ve kontr-atak yapma taktikleri" de veriyor.Yararlı olduğu kadar, esprili de bir kitap. Kadınlar canınıza okudukça, bu kitabı okumayı canınız çekecek!Uyarı: Bu kitabı karınızın/sevgilinizin ulaşamayacağı yerde saklayınız!
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

Sinan Akyüz bu kitabında ezilen erkekleri kaleme almış. Kitap her ne kadar roman tadını vermese de oldukça etkileyici ve doğruluk payı oldukça fazla. Sinan Akyüz kalemi deyince akan sular durur zaten bende... Yazarın etkileyici, dobra ve güçlü bir kaleminin olduğunu neredeyse bütün kitaplarına inceleme yazarken belirtiyorum. Bu gidişle de belirtmekten geri kalmayacağım. Etekli iktidar kitabının sayfalarında ilerledikçe yazarın savunduğu düşüncelere kendi kendime ne kadarda doğru dedim. Çünkü, bir erkek olmasam da haklı buluyorum yazarın kimi zaman mizahi olarak savunduğu, kimi zaman da, sert çıkışlarla savunduğu tezlerini... Kitapta ünlülerin, gazetecilerin ve Birol Güven'in düşüncelerine de yer vermiş yazar. Çok uzun zamandır okumak istiyordum bu kitabı okumayı nihayette okuma ayrıcalığına erişen okurlar arasında yerimi aldım geçte olsa... Şunu da yazmadan geçemeyeceğim; kitabın her sayfasında sanki yazarla konuşuyormuş gibi hissettim kendimi. Sinan Akyüz'ün üslubu gerçekten bir kitap yazmaktan çok okuyucusuyla konuşuyor gibiydi. Henüz okumayanlara tavsiye ediyorum. Yazara, Alfa Yayınına ve son olarak da kitapta düşüncelerini belirten herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
ataç ikon Etekli İktidar
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Gizem Karadas

Gizem Karadas

@gizemm

Ne kadar erkeklere hitaben kadınların şeytanlıklarını yazan ve kadınlara "Etekli İktidar" diyen bir kitap olsa da okudum. Sinan Akyüz yine o üslubuyla ( Bana Sırtını Dönme kitabındakiyle aynı ) bi bayan olarak beni bayanların şeytan olduklarına inandırdı.
ataç ikon Etekli İktidar
kitaba 6 verdi
1 beğen · 0 yorum
Quick Walker

Quick Walker

@quickwalker

Üslup bir hayli saldırgan ama eğlenceli bir kitap. Ayrıca adamın haklı olduğu noktalar da az değil... :)
ataç ikon Etekli İktidar
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

kitabı hem erkekler hem de kadınlar okumalı kitapta okudugum kadınlardan allah herkesi korusun
ataç ikon Etekli İktidar
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Green Almond

Green Almond

@irmakuzun

kadınların en kadar fettan olduğunu gösteren bir kitap. okuması gerekir.
ataç ikon Etekli İktidar
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Etekli İktidar - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle