up
ara

Çöl Deniz Hz. Hatice

Çöl Deniz Hz. Hatice Konusu ve Özeti

Çöl Deniz Hz. Hatice
Çöl Deniz Hz. Hatice kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Timaş Yayınları
ISBN: 9786051140919
Sayfa: 352 sayfa Basım Tarihi: 2008
Peygamber Efendimizin eşi Hz Hatice hakkında yazılmış çok özel bir çalışma!HZ. Muhammed'i (s.a.s.) peygamberliğinden evvel tanıyıp seven ve O'na ilk iman eden, mü'minlerin annesi Hz. Hatice'nin hayatına farklı bir bakış...Sadakatin, sevginin, güvenin zirvesi bir kadın...Ölümüne dek vefayla bağlı olduğu ve kendisine vefayla bağlı olan Son Peygamber'in eşi...Tüm Müslüman kadınlar için bir örnek olan bu emsalsiz kadının hayatını, Sibel Eraslan, uzun bir araştırma döneminin ardından, şimdiye dek bilinen ve bilinmeyen tüm yönleriyle yazdı. Hz. Hatice'nin hayatına farklı bir pencereden bakmak isteyenlerin üslubu ve anlatımıyla kuşatacak bir kitap!
Rana Yılmaz

Rana Yılmaz

@ranayilmaz

"Bana dünyanızdan üç şey sevdirildi," diyor efendimiz. "Kadın, güzel koku ve gözümün nuru namaz."
En içten sevginin kağıda dökülmüş hali bu kitap. Okumaya başlayacağım zaman beni bu denli etkileyeceğini düşünmediğim için büyük bir yanılgıya girdiğimi kitabı bitirdiğimde anladım. Çöl Deniz kitabını bir üzüm bağında yaşlı bir ağaca yaslanarak okumak kitabın duygusunu bana daha iyi hissettirdi belki de. Ama kitabı elimden neredeyse hiç düşürmeden okudum.
Anlatımı sayesinde yer yer tanık olduğum aşk karşısında gözlerim doldu, kimi zaman içten anlatımı sayesinde hayretler içinde kaldım. Akıcı ve etkileyici bir anlatımla yazılan kitap, mutlaka okunmalı dediğim kitaplardan!
Sibel Eraslan'ın giriş bölümün de söylediği gibi aşk ile çölü denize çeviren annemiz Haticetü'l Kübra'ya selam olsun.
0 yorum
Lotus

Lotus

@lotus

İlk sibel eraslan kalemi okuduğum kitapdir kendisi. ilk başta yine bi klasik olarak düşündum yani daha önce de okumuştum hz. Hatice nin hayatını ve bir tarih kitabı beklerken roman tadın da muhteşem sürükleyici ve sıkmayan bi anlatımı olmuş ki diğer kitaplarinda da bu dil var okunasi kitaplardan :)
0 yorum
Selva

Selva

@selvanizamoglu

Beline kadar uzanan , duzenli bakimi yapilan , ruzgarda ucusan saclari Haticenin . Nezaket , zerafet Hatice'nin . Yasadigi guzellikler , zorluklar , bekleyisler , arayislar ve kavusmalar Hatice'nin . Hic boyle izlememistim peygamberimizle aşkını . Okunmali Yaşanmali Hissedilmeli . Bir kitap . . .
0 yorum
Sibel Yılmaz

Sibel Yılmaz

@sibelyilmaz0

Harika bir kitap. Dini içerikli eserlerde pek rastlanılmayacak kadar sürükleyici. Çok etkilendim ben bu kitaptan, şiddetle tavsiye edilir:)
0 yorum
Büşra Nur Bakır

Büşra Nur Bakır

@sleepersmurf

Hazreti Hatice annemiz ancak bu kadar güzel anlatılabilrdi  . Efendimizle aralarındaki aşkı ilk defa bu kadar içten hissettim.
0 yorum

Çöl Deniz Hz. Hatice - S41

İlk evliliğini genç yaşlarında yaşadı. Ebu Hale bin Zürare, Mekke'nin ileri gelenlerinden, tanınmış, temiz ahlaklı tüccarlardandı. Hatice binti Huveylid'e eş olmuş, saadete ermiş bir kişiydi.
Kübra Ç? tarafından eklenmiştir.
büşra

büşra

@busrace

Namaz, onların hiç yanılmaz kalp saatidir. Saatlerini Rablerine ayarlamış kullara ne mutlu!
0 yorum
büşra

büşra

@busrace

Cesaret korkmamak değildir. Cesaret, korktuğu halde bile yerinde sabırla durmaya devam etmektir.
0 yorum
büşra

büşra

@busrace

Onlar namaz kıldılar..
Namaz ise onları kul kıldı..
0 yorum
büşra

büşra

@busrace

Bir kadının konuşmasından değil susmasından korkulur. Çünkü susan her kadının içinde dikkatle çalışan bir kum saati işler. Elindeki kum saatini her alt üst edişinde o kadın gelmiş geçmiş hayatını sabırla gözden geçirir. Zira susan kadın, birazdan konuşmaya ve değiştirmeye başlayacaktır.
0 yorum
Büşra İşcan

Büşra İşcan

@papatyaaaaaaaam

Hiçbir yere sığmayıp da mümin kulunun gönlüne sığan Rabb elbette secdeye layık olan tek ilahtı.
0 yorum
746
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
209
KİTAP
Asla Unutmak İstemediğimiz Kitaplar
Asla unutmak istemediğimiz, aklımızın bir köşesinde hep dursun dediğimiz en etkileyici kitapları bu listede paylaşıyoruz....
538
KİTAP
Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap
Neokur üyelerinin katkılarıyla ortaya çıkmış olan, ölmeden önce okunması gereken kitapların toplandığı listedir. Ölüm de ner...
312
KİTAP
Tavsiye Ettiğim Kitaplar
Kitap tavsiyesi arayanlar buraya! Herhangi bir kitap türüne bağlı kalmaksızın beğenerek okuduğumuz ve herkesin okumasını tavs...
429
KİTAP
Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar
Bittiğine üzüldüğümüz, hayatımızda derin izler bırakan unutamayacağımız kitapları paylaşıyoruz....