up
ara

Ölüm Meleği

Ölüm Meleği Konusu ve Özeti

Ölüm Meleği
Ordeal by Innocence kitabının da yazarı Agatha Christie tarafından kaleme alınan Ölüm Meleği kitabı Polisiye, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 0 yılında 9789752103252 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölüm Meleği isimli kitap 192 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Gönül Suveren çevirmiştir. Ölüm Meleği kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Gönül Suveren
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789752103252
Sayfa: 192 sayfa
Jane Marple hiç beklemediği birinden bir mektup alır. Yolculuklarının birinde tanıştığı Bay Rafiel'den gelen mektup yaşlı kadını şaşırtır.Kısa bir süre önce ölen adam, onun adalet duygusuna güvendiğinden söz ederek bir cinayet olayının ortaya çıkarılmasını istemektedir.Ama tüm b u isteklerin dışında cevaplanmamış sorular vardır:Bir; sözü edilen cinayeti kim işlemiştir?İki; cinayet nerede ve ne zaman gerçekleşmiştir?Tüm bu soruları cevaplandıracak olan yaşlı Marple, kalan zamanı ve düşmanını bilemeden hızla yol almak zorundadır...-Agatha Christie-
Miss Marple bu kitapta baya zorlu bir işe girişmişti. Elinde hiçbir ipucu yokken eski bir dostunun yardımlarıyla karışık işlere girişiyor. İpucu yok derken gerçekten yok. Ortada işlenmiş bir cinayet mi var yoksa işlenecek mi belli değil. Pek ümitli olmasa da girişiyor bu işe. Bu ipucusuzluktan dolayı hoşlanmadım özellikle. Sanki zorlama bir hikaye çıkmış. Aslında Miss Marple'in çok zeki olduğunu vurgulamak için. Ki bir yerde bu bir oyun gibi geldi bana. Spoiler vermeden nasıl söylesem bilmiyorum ama araştırdığı olayla ilgisi olan kişinin yardım etmek için ölümüne kadar beklemesi ve bunu bir bilmeceye çevirmesi çok abes geldi bana. Üstelik işin içinde en yakını söz konusuyken...
ataç ikon Ölüm Meleği
kitaba 4 verdi
0 beğen · 0 yorum
Sabriye Konya

Sabriye Konya

@sabriyekonya

agatha nın okuduğum ilk ve katilin kim olduğunu bulmakta bayağı zorlandığım bir kitabı.Sonuna kadar hiç sıkılmadan okudum ve ilgi duydum.Ve hemen diğer kitaplarını araştırmaya başladım.Resmen kurguyu ilmek ilmek dokumuş.Her kenara bir şey serpmiş.Kesinlikle okunulması gereken bir yazar ve kitap.
ataç ikon Ölüm Meleği
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Gamze Konya

Gamze Konya

@gamzekonya

ilginç
Kitabı biraz önce bitirdim. Ana karakterin elinde cinayetle ilgili bir ipucu olmaması benim için ilgi çekici bir olaydı. Açıkçası kitap hiç tahmin etmediğim şekilde bitti. Yine bir Agatha Christie klasiği..
ataç ikon Ölüm Meleği
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Ezgi Erdoğan

Ezgi Erdoğan

@ezgierdogan0

Kitabı beğendim ben. Bu ipucusuzluk benim için kitabı merak ettiren gizemlerden biriydi. İyi kurgulanmış ve sonunda resmen tüylerim diken diken olmuştu. Ne diyebilirim Agatha'nın harika kitaplarından biri.
ataç ikon Ölüm Meleği
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
erdem agit

erdem agit

@agiterdem

sıkıcı zar zor okuduğum bir kitap bir daha da agathaya yaklaşamadığım bir kitap oldu :)
ataç ikon Ölüm Meleği
kitaba 6 verdi
1 beğen · 0 yorum

Ölüm Meleği - S41

"Onlar öyle de iyi insanlardır ki... Miss Anthea biraz tutarsızdır. Fakat Miss
Clotilde çok zekidir. Üniversiteye bile gitmiş. Bay Lavinia da çok iyi kalpli bir
hanımdır. O buraya geldiği zaman her şeyin düzeleceğini ummuştum. Fakat insan
geleceğin neler gizlediğini hiçbir zaman bilemiyor. Öyle değil mi? Bazen bu evin
lanettli olduğunu bile düşünüyorum."
Mehmet Fatih Şık tarafından eklenmiştir.
zeynep krmm

zeynep krmm

@lonelygrl

 paylaşım fotoğrafı
Bazı insanlar parklara gezmeye gide ben okumata..
Bir tuhaflık var bu işte..;)
ataç ikon Ölüm Meleği
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
33 beğeni · 11 yorum beğen ikon
Onur Efe (@uzattiellerinibirnefesyalnizliga)
Tuhaf niye olsun gayet güzel bence
05.02.18 beğen 2 cevap
zeynep krmm (@lonelygrl)
bir normallik var diyosun..
05.02.18 beğen cevap
Onur Efe (@uzattiellerinibirnefesyalnizliga)
Evet
06.02.18 beğen 1 cevap