up
ara

Atlantis

- Atlantis

Atlantis Konusu ve Özeti

Atlantis
Atlantis kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Pınar Ocal
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789752106321
Sayfa: 432 sayfa Basım Tarihi: 2005
Bir zamanlar dünyanın büyük bir kısmını yöneten muhteşem bir imparatorluk vardı... İmparatorluk hanedan, denize hakim, daha önce eşi benzeri görülmemiş labirentlerle örülü, muazzam bir kalede yaşıyordu... Bir gün, Deniz Tanrısı Poseidon'a meydan okuyunca, kale tek bir tufanla dalgalar tarafından yutuldu ve halkını bir daha gören olmadı...Atlantis, yeni kuşağın Da Vinci Şifresi'dir, ama bu kez gerçek bir öykü ile karşı karşıya kalabilirsiniz!
Misafir

Misafir

@misafir000

kitap bir tarih kitabı,bir macera kitabı,bir su altı arkeolojisi kitabı..
olaylar iskenderiye'de bir kazıyla başlar ve karedeniz'de su altı araştırmalarıyla devam eder,abhazya'ya kadar uzanır ve yine karadeniz'de nihayete erer.
kitap,deniz arkeoloğu jack howard'ın kayıp kıta atlantis'e ait bir disk bulması ve arkadaşlarıyla karadeniz'de yaptıkları su altı çalışmalarını anlatıyor.
kitap tam bir tarih ve su altı araştırmaları ders kitabı gibi.kitabı okurken ancak böyle araştırma yapmış,konuya sonuna kadar hakim birinin böyle bir kitap yazabileceğini düşünüyorsunuz ki,yazar da zaten su altı arkeolojisi
doktoru.
ben kitaptan son derece zevk aldım.son dönem okuduğum ve beğenmediğim kitaplardan.
ataç ikon Atlantis
kitaba 10 verdi
0 yorum
Rauf yaman

Rauf yaman

@raufyaman

Kaybolan Atlantis yani mu Kıtası
Kaybolan Atlantis yani Mu Kıtası bu Kıta hakkında çok şey söylendi ve yazıldı bazı tarihçiler Atlantisliler yoksa Türk mü diye araştırmıştır ki Atatürk kaybolan Atlantis yani mu Kıtası ile bir çok araştırma yaptırmıştır
ataç ikon Atlantis
kitaba 10 verdi
0 yorum
Bilge Şahin İspir

Bilge Şahin İspir

@bilgesahinispir

Fazlasıyla etkileyici bir roman. okuduktan sonra Atlantis'in Karadeniz de bir yerlerde olduğuna inanmaya başladım.Sanırım kitaba fazla kaptırdım kendimi : )
ataç ikon Atlantis
kitaba 10 verdi
0 yorum

Atlantis - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

....gelibolu gayet net bir şekilde görülüyordu,büyük bir parmak şeklindeki ada ege denizi'ne doğru uzanmış ve çanakkale'nin kuzey sınırını oluşturmuştu.tam altında hisarlık,yani truva destanının geçtiği bölge yer alıyordu.bir tarih burgacındaydılar,denizle karanın daraldığı,islam'ın yükselişine karşı ilk tepkilerle birlikte,güneyden kuzeye,doğudan batıya yoğun insan hareketlerini bir baca gibi akıttığı bir yerdi burası.sakin ve huzurlu görüntü,truva kuşatmasından,gelibolu'daki kıyımına,birinci dünya savaşı'na kadar yaşanan kanlı çatışmaları gizliyordu bağrında.
ataç ikon Atlantis
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

..."istanbul benim en sevdiğim şehirlerden biri,"dedi jack."bir kez yolunu bulmayı becerirsen,hayal edebileceğin en zengin tarihi dokuyla karşılaşıyorsun."
ataç ikon Atlantis
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum