up
ara

Shantaram

Shantaram Konusu ve Özeti

Shantaram
Dağ Gölgesi kitabının da yazarı Gregory David Roberts tarafından kaleme alınan Shantaram kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Artemis Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786054228379 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Shantaram isimli kitap 863 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Banu T. Öğüdücü çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Shantaram kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Banu T. Öğüdücü
Yayınevi: Artemis Yayınları
ISBN: 9786054228379
Sayfa: 863 sayfa
Artemis'ten Yılın Bombası!Çok Ses Getirecek Okuyanları Derinden Etkileyecek, Hayata Bakışlarını Değiştirecek!"Biri bana bu kitabın ne ile ilgili olduğunu sorarsa, ona dünyadaki her şeyle ilgili, diye cevap veririm. Gregory David Roberts, Bombay için tıpkı Lawrence Durrell'ın İskenderiye, Melville'in Büyük Okyanus, Thoreau'nun Walden Gölü için yaptığını yapmış. Bombay'ı dünya edebiyatının sonsuza dek anılacak yerlerinden biri kılmış."-Pat Conroy-"Aşk, kader ve yaptığımız seçimler hakkında bildiklerimi öğrenmem çok uzun sürdü, dünyanın pek çok yerini dolaşmam gerekti ama hepsinin özünü bir anda, bir duvara zincirlenmiş halde işkence görürken kavradım.""Eşsiz, kesinlikle çok cesur ve inanılmaz vahşi. Shantaram en zengin hayal güçlerini bile hazırlıksız yakalayacak."-Elle-"Shantaram ilk cümlesiyle tavlıyor. Heyecan verici, dokunaklı ve korkutucu... Muhteşem bir roman."-Detroit Free Press-"Çok zekice... Canlı karakterlerle dolu. Ama Shantaram'daki en güçlü karakter şehrin ta kendisi, Bombay. Roberts'ın Hindistan'a, orada yaşayan insanlara duyduğu içten sevgi, kitabı okumayı daha da zevkli kılıyor. Roberts bizi Bombay'ın gecekondularına, uyuşturucu satılan mekanlarına, batakhanelerine, barlarına götürüyor ve, siz de gelin, diyor. Biz de gidiyoruz."-The Washington Post-"Nefes kesici... Yürekten hissedilen, film gibi izlenen bir yapıt. Heyecanla okunuyor."-Publisher's Weekly-"Nefis yazılmış, sayfalarını çevirmekten kendinizi alamayacağınız bir başyapıt. Kişi ve yer adlarının gizlendiği romanlara bir yanıt. Az sayıda yabancının bildiği Hindistan'ın öteki yüzünün enfes bir anlatımı."-Kirkus Reviews-"Yaratıcı bir anlatım." -People-"Canlı ve eğlenceli. Duygusal ve sinematik güzellikteki dili çok etkileyici."-USA Today-"Engin bir düşünce gücü, sıradışı bir vizyon."-Time Out-
Dut Yemiş Bülbül

Dut Yemiş Bülbül

@elvanemekli

Online kitap satınalmanın bence en sıkıcı yanı kitaplara dokunamamak, içlerinden birkaç sayfa okuyup sizi içine alıp almadığına bakamamak...Haruki Murakami'nin 1Q84 kitabını almak istemiş,ancak yukarıda bahsettiğim sebeplerden ötürü önce bir kitapçıda yukarıda saydığım sebeplerden kitapla birkaç dakika başbaşa kalmak istemiştim.Kitapçıda kitabı elime aldım birkaç sayfa okudum,ruh halimin uygun olmaması nedeniyle de olsa gerek bana oldukça ruhsuz geldi.O sırada rafta Shantaram kitabı dikkatimi çekti,bestseller kitaplara biraz ihtiyatla yaklaşırım ama kapağı o kadar güzeldi ki ,arka kapakta Hindistanda geçen gerçek bir hikaye olduğunu okuyunca Hint kültürünü çok merak ettiğim için bu kitabı satınalmayı tercih ettim.İyiki de öyle yapmışım..Öncelikle kitap oldukça samimi, içinde herşey var.Kalın bir kitap olmasına rağmen hiç bitmesini istemedim.. İtiraf etmeliyim ki okurken kah güldüm ,kah ağladım..Ünlü bir yönetmenin uzun süredir bu kitabın filmini çekmeyi planladığını okudum.Filmi çekilmeden okuyup kitabının tadını alın derim :)
ataç ikon Shantaram
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
emel erdemir

emel erdemir

@emellitoo

Hindistan a Yolculuk...
Farklı bir kültürden gelen kaçak bir adamın aşkı,arkadaşlığı,hayatı ve geçmişini Hindistan üzerinden yeniden keşfetmesi diyebiliriz.Hindistan da kendi hayatının anlamını,aşkı,arkadaşlığı ,geçmişi sorgularken size kendi hayatınızda bunu sorgulama fırsatı sunuyor.Bu kitabı güzel yapan yazarın anlatım tarzındaki samimiyet.Olaylar,karakterler ve konu işleyişi akıcı bir anlatımla anlatılmış. Kitabı okurken altını çizebileceğiniz satırlar çok -en azından benim için öyle oldu diyebilirim-fazla.Çevirinin ve kitap baskısı başarılı.Bir kaçağın mücadelesi ve yeni başlangıçlar için okumanız tavsiye edilir.
ataç ikon Shantaram
kitaba 10 verdi
15 beğen · 0 yorum
Hatice D.

Hatice D.

@htcd

Shantaram...
Kitap her şeyi anlatıyor, aşkı, arkadaşlığı, savaşı, Hindistan'ın yer altı dünyasını... Her şeyi. Kitabı okurken Bumbai'ye gitme, görme isteğiyle dolmadığımı söylersem eğer yalan söylemiş olurum.
Beni etkileyen kitaplar arasında. Baş köşemde dursun istediğim, ara ara açıp bölümlerini okumak istediğim bir kitap. Kitabın kalınlığından hiç şüpheniz olmasın, nasıl bittiğini anlamıyorsunuz. Yalnız taşımak biraz sıkıntı, iki ciltte olsaymış taşıması daha kolay olurmuş.
ataç ikon Shantaram
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Erdinç

Erdinç

@erdincerz

shantaram kelime anlami olarak "baris adami" demektir.içinde aşk işgence hapisane kavga kaçakcılık en önemlisi hindistanın o muhteşem kültürü var kitap 863 sayfadır fakat üslubu o kadar iyi ki emin olun sıkılmayacaksınız hatta bitmesin isteyeceksiniz duyduğuma göre johnny depp kitabın telif haklarını satın almış ve filmini çekmek istiyormuş hade hayırlısı :)
ataç ikon Shantaram
kitaba 10 verdi
4 beğen · 0 yorum
Ertuğrul Burak Özkök

Ertuğrul Burak Özkök

@ertugrulburakozkok

Hindistan'ı okurken size yaşatan bir kitap. Mükemmel. Tavsiye ederim..
ataç ikon Shantaram
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum

Shantaram - S41

Yazmaya hiç ara vermedim. Nerede ya da hangi koşullar altında olursam olayım,bunu hep yaptım.Bombay'da geçirdiğim ilk ayları bu kadar iyi hatırlamamın nedenlerinden biri de her yalnız kaldığımda yeni arkadaşlarımı ve onlarla konuştuklarımı yazmamdı.Beni kurtaran şeylerden biride yazı yazmaktı.hayatı her gün kelimelere dökmenin gerektirdiği disiplin ve soyutlama,utanç ve umutsuzlukla baş edebilmemi sağladı.
Erdinç tarafından eklenmiştir.
emel erdemir

emel erdemir

@emellitoo

Afgan çöpçatanlar Ses aşkın yarısıdır,derler
ataç ikon Shantaram
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum
emel erdemir

emel erdemir

@emellitoo

Eski Sanskrit efsanelerinde kaderde olan aşktan,karşılaşması yazılı olan ruhların buluşmasından sözedilir. Yine efsanelere göre,o kişiyi görür görmez tanır,her hareketini,her düşüncesini,her anını ve gözlerinden okunan her duygu değişimini seversiniz.Onu kanatlarından tanıdığımız söylenir. Sadece bizim görebileceğimiz kanatlardır onlar.Ve ona olan aşkımız başka her isteğimizi öldürür.
Aynı efsaneler yazgı tarafından bir araya getirilmiş bu iki ruhun aşkının bazen çiftlerden birinde takıntı halini alabileceği uyarısında bulunur.diğer yandan ,akıl aşkın karşıtıdır ve işte tam da bu nedenle onu içimizde yaşatabiliriz.
ataç ikon Shantaram
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
emel erdemir

emel erdemir

@emellitoo

Ruhun ait olduğu bir kültür yoktur.Ruh bir ülkeye de ait değildir.Ruhun rengi,aksanı ya da yaşam biçimi yoktur.Ruh sonsuzdur ve birdir.Kalp gerçeklerle ve acıyla yüzleşince de ruhu dizginleyemezsiniz.
ataç ikon Shantaram
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
emel erdemir

emel erdemir

@emellitoo

Sevgi istememizin ve onu çaresizce aramamızın nedenlerinden biri de sevginin yalnızlığın,utancın ve kederin tek ilacı olmasıdır.Fakat bazı duygular kalbinizde öyle derinlere gömülüdür ki sadece yalnızlık onları tekrar bulmanıza yardımcı olabilir.Bazı gerçekler o kadar acı vericidir ki sadece utanç onlarla yaşamanıza yardımcı olabilir.Ve bazı şeyler o kadar üzücüdür ki sadece ruhunuz sizin için ağlayabilir.
ataç ikon Shantaram
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
emel erdemir

emel erdemir

@emellitoo

Bence hepimiz,her birimiz geleceğimizi kazanmalıyız.Gelecek de önemli olan diğer her şey gibi kazanılmalı.Eğer onu kazanamasak bir geleceğimiz olamaz.Onu kazanmaz ve haketmezsek,sonsuza kadar şimdi de yaşamak zorunda kalırız ya da daha da kötüsü geçmişte yaşarız.Sevgi de muhtemelen böyle bir şey.O da geleceği kazanmanın bir yolu
ataç ikon Shantaram
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
1176
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar
Herkesin mutlaka okuması gereken, kitaplığında bulunması gereken kitaplar listelenmektedir. Sen de mutlaka okunması gerektiği...
hamza kumaş

hamza kumaş

@hamzakumas

 paylaşım fotoğrafı
Bana yalan söylemiş, ihanet etmiş, güven duygumda derin yaralar açmışlardı. Onlara artık hayranlık ve saygı duymuyordum, fakat yinede onları seviyordum. Hiç şansım yoktu, vahşi doğada karın içinde dururken, bunu bal gibi biliyordum. Sevgiyi öldüremezsiniz, onu nefretle bile öldüremezsiniz, belki sevgi halini, aşkı öldürebilirsiniz. Onları öldürür veya ağır bir pişmanlık içersinde derine gömebilirsiniz ama sevgiyi öldüremezsiniz. Sevgi sizinki dışında bir gerçeği, tutkuyla aramaktır, ve bir kere bunu içtenlikle dolu dolu yaşadınız mı , sevgi sonsuza dek sürer. Sevgiye dair her hareket , kalbin her bir yanı, evrensel iyiliğin bir parçasıdır. Bu Tanrı’nın bir parçasıdır ve hiç bir zaman ölmez.
ataç ikon Shantaram
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
8 beğeni · 0 yorum beğen ikon
failimimechul

failimimechul

@failimimechul

Shantaram 2 paylaşım fotoğrafı
Shantaram 2
Efsanevi bir derviş, Lin'in hayata ve aşka bakış açısını kökünden değiştirecekti.
ataç ikon Shantaram
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon