up
ara

Bir Başvekil Sevdim

Bir Başvekil Sevdim Konusu ve Özeti

Bir Başvekil Sevdim
Kemal'e Eren Kadınlar kitabının da yazarı Melike İlgün tarafından kaleme alınan Bir Başvekil Sevdim kitabı Aşk Hikayesi, Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Alfa Basım Yayım Dağıtım yayınevinden 0 yılında 9786051067506 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Başvekil Sevdim isimli kitap 392 sayfadan oluşuyor. Bir Başvekil Sevdim kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Alfa Basım Yayım Dağıtım
ISBN: 9786051067506
Sayfa: 392 sayfa
Tarihi kaynaklara bağlı kalınarak yazılmış, büyük bir aşkın belgesel tadında romansı anlatımı!..Türkiye siyasi tarihinde önemli rol oynamış ve derin izler bırakmış Başvekil Adnan Menderes'in 10 sene devam eden iktidarına ve idamına aşkın penceresinden bir bakış.Bir başvekil, bir soprano, bir büyük aşk...Adnan Menderes... Öldürülüşünden onca yıl sonra bile politikalarıyla hâlâ tartışılan, eleştirilen, özlenen, çok partili dönemin seçilmiş ilk başvekili...Ayhan Aydan... Dinleyenin lirik sesini hiç unutamadığı, operanın genç ve güzel sopranosu...Bir büyük aşk... Her ikisinin de evli olmasına rağmen filizlenen, her türlü engele rağmen boy veren, onca dedikoduya, yasağa, mesafelere, hasrete rağmen vazgeçilmeyen, vazgeçilemeyen...Bir kahraman kadın... İhanetlerin en ağırına rağmen, kararını çoktan vermiş bir mahkeme heyetinin önünde "Ben onu çok sevdim!" diyebilerek tarihe geçen...
Misafir

Misafir

@misafir000

Aslında bir nevi biyografik bir roman.Bir İpek ÇALIŞLAR veya Tahir ALANGU biyografileri kadar kapsamlı ve belgeye dayalı değil yine de benim tarihi aklımda tutabilme tarzıma çok uygun. Ansiklopedilerden okumakla aklımda kalmayacak bir çok bilgi bu kitapla aklımda yer etti.
ataç ikon Bir Başvekil Sevdim
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
Nihan

Nihan

@nihanurgen

Tarihi kişilikler üzerine yazılan kitapları seven biri olarak yazarın anlatımı ve konunun akıcılığı beni oldukça etkiledi Roman konusu itibari ile Menderes dönemini de anlatmaktadır. Tavsiye ederim.
ataç ikon Bir Başvekil Sevdim
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Bir Başvekil Sevdim - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Sedat

Sedat

@bedbin63

Yaşarken insan farketmese de dünyanın muntazaman işleyen bir adalet sistemi vardı. Eğer çalıntıysa yaşadığın mutluluk, hayat mutlaka alıyordu intikamını. Mutluluğunu başkasının acısı üzerine kurduysan eğer, geçirdiğin her güzel anın, attığın her kahkahanın, her tebessümün, her öpücüğün, her dokunuşun bedelini mutlaka ödetiyordu sana...
ataç ikon Bir Başvekil Sevdim
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum