up
ara
‹ Aynı Yıldızın Altında

Aynı Yıldızın Altında Kitap İncelemeleri

elif öksüz

elif öksüz

@elifoksuz

Seni seviyorum...
Seviyorum.
Seni seviyorum ve doğru şeyleri söylemek gibi basit zevklerden kendimi mahrum etmeye pek meyilli değilim. Seni seviyorum ve sevginin boşluğa atılan bir çığlık olduğunu ve unutulmanın kaçınılmazlığını, herkesin ölüme mahkum olduğunu ve tüm çabamızın toza dönüşeceği bir günün geleceğini biliyorum ve güneşin elimizdeki tek dünyayı yutacağını da biliyorum ve seni seviyorum."
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba puan vermedi
10 beğen · 0 yorum
CanSu

CanSu

@hayaldunyam

.
Çok beğendim. Zevkle okudum hatta okumak için hep sabırsızlandım. Hem eğlendim hem hüzünlendim. Filmini de izlemiştim ama her zamanki gibi kitabının filminden çook daha güzel olduğunu düşünüyorum.
Okumayanlara tavsiye ederim. Okuyup okumama konusunda çok da düşünmenize gerek yok?
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
Tuana Akbaş

Tuana Akbaş

@tuanaakbas

Kitap "klişe" adlandırdığımız aşk hikayelerinin bile iyi kurgulanırsa ne kadar iyi ve güzel olabileceğini hatırlattı bana. Kitap akıcı ve sürükleyiciydi. Kitabı bitirdiğimde ( yani son 10 sayfadan başlayarak -kitabı okuyanlar bilir-) gözyaşlarım bedenimi esir aldı. Kitap elimde ve ben hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım. "Ne? Bu kitap böyle bitmemeliydi." demeye başladım. Beni rahatsız eden tek şey yazım tarzı oldu. Niye bilmiyorum. Belkide hep 1. kişi ağızından anlatıma alışmışımdır. Açıkçası kitabın kurgusu beni o kadar etkiledi ki "Aa şu sahne şöyle olsaydı daha açıklayıcı olurdu." dedim ve geçtim. Yani o kadar etkileyici bir kitap ki kurgusu kendi hayatınıızdan uzaklaşmanızı, Hazel Grace ve Augustus'un hayatında kaybolmanızı sağlıyor. Bu kitabı okuduktan sonra tam bir John Green aşığı oldum. Böyle güzel bir kitabı hayatıma hazandırdığınız için çok teşekkür ederim Sevgili Yazarımız;John Green.
1 beğen · 0 yorum
Melike bozdemir

Melike bozdemir

@melikebozdemir

Ben pek beğenmedim açıkçası biraz abartıldığını düşünüyorum
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Fadime Eren

Fadime Eren

@fadimee

Bu kitaba bir yolculuk esnasında okumaya başlayıp bitirmiştim. Beğendiğim kitaplarımın arasında yer alıyor. Konusu çok güzel olmasına rağmen duygular pek yansıtılamamış.
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Merve sude

Merve sude

@mervesude0

"Bazı sonsuzlar diğer sonsuzlardan büyüktür."
Kitap muhteşemdi .John green in okuduğum ikinci kitabı. Ve bu kitapta da yine harikalar yaratmış .Kitabin şekli,cevrimi ,kapak tasarimi herşey çok güzeldi.Okumanizi öneririm...
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Kalemistik

Kalemistik

@kalemistik

Herhalde bir daha yeni yetme Amerikalı bir yazarı okumayacağım. Bu kadar boş bir yazar güruhu olamaz. Böyle hisli bir konuyu bile içten yazamamış yazarımız. Tazecik Amerikalı yazarlarda görülen bir hadise.

Edebi unsur yok. Basit, yavan cümleler kurulmuş. Daha yoğun duygular bekliyordum.

Vesselam...
4 beğen · 0 yorum
Kübra Güven

Kübra Güven

@kubraguven

bir günde bitirdiğim kitaplardan
Kitabı her yerde görünce hiç alıp okumak istemedim. Fakat okuduktan sonra önyargıyla yaklaştığımı anladım. Kitap gerek kurgu olarak gerek anlatım olarak çok güzel. Okurken yer yer gülüyorsunuz, yer yer hüzünlenip gözyaşı akıtıyorsunuz... Yazarın anlatımı çok akıcı elime aldığım gün bitirdim kitabı. Ayrıca yazarın çok sade ve anlaşılır bir dili var herkesin okuyabileceği bir kitap.
2 beğen · 0 yorum
inci öztürk

inci öztürk

@inciozturk

Bu kitabı popülaritesinden dolayı okumayı ertelemiştim ama keşke daha önce okusaymışım diyorum. Konusu itibariyle biraz ön yargılı başlamıştım ancak hiç de düşündüğüm acıklı bir kitap olmadı, aksine okurken güldüm de ağladım da düşündüm de kendime dönük eleştiriler de yaptım. Kanserle savaşan iki gencin hikayesini anlatıyor kitap genel olarak, bazen başımıza gelen kötü olaylar güzel şeylere de vesile olabiliyor. Çekilen acılar son bulmuyor sadece zamanla atlattığı düşünülse de hep bir sızı kalıyor kitap bunu çok güzel anlatmış ve dünyaya iz bırakma çabası beni çok duygulandırdı, kitabı okurken gözyaşlarıma hakim olamadım. ve son olarak kitapta geçen isimleri kitapları araştırdım ben de merakıma yenik düştüm:) kitap çok güzeldi özeldi....
8 beğen · 2 yorum
Uğur üldeş (@uguruldes)
Bende okumayi dusunuyordumn:) guzel yorumlariniz sayesinde en kisa zamanda okuyacagim :)
04.02.16 beğen cevap
inci öztürk (@inciozturk)
Teşekküür ederim Uğur Bey ben beğendim okumayı ertelediğime de pişman oldum yardımcı olabildiysem ne mutlu bana iyi okumalar:))
04.02.16 beğen cevap
Misafir

Misafir

@misafir000

kanserli aşıkların konu alındığı bir çok kitap okudum.Ancak kanseri bu kadar gerçekçi ve bildiğimiz klişe kanser hikayelerinden çok daha farklı bir roman.Beni ağlatmayı beceren çok az kitaptan biri.Neredeyse sağlıklı olduğum için mutsuz olduğum bir kitap.Çok etkileyici ve sarsıcı.Alıntıları çok beğendim.Ama Tek Cümleyle Yorum Yapmak Gerekirse;
Acı hissedilmeyi talep eder.Ama her talep reddedilebilir.
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Kitap Askı

Kitap Askı

@kitapaski

1 günde
Günün yarısında okumaya başlayıp gözümden uyku aksa da gece yarısına kadar okuduğum kitaptır kendisi. O kadar çok beğendim ki. İlk kitabı okuduğum için filmini beğenmedim. Ama kitabın sonunda nasıl ağladıysam filminde de ağladım. Bilmiyorum ben sonunu okuyunca göz yaşlarımı tutamadım. Çokta beğendim.
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Elif

Elif

@elifce

Kanserli iki gencin aşkını ve yaşam mücadelesini anlatıyor kitap özetle. Kurgu olduğunu özellikle vurguluyor yazar. Belki bundan daha etkileyici hikayeler gerçekte de yaşanıyor. Konu hastalık-sağlık olunca ister istemez etkiliyor insanı fakat filmi de olan bu kitap için ben filmi izleyenlerin kitabı okumasına gerek olmadığını düşünüyorum. Anlatımın derinliği diye bi durum yok çünkü. Bazı anlar daha detaylı kitapta sadece.
3 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Tereddütle başlayıp hiç bitmesini istemediğim bir kitaptı. Her sayfasında insanın hiçbir şey karşısında engelinin olmadığını gördüm. Okunmaya gerçekten değecek bir kitaptı.
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Ey Güzel Kitap :)
sana kucak dolusu kalpler gönderiyorum ve okumak için bu kadar ertelediğim için özürlerimi kabul et...
okurken hatta her satırında sağlığım için şükrettiğim bir kitaptı,
sevgili ciğerlerim,sizi artık daha çok seviyorum...
özellikle 2.bölümünden sonra (ki benim için kitap 2 bölümdü Amsterdam öncesi ve sonrası ) içim parçalanarak,ağlaya ağlaya okudum...
en etkileyici tarafı,bu hastalığı gençler üzerinden anlatmasıydı...onların umutları,olmasını istedikleri ama asla sahip olamayacakları...
cümleleri,kanser üzerine verilen teknik bilgiler,hastaların iç dünyaları...okunması gerektiğine inanıyorum,hatta ısrar ediyorum...
"Kanserimi suçlayamam,o da hayatta kalmak istiyor,ben de..."

başka söze gerek yok...bugün hayatımın en güzel günü olmalı,yarın ne olacağına dair hatta nefes alacağıma dair bir garantim yok...
sağlığım için tekrar şükürler olsun,kilolarım için bile...
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba 10 verdi
5 beğen · 0 yorum
Yağmur A.

Yağmur A.

@yagmura

Yaklaşık 2 yıl önce okuduğum bir kitaptı. Kitabın ismini okuduğumda gözümde etkilendiğim sayfalar belirdi birden. kanser hastası çocuk sayılabilecek bir kızın gözünden onun yaşadığı duygular, hastalığın o evreleri gayet güzel anlatılmıştı.Bizler başımıza gelmedikçe önemsemiyoruz fakat bu hastalık sırasında psikolojilerinin önemini ve kitap dışında bu durumda olan insanlara destek olmamız gerektiği fikri oluşturmuştu bende. Filmini izlemedim aynı duygu geçişi olmuş mudur bilemiyorum. Güzel bir kitap, size bir şeyler katacağından şüpheniz olmasın.
2 beğen · 0 yorum
/ 17