up
ara

Aynı Yıldızın Altında Kitap İncelemeleri

Lall

Lall

@laluci

Güzel
Kitabı beğenmedim desem yalan olur ama bu tarz Kitaplar o kadar çoğunlukta ki. Ondan daha iyi aşk kitabı okumuştum,beni o yüzden tatmin edememiştir belki. Ama genel olarak kurgusu güzel dili sade. Sonu kötü bitse de kötü sonları da seven biri olarak sevdim kitabı.
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba puan vermedi
4 yorum
SHADOWMAN (@melankolikruhum)
Bu kitap aşk kitabı değildi yalnız. Için de ask geçiyordu sadece.
02.06.19 beğen 1 cevap
Uzm. Serdar T. (@lizbon)
ben seviyorum güzel
02.06.19 beğen cevap
Gus'un metaforları,ölünce bir yara bırakmak için kahraman olmaya kafayı takması,yanmayan sigarayı dudaklarında bekletmesi... Hazel'in muhteşemliği ve zekası ve Peter Van Houten'in cenazeye gelmesi kalbimi bu kitaba bıraktım .
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba 10 verdi
0 yorum
wizardqueen

wizardqueen

@wizarrrd

Kitapın konusu ve vermek istediği mesaj çok güzel bence. Çoğu kişi duyguların iyi yansıtılamadığını söylüyor ama bu kişiler bence kitabı okurken kesinlikle ağlamıştır. Sizi ağlatan veya güldüren bir kitap emin olun ki duyguları iyi yansıtıyordur. Ve kitap alışılmışın dışında bir konuyu ele alıyor , buna benzer hiç bir kitap okumamıştım önceden. Ayrıca kitap hem sürükleyici hem akıcı . 1 günde bitiyor. Kesinlikle herkesin okumasını şiddetle tavsiye ederim
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba 10 verdi
0 yorum
Miran Pürnek

Miran Pürnek

@miranpurnek - Şırnak

Bence,hayatlarımızda beklenmedik olayların gerçekleşebileceğini ve kaderimizin düşündüğümüz aksine yol alabileceğini anlatan duygusal bir aşk hikayesi...
0 yorum
kanser aşk oksijen ölüm son
İki genç, kanseri mercek altına alan bir destek grubunda bir araya gelirler ve burada tanışırlar. Gus, bir protez bacağa sahiptir ve bununla dalga geçen bir erkektir, Hazel ise oksijen aletine bağlı yaşamaya mahkum bir kızdır. Bu ilginç tanışma sonrasında büyük bir aşk başlar.
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba puan vermedi
3 yorum
zemberek kuşu (@zemberekkusu)
Başlık spoiler olmuş sanki 😅😅
07.03.19 beğen 2 cevap
RUHASTASI (@ruhastasi679)
hem filmini izledim hem okudum
07.03.19 beğen 1 cevap
elif öksüz

elif öksüz

@elifoksuz - Kayseri

Seni seviyorum...
Seviyorum.
Seni seviyorum ve doğru şeyleri söylemek gibi basit zevklerden kendimi mahrum etmeye pek meyilli değilim. Seni seviyorum ve sevginin boşluğa atılan bir çığlık olduğunu ve unutulmanın kaçınılmazlığını, herkesin ölüme mahkum olduğunu ve tüm çabamızın toza dönüşeceği bir günün geleceğini biliyorum ve güneşin elimizdeki tek dünyayı yutacağını da biliyorum ve seni seviyorum."
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba puan vermedi
0 yorum
CanSu

CanSu

@hayaldunyam

.
Çok beğendim. Zevkle okudum hatta okumak için hep sabırsızlandım. Hem eğlendim hem hüzünlendim. Filmini de izlemiştim ama her zamanki gibi kitabının filminden çook daha güzel olduğunu düşünüyorum.
Okumayanlara tavsiye ederim. Okuyup okumama konusunda çok da düşünmenize gerek yok?
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba puan vermedi
0 yorum
Tuana Akbaş

Tuana Akbaş

@tuanaakbas

Kitap "klişe" adlandırdığımız aşk hikayelerinin bile iyi kurgulanırsa ne kadar iyi ve güzel olabileceğini hatırlattı bana. Kitap akıcı ve sürükleyiciydi. Kitabı bitirdiğimde ( yani son 10 sayfadan başlayarak -kitabı okuyanlar bilir-) gözyaşlarım bedenimi esir aldı. Kitap elimde ve ben hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım. "Ne? Bu kitap böyle bitmemeliydi." demeye başladım. Beni rahatsız eden tek şey yazım tarzı oldu. Niye bilmiyorum. Belkide hep 1. kişi ağızından anlatıma alışmışımdır. Açıkçası kitabın kurgusu beni o kadar etkiledi ki "Aa şu sahne şöyle olsaydı daha açıklayıcı olurdu." dedim ve geçtim. Yani o kadar etkileyici bir kitap ki kurgusu kendi hayatınıızdan uzaklaşmanızı, Hazel Grace ve Augustus'un hayatında kaybolmanızı sağlıyor. Bu kitabı okuduktan sonra tam bir John Green aşığı oldum. Böyle güzel bir kitabı hayatıma hazandırdığınız için çok teşekkür ederim Sevgili Yazarımız;John Green.
0 yorum
Melike bozdemir

Melike bozdemir

@melikebozdemir

Ben pek beğenmedim açıkçası biraz abartıldığını düşünüyorum
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba puan vermedi
0 yorum
Fadime Eren

Fadime Eren

@fadimee - Adana

Bu kitaba bir yolculuk esnasında okumaya başlayıp bitirmiştim. Beğendiğim kitaplarımın arasında yer alıyor. Konusu çok güzel olmasına rağmen duygular pek yansıtılamamış.
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba 10 verdi
0 yorum
Merve sude

Merve sude

@mervesude0

"Bazı sonsuzlar diğer sonsuzlardan büyüktür."
Kitap muhteşemdi .John green in okuduğum ikinci kitabı. Ve bu kitapta da yine harikalar yaratmış .Kitabin şekli,cevrimi ,kapak tasarimi herşey çok güzeldi.Okumanizi öneririm...
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba puan vermedi
0 yorum
Kalemistik

Kalemistik

@kalemistik - Ankara

Herhalde bir daha yeni yetme Amerikalı bir yazarı okumayacağım. Bu kadar boş bir yazar güruhu olamaz. Böyle hisli bir konuyu bile içten yazamamış yazarımız. Tazecik Amerikalı yazarlarda görülen bir hadise.

Edebi unsur yok. Basit, yavan cümleler kurulmuş. Daha yoğun duygular bekliyordum.

Vesselam...
0 yorum
Kübra Güven

Kübra Güven

@kubraguven - Ankara

bir günde bitirdiğim kitaplardan
Kitabı her yerde görünce hiç alıp okumak istemedim. Fakat okuduktan sonra önyargıyla yaklaştığımı anladım. Kitap gerek kurgu olarak gerek anlatım olarak çok güzel. Okurken yer yer gülüyorsunuz, yer yer hüzünlenip gözyaşı akıtıyorsunuz... Yazarın anlatımı çok akıcı elime aldığım gün bitirdim kitabı. Ayrıca yazarın çok sade ve anlaşılır bir dili var herkesin okuyabileceği bir kitap.
0 yorum
inci öztürk

inci öztürk

@inciozturk - Yalova

Bu kitabı popülaritesinden dolayı okumayı ertelemiştim ama keşke daha önce okusaymışım diyorum. Konusu itibariyle biraz ön yargılı başlamıştım ancak hiç de düşündüğüm acıklı bir kitap olmadı, aksine okurken güldüm de ağladım da düşündüm de kendime dönük eleştiriler de yaptım. Kanserle savaşan iki gencin hikayesini anlatıyor kitap genel olarak, bazen başımıza gelen kötü olaylar güzel şeylere de vesile olabiliyor. Çekilen acılar son bulmuyor sadece zamanla atlattığı düşünülse de hep bir sızı kalıyor kitap bunu çok güzel anlatmış ve dünyaya iz bırakma çabası beni çok duygulandırdı, kitabı okurken gözyaşlarıma hakim olamadım. ve son olarak kitapta geçen isimleri kitapları araştırdım ben de merakıma yenik düştüm:) kitap çok güzeldi özeldi....
2 yorum
Uğur üldeş (@uguruldes)
Bende okumayi dusunuyordumn:) guzel yorumlariniz sayesinde en kisa zamanda okuyacagim :)
04.02.16 beğen cevap
inci öztürk (@inciozturk)
Teşekküür ederim Uğur Bey ben beğendim okumayı ertelediğime de pişman oldum yardımcı olabildiysem ne mutlu bana iyi okumalar:))
04.02.16 beğen cevap
Misafir

Misafir

@misafir000

kanserli aşıkların konu alındığı bir çok kitap okudum.Ancak kanseri bu kadar gerçekçi ve bildiğimiz klişe kanser hikayelerinden çok daha farklı bir roman.Beni ağlatmayı beceren çok az kitaptan biri.Neredeyse sağlıklı olduğum için mutsuz olduğum bir kitap.Çok etkileyici ve sarsıcı.Alıntıları çok beğendim.Ama Tek Cümleyle Yorum Yapmak Gerekirse;
Acı hissedilmeyi talep eder.Ama her talep reddedilebilir.
ataç ikon Aynı Yıldızın Altında
kitaba 10 verdi
0 yorum
/ 17