up
ara
‹ Allah De Ötesini Bırak

Allah De Ötesini Bırak Kitap İncelemeleri

 Yonca

Yonca

@yenigunebismillah - İstanbul

Esirgeyen ve bağışlamayı seven Rabbimin adıyla...
Yazar hakkında pek iyi şeyler denilmese de bence yazarın hayatı değil bize ışık tutukları bizim için önemlidir.Allah deyip ötesini bırakmak gerekiyor kitaptada belirtildiği üzere çünkü Rabbimiz bizim için herşeyin en iyisini biliyor.Bu kitabı ikinci okuyuşum beğendim ve ilk kez okuyormuş gibi oldum.Bir arkadaşım vesile olmuştu okumama hediye edip onada teşekkürlerimi sunuyorum.Ne denilirse denilsin okumanız gerektiğini düşünüyorum Allah diyip yola çıkan yolda mı kalırmış dünya üzerinde ne yaşıyorsak imtihandır Allah imtihanlarımızı kolaylaştırsın inşallah.
ataç ikon Allah De Ötesini Bırak
kitaba 10 verdi
2 yorum
Fatih Kural (@byukalaa)
"yazarın hayatı değil, bize ışık t tuttukları bizim için önemlidir" dediğinde, işte dini sömürenlerin en büyük avı olmuş oluyorsun bence. Zaten amaçları da bu, ordan burdan edindikleri bilgilerle para hırsına bürünüp bunu kullanmaları kendi içindeki fesat planları. örneğin kocaman bir buçuk sayfayı tamamen risale-i nur'dan alıp kendi cümleleriymiş gibi aktarmasına bizzat kendim şahidim. sanki dünyanın felsefesini kendi bulmuş gibi cümleler .ok rahatsız edici özellikle. verdiği ışık çocukken Kur'an kurslarına gittiğimizde başımızdaki hafızların verdiği bilgilerden bile hafif. Verdiği örnekler dinle alakası olmayan sosyete güzellerine kurulan cümleler. Madem bir ışık olması gerekiyorsa bu admaın, bu kitapları 15tl değil 5 tl veya bedava dagıtması gerekirdi. Gerçekten sırf bi kaç ayet yazıyor diye bu kadar ucuz değer vermeyin insanlara ki özel hayatına bağlayarak son cümleyle bitireyim eleştirimi; evde kendi canına bağlı bir ruha (eşine) ihanet eden biri sana, bana , herkese ihanet ediyordur zaten, eşiyle kendimizi kıyaslarsak o admaın gözünde toz kadar değerimiz olmayacagı kesin :)
19.01.17 beğen cevap
Uzm. Serdar T. (@lizbon)
Yonca bende gözükmüyorsun ???
19.01.17 beğen cevap
Tuğba

Tuğba

@tugbaguner

Ayeti daha net açıklayacağını sanıyorsanız aldanırsınız...
... "Allâh" de: Sonra bırak onları daldıkları batakta oynayadursunlar(En'am: 91) derken, hiçbir şey yapma, boş boş dur, körü körüne teslimiyet değil bence burada anlatılmak istenen!
Artık, isimlerle, kişilerle uğraşma. Yorumu, yargılamayı bırak. Çünkü sen kendi pencerenden bakıp hüküm vereceksin; onlar da aynı şekilde, objektif olamazsınız. Sen bildiğinden(Allah) şaşma ve senin gibi inanmayanları da bırak ikna etmeye çalışma.
Kitabın adını aldığı bu ayeti daha net açıklanacağını sanmıştım ama pek olmamış. Benim anladığımla devam...
ataç ikon Allah De Ötesini Bırak
kitaba 5 verdi
0 yorum
Safiye Erdoğan

Safiye Erdoğan

@safiyeerdogan - Ankara

ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK
basit ama akıcı ve sıcak bir kitap.yeniden kul olduğumuzu aslında herşeyi allaha havale edersek herşeyin ne kadar da güzel olacağını ve rabbimizin bizi asla yalnız bırakmadığını fark ettiriyor bize.
ataç ikon Allah De Ötesini Bırak
kitaba 5 verdi
0 yorum
ziya nur

ziya nur

@ziyanur

Allah De Ötesini Bırak
Bu dünya da yaptığımız her şey mutlu olmak içindir. Parayı seven parayla mutlu olduğu için parayı sever. İşini seven işini sevdiğin de mutlu olduğu için işini işini sever. Gezmek isteyen gezerek mutlu olduğu için gezmeyi sever. Kısacası yaptığımız iyi-kötü, severek-sevmeyerek, bilinçli-bilinçsiz… her şeyi mutlu olmak için yaparız. Yani bu dünyadaki insanın asıl amacı mutlu olmaktır. Peki her insanın istediği mutluluğu ne kadar insan yaşıyor ya da yaşayabiliyor. Sanırım buna olumlu bir cevap vermek zor. Çünkü bu çağda çok mutsuz insan vardır. Üstelik çok istedikleri mutluluğu elde edemiyorlar ve bazıları elde etmeyi de bilmiyor. Bunun için de çeşitli yollara başvururlar. Bu yollardan birinin bu eseri okumak olmasını tavsiye ederim. Bu konuda farklı bir çalışma. Kitaptan istenilenleri hakkıyla uyguladığımız takdirde amacımıza ulaşacağımızı inanıyorum. Aksi takdirde çok saçmada gelebilir. ‘’Allah de ve ötesini bırak’’ adlı kitabı, okuyanlardan birçoğunun saçma bulacağı gibi birçok kişinin de harika bulacağı bir eser. Belki de sadece bunun için okumaya değer.
ataç ikon Allah De Ötesini Bırak
kitaba 9 verdi
0 yorum
Maloptukusta

Maloptukusta

@maloptukusta

Kaderci ve Cehalet Kokan Kitap
Gün geçmiyor ki eleştirip yerden yere vurmayacağımız bir kitap daha karşımıza çıkmasın.

Kitabın ismi zaten niyetini belli ediyor ;
-Kitabın satmıyor mu? + Allah de Ötesini Bırak :)

Başarı nedir diye sorsalar, budur derim. Kitabın yazarına da kızmam. Adam piyasanın talebini görmüş, ortayı gole çevirmiş.
Allah'lı Billah'lı, evrene iyi enerji göndermeli bir şeyler saçmalamanın daha mantıklı bir girişim olacağını göremedim. Kendisini bu yönden kutluyorum !

Son olarak ötesini bırakan doğuyu son yıllarda çok net bir şekilde görmekteyiz.
ataç ikon Allah De Ötesini Bırak
kitaba 1 verdi
5 yorum
Eyyubi (@eyyubi)
Reis, kitabı bana hediye edebilir misin?
07.02.16 beğen cevap
Maloptukusta (@maloptukusta)
o kadar değersiz bir kitabı elimde tutacak değilim. kusura bakma bulunmuyor artık cebimde.
07.02.16 beğen cevap
AHMET AKYILDIZ (@ahmetakyildiz)
Objektif bir eleştiri olduğunu düşünmüyorum. İfadelerinizden anladığım kadarıyla daha kitabı okumadan önce belli ön kabulleriniz var gibi görünüyor. Kitabıda bu ön yargıyla tetkik ettiğiniz anlaşılıyor. Kitabın içeriğinden eleştirinizi dayandıracak,"Kaderci ve Cehalet kokan" ifadelerini destekleyecek hiçbir örnek ve alıntı göstermemişsiniz.
07.02.16 beğen cevap
Maloptukusta (@maloptukusta)
hehe :D pardon gülmek zorundaydım.

Kitabı okudum fakat bitirmeye gücüm yetmedi. Şunu belirtmek isterim ki okumadan bile eleştirilebilecek kitaplar vardır. Allah de Ötesini Bırak, ismiyle bile ne kadar kaderci olduğu ortada.

Evet alıntı eklemedim. Fakat aklımda kalan bir cümle vardır. Kitabı kapatıp kenara atmama en büyük sebebiyet veren cümle ; "varoluşun içindekileri ayırt etme, onu bölme, sadece farkında ol, bu yeter."
Evet bu tırnak içine alınmış cümleler bu kitaptan. Ve bu kısa cümle kitabın ismiyle bile aynı açıklamayı yansıtıyor. Bu saçmalıkların insana kazandırdığı yegane amaç en basitleştirilmiş şekliyle şudur ; 'Hiçbir şey yapma sadece oturup dua et ! '

Mesnevi terapisyenler diye adlandırılan bu tür yazarlar topluluğu gün geçtikçe artıyor. Yazar ve kitap kalitesi her cümlede, her kelimede yerin dibine giriyor.
07.02.16 beğen cevap
AHMET AKYILDIZ (@ahmetakyildiz)
Varoluş bir bütündür. Farkında olmak, içsel olarak teslimiyette olmak demek, hiçbir şey yapmamak demek değil. Teslimiyet demek içsel olarak direnişi, gerilimi bırakmak demektir, gerekli tedbirleri almamak demek değildir. Kadercilikten ne anladığınızı bilmiyorum. Sizin baktığınız yerden baksam bende aynı görürdüm. Bakış açısını değiştirmediğimiz sürece doğruya eğri bakarsak, doğruyu eğri görürüz. Tevekkül tedbire mani değildir. "Allah de ötesini bırak" teslimiyet anlayışı elini kolunu bağlayıp hiçbir şey yapmamak değildir. Bu içsel anlamda varoluşla bir olma, tam bir teslimiyet halinde bulunmaktır. Ve bir insan bu dinginlikte, bu farkındalıkta olduğunda her işte göstereceği tedbir daha kolay olur. Varoluşu bölen hastalıklı bir zihin yapısından, Varoluşun bir bütün olduğunun bilincinde farkındalıklı zihin yapısına ulaşmaktır asıl gaye.
07.02.16 beğen cevap
Last Harbour

Last Harbour

@meteor

Allah De Ötesini Bırak-
Basit ama sıcacık bir kitap. Bİlinen üzeri tozlanan bir çok şeyin yeniden dillendirilmesi gibi. İhtiyacım olan bir zamanda okumuş olmamdan olsa gerek belki, çok beğendim.
Kitaptan anladığım ve çıkardığım en önemli sonuç; Allah'ı yanında hissediyorsan, gerisi hikaye.
Mevlam güzeldir, Cemildir. Neylerse güzel eyler....
ataç ikon Allah De Ötesini Bırak
kitaba 10 verdi
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

YAŞAMA GERÇEK IŞIK
GERÇEK ANLAMDA YAŞAMA SEBEBİNİ HATIRLATAN YAZARIN TABİRİ İLE " ÖNÜNÜZDE EKMEK VAR, SİZ ONUN KARIN DOYURDUĞUNU BİLİYORSUNUZ AMA ONA SADECE BAKIYORSUNUZ. KARNINIZ DOYAR MI?? İŞTE ALLAH TA BÖYLE VARLIĞINI BİLİYORUZ FAKAT ONU TAM İÇİMİZDE HİSSETMİYORUZ" GERÇEKLERE IŞIK TUTAN GÖRMEYE YÖN VEREN BİR KİTAPTIR. OKUNMASI GEREKEN KİTAPLAR ARASINDA İLK 5'İ HAK EDİYOR. ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM . EĞER Kİ YAŞAMAKTAN SIKILDIYSANIZ VE ÖNÜNÜZDE BİR ÇOK ENGEL OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSANIZ BUYRUN İLACINIZ ... ŞİMDİDEN KEYİFLİ OKUMALAR
ataç ikon Allah De Ötesini Bırak
kitaba 10 verdi
1 yorum
Ramazanovaa_._ (@ramazanovaa)
Oxunması lazım olan çox gözəl kitab sözlərlə ifadə olunmayacaq qədər möhtəşəm ♡
18.09.16 beğen cevap
Lusem

Lusem

@lusem - İzmir

Maneviyat
Bu kitabı,kitap satan bi sitede dolaşırken Allah de ötesini bırak diye yazan bir reklam gördüm.Dikkatimi çekti be özet ve yorumları okuyunca merak uyanıp aldım ve okudum.İyiki bu kitabı tanımışım.Bundan dolayı kendimi şanslı hissediyorum.Huzur bulmak ve gerçekleri görmek istiyorsanız okumamızı tavsiye edebilirim.
ataç ikon Allah De Ötesini Bırak
kitaba 10 verdi
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Muazzam!
Profesyonelce kaleme alınmış bir kitap mı? Hayır. Fakat insanın yüreğine dokunduğu kesin. Yazar bize kronik sorunlarımızı ve bunların basit çözümlerini gösteriyor. Yazara teşekkür ediyor, bu kitapla tanışmış olmayı Allah'ın bir lütfu sayıyorum. Okuyunuz, okutunuz!..
ataç ikon Allah De Ötesini Bırak
kitaba 10 verdi
0 yorum
bünyamin özdemir

bünyamin özdemir

@bunyaminozdemir

Zaman ve şuur kaybı
Bilgisizce, şuursuzca, menfaat için yazılmış.

Bir kaç gönül okşayacak kıssa, "klişe"lere çakarak(!) seyirciye oynama "vaaav, doğru be" dedirtme, biraz ruhsal dinginlik dersleri, biraz insanlık-hümanizm teması, en sonunda da reklamlar; gelin size terapi yapayım, sizi düzelteyim, huzur ve mutluklukla dolun taşın(!). Allah de ötesini bırak, Uğur Koşar'ın terapisi hariç tabi..


Kitapta Allah'ın hükümleriyle bağdaşmayan bilgi ve yorumlar yer almaktadır. Konu hakkında araştırma yaparsanız bu hataları bulabilirsiniz.

Her işin uzmanına kulak verin. Bu işi de bilen adamlardan okuyun, dinleyin, mümkünse hakiki olarak yaşayanlardan.
ataç ikon Allah De Ötesini Bırak
kitaba 1 verdi
3 yorum
Gözde Şengören (@nemesis)
sıkıntılı bir anımda başucu kitabım olmuştu
25.08.15 beğen cevap
bünyamin özdemir (@bunyaminozdemir)
yalanlar insanı bir hoş eder, oysa hakikat acıdır ,)
04.09.15 beğen cevap
erhan (@munzevi)
eyvallah..
21.01.16 beğen cevap
nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

İmanla terapi
Kitap geçen yaz eşime hediye edilmişti biraz okudum ve bıraktım sonrasında bir türlü okumakta arka sıralarda yer aldı nedense.Ve kitabı elime ikinci alışımda ilkinden farklı gözle gördüm ve severek okudum .Bazı okurların beklentısı daha yüksekti bu kitapta daha derin içerikli olmalıydı diye düşünenler olmuş ama anlaşılır olması bence bu kitap için daha buyuk avantal olmuş. Daha fazla okuyucu kitlesine ulaşmıştır diye düşünüyorum.
Ben beğenerek okudum içerisinde küçük kıssalar var ve belki de yeri ve zamanı geldiğinde bizim de başkalarına aktarabileceğimiz kıssalar.Unutamayacagım sayfalar okudum ve zaman zaman tekrar okunabilecekler arasında görüyorum bu kitabı çünkü insana aynı zamanda huzur veren bir yapısı var.
ataç ikon Allah De Ötesini Bırak
kitaba 8 verdi
2 yorum
Gulsah A. (@gaydin)
acıkcası benım de elıme bırkac kez alıp bıraktıgım oldu. Okumak istiyorum ama o zamanı yakalayamadım . Yazdıklarınız iyi geldi ,tesekkurler
30.06.15 beğen cevap
nlgnycydncr (@dunyasnilzehes)
Ben teşekkür ederim Gülşah.Elimde kitabın ikincisi de var ve onu da okuyacağım en kısa zamanda bazen birini okumaz yarıda bırakırız sonra bir bakmışsın ikisini birden okumuşsun .Size de iyi okumalar
30.06.15 beğen cevap
Zeynep YILMAZ

Zeynep YILMAZ

@zynpylmzgs - İstanbul

Çok güzel bi kitap kişisel gelişim kitabı desek daha iyi olur.Herşeyın boş olduğunu ve sadece ALLAH ın önemli olduğunu vurguluyo.İçinde anlattı olaylar çok güzel ve astalarının proğlemlerini nasıl çözmüş anlatıyo.Anlatımı ve yazılış bişimi çok güzel. Huzur veren bi kitap.
ataç ikon Allah De Ötesini Bırak
kitaba 2 verdi
0 yorum
Hatice B.T.

Hatice B.T.

@htc - Konya

Huzur verici bir kitap...
ataç ikon Allah De Ötesini Bırak
kitaba 10 verdi
0 yorum
sena k

sena k

@senakaya57

"Biz ne olursa olsun kaderimizi severiz yazandan ötürü"
ataç ikon Allah De Ötesini Bırak
kitaba puan vermedi
0 yorum
Korkmaz.

Korkmaz.

@kgk - Ankara

Bir çırpıda okunan dili çok akıcı , öğretici bir kitap.Çok büyük beklentiniz olmasın.Yazar aynı zamanda psikolog.Ama size Allah'ı hatırlatmak ve görmekte fayda sağlayacağına eminim.
ataç ikon Allah De Ötesini Bırak
kitaba 5 verdi
0 yorum
/ 5