up
ara

Son Detay

- The Final Detail

Son Detay Konusu ve Özeti

Son Detay
Asla Vazgeçme kitabının da yazarı Harlan Coben tarafından kaleme alınan Son Detay kitabı Polisiye, Cinayet türünde okuyucusu ile buluşuyor. Martı Kitabevi yayınevinden 2013 yılında 9786053481645 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Son Detay isimli kitap 464 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Selim Yeniçeri çevirmiştir. Son Detay kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Selim Yeniçeri
Yayınevi: Martı Kitabevi
ISBN: 9786053481645
Sayfa: 464 sayfa Basım Tarihi: 2013
En Kirli Oyun İntikamdır...

Ünlü beyzbol takımı Yankee'lerin önemli bir oyuncusunun cinayete kurban gitmesiyle, Myron Bolitar kendini zorlu bir soruşturmanın içinde bulur. Çünkü bütün oklar en yakın dostu ve ortağı Esperanza'yı suçlu göstermektedir.

Soruşturma derinleştikçe Myron tuhaf şekilde adım adım geçmişine doğru yol aldığını fark eder. İsimsiz bir CD'nin işaret ettiği ipucu onu bir ailenin yürek parçalayan acısına ve parlak bir kariyerin altında gömülü olan sarsıcı bir sırra götürür. Şimdi geçmişteki bir hatanın yol açtığı olaylarla yüzleşme vaktidir.

Vicdanla hareket edip intikamla savaşanların bir araya geldiği
Son Detay, bu iki duygunun törpülediği hayatları çarpıcı
bir şekilde ele alıyor.

"Muhteşem... tahmin edilmesi güç... çarpıcı bir hikâye."
-The New York Times-

"Son Detay, alışılagelmiş dedektif romanları arasında farklılık yaratıyor. Edgar ödüllü yazar, unutulmaz ve hep yaşayacak karakterler sunmakta, sağlam kurgu yaratmakta çok başarılı."
-USA Today-

"Coben, başarılı kalemiyle Myron karakterini en sevilen roman kahramanlarından biri haline getirdi... Son Detay, Coben'in bu yeteneğini bir kez daha gözler önüne seriyor."
-Chicago Tribune-

"Ustaca yazılmış bu roman, gerçek ile hayal gücünü mizahi bir dille birleştiren bir çalışma."
-Publishers Weekly-
nihan avcioglu

nihan avcioglu

@nihanavcioglu

Serinin ilk kitabını elime aldığımda bir spor menajeri ve bir polisiye hikayesi bağlantısı hiç mantıklı gelmemiş kitabı geri bırakmıştım. Sonra okuduğum yorumlar önyargılı davrandığımı hissettirdi ve okumaya karar verdim. Kitaplar olağanüstü değil (ama kesinlikle başarılı), çerez gibi çabucak okunabilen, anlatımı akıcı, bir polisiye için önce garipseyebilirsiniz ama sonra alışacağınız, tabiri caizse geyik muhabbet kırıntıları içeren bir tarzda ve bağımlılık yapıcı. Okunan her bir kitap size ana karakterleri daha çok sevdiriyor ve bağlıyor. Son Detay da serinin geri kalanı gibi güzeldi. Ama bana kalırsa her bir kitap bir öncekinden daha başarılı. Yazar şahsına münhasır bir karakter oluşturmayı başarmış. Myron Bolitar da bana göre adı unutulmaz edebi karakterler arasına yerleşmiş güzel insandır.
ataç ikon Son Detay
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
BulgarGöçmeni

BulgarGöçmeni

@bulgargocmeni

Gene Myron Bolitar klasiği nefes kesti. Gene akıcı bir anlatımla okuyucuyu sıkmadan, kaleme almış eserini Harlan Coben, Myron Bolitar serisinin bu kadar sevilmesinin nedenlerinden biri bu olduğu kuşkusuz.. Bolitar serisinin diğer kitaplarına göre bu 6. kitabında haraketlilik biraz geç başlıyordu. Kitabın yarısına ulaştıktan sonra kitap bitmiştir diyebiliriz çünkü o akışa dalıp gideceksiniz. Katile gelirsekbu okuduğum 6. kitabı ama gene kestiremedim.. Sonu gene çok güzel bitecek ve anne babamıza olan sevginin yerinin herşeyden farklı olduğunun üstüne basarak yazısını noktalamış yazar, bu çok hoşuma gitti..
ataç ikon Son Detay
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Ceren Acer

Ceren Acer

@cerenacer948

Harlan Coben Klasiğine Hoşgeldiniz...
Harlan Coben deyince her zaman aklıma kaçırılma, öldürülme, karakterin kaybolmsı ve finalin tahmin ettiğim gibi olmayışı geliyor. Gerçekten de yazarın Son Detay adlı kitabında da bu klasikle karşılaştım. Kurgusunun seyrinin nereye doğru gittiğini kestiremeyip sonradan anlasam, katili bulmanın kolay olmayacağını bilmiş olsam dahi yazarın dili basit ve olay örgülerinin içeriği bir süre sonra unutuluyor. Ama yine de Myron Bolitar serisini okumayı seviyorum. Sevilen yazarın espritüel bir kalemi kitabı okutturuyor okuyucusuna...
ataç ikon Son Detay
kitaba 7 verdi
0 beğen · 0 yorum
hazel duru

hazel duru

@hazelduru

Harlan COBEN' in okuduğum ilk kitabı.. Spor severlerin daha bir zevkle okuyabileceğini düşünüyorum. Akıcı bir dili, sürükleyici bir anlatımı var. Kolay okunuyor. Kurgu başarılı. Bir tavsiye üzerine almıştım. ihanetin 5 yüzü adlı başka bir kitabı daha var kütüphanemde. Gereksiz ayrıntıları çok sevmediğim için birkaç yer rahatsız etti ama bu benimle ilgili olabilir. Sonuç olarak yazarın okuduğum ilk kitabı ve yazar bir şansı daha hakkediyor..
ataç ikon Son Detay
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Seda İpek A

Seda İpek A

@bibakbenmiyim

tamam dedim bu sefer katili bulacağım dedim ama nafile. gene ters köşe gene ters köşe. bu Harlan ne yapacağını, okuru nasıl şaşırtacağını çok iyi biliyor. seviyorum bu adamın tüm kitaplarını. Myron karakterine hayranım zaten. kitabı kah gülerek kah hüzünlenerek okudum. kısacası kesinlikle tavsiye ederim okuyun :)
ataç ikon Son Detay
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Son Detay - S41

"Size söyleyemem, Bay Bolitar.Üzgünüm."
BulgarGöçmeni tarafından eklenmiştir.
mediha

mediha

@daily

Ona umut verip sonrada elinden aldın. Hiçbir şey umut kadar incitemez. Bunu biliyordun.
ataç ikon Son Detay
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
mediha

mediha

@daily

Bazen dünyadan kaçmak istemezsin; bazen kendinden kaçmak istersin.
ataç ikon Son Detay
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
hazel duru

hazel duru

@hazelduru

'Evet, belki' , diye tekrarladı Win. 'Ama şirket arabasının bagajında bulunan kan lekelerini açıklamak daha zor olabilir.!
Myron neredeyse yere yuvarlanıyordu. 'Taurus' ta kan mı?'
ataç ikon Son Detay
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum