up
ara
‹ Cerrah - Rizzoli/Isles Serisi 1. Kitap

Cerrah - Rizzoli/Isles Serisi 1. Kitap Kitap İncelemeleri

İki güne bitti ve uzun zamandır bastırdığım polisiye tarzı roman okuma açlığımı aldı götürdü. Ben çok beğendim gerek kurgusu gerekse akıcı olmasını. Tek sıkıntım , sonunda çok fazla tatmin olmadım. İlk kez Tess Gerritsen okuyorum belki tarzı böyledir, bilmiyorum ama sanki sonunu aceleye getirmiş gibi bir his bıraktı. O kadar uğraş verip katili bulmaya çalış ve sonunda tesadüf mü desem polis hissiyatı mı (?) evi şıp diye buldu. Daha açık yazmak istemiyorum belki okumayanlar vardır.
Herseye rağmen sonuna kadar sizi içinde tutabilen bir polisiye romanıydı. Tavsiye ederim okumak isteyenlere.
1 beğen · 0 yorum
Süleyman Ecevit

Süleyman Ecevit

@suleymanecevit

1. kitap
Seriye ve maceraya başlangıç
Tavsiye ederim
Yorumlarınızı bekliyorum
1 beğen · 0 yorum
Eray Erdoğan

Eray Erdoğan

@erayerdogan

Tess Gerritsen - Cerrah
Yazarın ilk okuduğum kitabıydı, adından çokça bahsettiren ve benim de duymuş olduğum Tess Gerritsen, bu kitabıyla beni kendine kesinlikle çekebildi diyebilirim. Akıcı, sürükleyici ve merak edip zaman zaman geren zaman zaman merak uyandıran bir polisiye gerilim kitabıydı, polisiye sevenlere ve gerilmek isteyenlere diyebileceğim şey bu kitap bunun için doğru adres. Herkese tavsiye ederim.
1 beğen · 0 yorum
Mücahit Ahmet Ok

Mücahit Ahmet Ok

@mucahitahmetok

Tess Gerritsen her zamanki gibi harika bir kurgu ile karşımıza çıkmış.
2 beğen · 0 yorum
sümeyra

sümeyra

@sumeyra311

gerilim
ben korkusuzum ben korkmam diyenler için kesinlikle ideal bir kitap kitabın sonuna gelmek için çabalayacaksınız
0 beğen · 0 yorum
Derya Y.

Derya Y.

@deryasin

Cerrah ı yaklaşık 4yıl önce almıştım nihayet okudum :) Bu kadar geç tanışmamın sebebi konu ne diye sorduğumda arkadaşımın kitabı anlatması oldu :( Hiç hoşlanmadığım bir hareket resmen kitaptan soğumuştum..


Kitaba geçecek olursak Cerrah'ın çok sağlam kurgusu var. Yazarın betimlemeleri ve anlatımı çok güzel. Kan kokusunu bile hissettiriyor.. Gerilim dorukta :) Temposu bir düşüp bir yükseliyor. Polisiye gerilim sevenlere tavsiye ederim :)
0 beğen · 0 yorum
İlkler unutulmaz
Bu kitap benim cinayet kitaplarını sevmemi sağlayan kitap.
Bu kitap beni tıbbi gerilime aşık olmamı sağlayan kitap.

Ilk okuduğum zaman gerçekten çok fazla kitap okuma geçmişim yoktu. Şimdi bakıyordum kitap okumaya bu kitapla başlamam da büyük bir cesaretmiş. Tess Geritsen sonuçta!.
Herneyse. Karakterler harika ve sadece cinayete yoğunlaşmayıp kitabın içine biraz aşk serpilmesi benim çok hoşuma gitti.
Ara sıra seri katilin görüşleri de veriliyor kitapta ve macera hiç bitmiyor.
Fazla bir kitap okuma geçmişim olmamasına rağmen ben kitabı 2 günde okudum. Ve bu gerçekten inanılmaz bir şey.
Size de şiddetle tavsiye ediyorum. Şu an seriyi elimden bırakamıyorum.
Sizinde kütüphaneniz de en az bir Tess Geritsen olmalı!
3 beğen · 0 yorum
Mü-kem-mel hem çok akıcı bir dili var hem de insan sonuna nasıl geldiğini anlamıyor Helal olsun Tessime :D
0 beğen · 0 yorum
Müzeyem Adem

Müzeyem Adem

@conquerorssultan

Sonunda Tess Gerritsen okurlarının arasına ben de katılabildim. Kurgusu olsun anlatımı olsun her şeyi ile şahane bir kitap. Özellikle polisiye tutkunlarının bayıla bayıla okuyacağı türden. Hani bazı kitaplar vardır sizi daha ilk sayfalarından içine alır. Cerrah'ta tam onlardan, ilk sayfalarda başlayan merak size bu kitabı bir solukta okutacaktır. Benim son günlerde kitaplara ayıracak pek vaktim olmadı o yüzden uzadı biraz bu kitabı bitirmem ama asla elde sürünebilecek romanlar kategorisinde değil Cerrah.
Hikayesi zaten benden önce okumuş olan arkadaşların incelemelerinde mevcut. Hastalıklı ruhların doktorluğu nasıl şifa dağıtmak yerine dehşet saçmak için kullandıklarını göreceksiniz bu kitapta. Gerilecek, bazen korkacak ama genel olarak büyük bir merak içinde okuyacaksınız.
Yazarın okuduğum ilk kitabı ve son olmayacağı kesin. Fırsat buldukça diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum.
Sevgili kitap dostları, eğer polisiye seviyorsanız Cerrah'ı okumadan geçmeyin! :)
0 beğen · 0 yorum
thebookthief

thebookthief

@tcbasakgurel

Harika
Mükemmel tıbbi grilim yazarı Tess Gerritsen. Yazarın kurgulama becerisi harika. Tıbbi anlatımlar sıkmıyor. Bir solukta okudum muhteşem
1 beğen · 0 yorum
Seyda Özmen

Seyda Özmen

@seydaozmen

Tıbbi terimlerin bolca olduğu, oldukça sürükleyici bir kitap. 2 gün içinde bitti :)
1 beğen · 0 yorum
Sarizerdali

Sarizerdali

@sarizerdali

Kendisini tatmin etmek için kadınları yavaş yavaş öldüren bir ruh hastası ve onun korkunç yöntemiyle karşı karşıyayız. İnsan nelerin koleksiyonunu yapabilirmiş, hayretle okuyacaksınız... Okurken çok gerildim ve korktum. İlk defa bir kitabı okurken perdeyi, kapımın arkasını, kuytuları, köşeleri kontrol ettim. Eline neşteri alan biri bakın neler yapıyor...
3 beğen · 0 yorum
Sabriye Konya

Sabriye Konya

@sabriyekonya

Şaheser
Tess Gerritsen ın kitaplarını dizisini bayağı izledikten sonra okumaya başladım ve iyi ki de başlamışım diyorum.Mükemmel bir yazar ve mükemmel kitaplar...Gerilimi bu kadar iyi geçiren bir yazar daha tanımıyorum.Kitabı okurken katilin kurbana yaptığı işkenceyi sanki size yapıyormuş gibi hissediyorsunuz.Heyecandan avuç içlerim bile terledi diyebilirim.O kadar gerçekçi.İnsan kendini fark etmeden içinde buluyor ve elinden kitabı bırakamıyor.Kütüphanemin en güzel köşesini Tess Gerritsen ın kitapları oluşturuyor.
2 beğen · 0 yorum
Kemal DEMİRKOL

Kemal DEMİRKOL

@kemaldemirkol

Polisiye - Gerilim Sevenler Mutlaka Okumalı
Polisiye,Gerilim ve Aksiyon Sevenler Lütfen Başka Yoruma Bakmadan İçleri Rahat Ederek Okuyabilir. Bu Türde Başka Yazarların Romanlarını Okudum Ama Tess Gerritseni ilk Okuyuşumdu. (Biraz Geç Kaldığım Söylenebilir Belki.) Son da Olmayacak Bu Çok Açık. Çok Beğendim. Ortalarda Kaptı Götürdü Artık. Çok Akıcı, Adrenalin Zirvede ve Sürükleyici, Heyecan Had Safhada. Okuyunca Meraktan Hızlıca Bitireceğinize Eminim. İçerisindeki Tıbbı Terimlerin Fazlalığı Biraz Kusur Gibi Görünse de Çok Açık ve Anlaşılır Bir Dil. Herşeyden Öte Bu Tarzda Yazıp Dilinin Sade ve Akıcı Olması Daha da Güzel.
1 beğen · 0 yorum
Pinar Aydin

Pinar Aydin

@pinakaydin

Bir ilk...
Tess Gerritsen in kitabını ilk kez okudum.Çok fazla arkadaşım okumasına rağmen ben okumamıştım. Neler kaybettiğimi şimdi anlıyorum. Kitap gerçekten çok güzel. Dili akıcı, karakterler yeterince derin, sonu güzel... Devam serisi olan kitaplar pek tarzım olmasa da bunu okuyacağımı adım gibi biliyorum... :)
5 beğen · 3 yorum
Mesut ÖZKAYA (@mesutozkaya)
Pepsis ve tarantula yı okuyun begenmezseniz bende bir öğretmen olarak kitaptan anlamıyorum.
10.09.15 beğen cevap
Pinar Aydin (@pinakaydin)
Bunu dikkate aldım listeme eklendi. Okuduktan sonra yorum yapacağım. Teşekkürler...
24.09.15 beğen cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
,
26.04.16 beğen cevap
/ 5