up
ara

Cam Çocuk

Cam Çocuk Konusu ve Özeti

Cam Çocuk
Anlaşma kitabının da yazarı Jodi Picoult tarafından kaleme alınan Cam Çocuk kitabı Edebiyat, Çeviri türünde okuyucusu ile buluşuyor. April Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9789756006337 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Cam Çocuk isimli kitap 486 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Cihat Taşçıoğlu çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Cam Çocuk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Cihat Taşçıoğlu
Yayınevi: April Yayıncılık
ISBN: 9789756006337
Sayfa: 486 sayfa
Sürekli bir şeyler kırılır.
Bardaklar, tabaklar, verilen sözler, yürekler... Buzu kırabilirsiniz; dalgaları da; sessizlik bile bir anda paramparça olup dağılır. Zincirler kırılır; bağlılıklar, dostluklar, yeminler...

Kısacası yaşamdaki birçok şey kırılgandır.
En çok da yaşamın kendisine yönelik bağ...

Kırık dökük bir hayatın içinde osteogenesis imperfecta hastalığıyla dünyaya gelen bir bebek: Cam Çocuk Willow. Sayısız kırıkları sarmaya çalışan bir anne: Charlotte. Buz gibi görünümü altında parçalanan bir baba: Sean. Kardeşinin kırıkları altında ezilen bir diğer kız: Amelia. Ve Charlotte'nin biricik arkadaşı ve doktoru: Piper. Buzun üstünde gezinen bu karakterlerin etik ve kişisel karar­larla ilgili söyleyecek çok sözü olacak.

Jodi Picoult Cam Çocuk'ta bir kez daha edebi dehasıyla son derece kaygan bir zeminde önemli ve kışkırtıcı sorulara yanıt arıyor.

"Picoult kestirilemez bir ihtişamla yazıyor. "
Stephen King

"Picoult abartılması güç derecede iyi yazıyor. "
Financial Times

"Picoult sıcak konulara parmak basmakta üstatlaştı, hatta kahin seviyesine geldi. Bizi doğru ve yanlış üzerine düşünmeye zorlayışı karşısında afallamamak imkansız. "
The Washington Post
Betül ısınlık

Betül ısınlık

@betulisinlik

Kitabı çok fazla beğenmedim çünkü ortaları fazla akıcı geçmedi benim için ama ele alınan konu güzel. Hastalıkla alakalı verilen bilgiler bence yeterli.
Çevirmede bir sorun görmedim gayet akıcıydı. İmla hatasına rastlamadım.Kitabın kalınlığı kitap okumayı seven biri için gayet normal ama yeni kitap okumaya başladıysanız bu kitap size biraz kalın gelebilir. Bence kitap her yaşa hitap etmediğini düşünüyorum. Genel olarak ele alırsak benim için çok güzel bir kitap değildi. Yazarın "Kız Kardeşim İçin" kitabı bundan daha güzeldi. O kitaba göre bu biraz daha durağan geçiyor bence.
ataç ikon Cam Çocuk
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
Merve

Merve

@merveozbek

Uzun zaman önce okumama rağmen adı aklıma gelince bende etkileyici duygular uyandıran bir kitap. Hasta çocuğa sahip aileyle beraber üzülüyor, beraber umutlanıyorsunuz. Empati kurarak kırılma noktasındaki yaşamlarının bir parçasından tutunuyorsunuz. Okuma konusunda tereddütte kalmıştım, pişmanlığın yanından bile geçmedim.
ataç ikon Cam Çocuk
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum
Bengisu

Bengisu

@bengisusugur

Kitabın sonu gerçekten beklediğiniz bi şekilde bitiyor, fakat aynı zamanda da tam tersi beklenmedik bir olayla son buluyor. Yazarın okuduğum ikinci kitabıydı ve gerçekten elimden bırakamadım. Jodi P. insani duyguları dile getirmekte gerçekten çok başarılı bir yazar. Herkese tavsiye ederim.
ataç ikon Cam Çocuk
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Feyza Yıldırım

Feyza Yıldırım

@kafamdakelebekler

Jodi Picoultu bu kitapla tanidim sanirim. Halen ismi bile içimde bireylerin yerinden oynamasına nedendir. Gerçekten bir hastaligi ve bir yasam tarzini okuyucuya hisler ve duygularla anlatan Jodi Picoultu bu kitaptan sonra tanimak istedim.
ataç ikon Cam Çocuk
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
İnci

İnci

@incimo

Jodi Picoult'u keşfetmemi sağlayan sade kapak resmi i ile ilgimi çeken roman. okurken psikolojik baskıyı iliklerime kadar hissettim. eee ben ne yapardım sorusu ise okuma süresi boyunca benle kaldı :)
ataç ikon Cam Çocuk
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Cam Çocuk - S41

Ailem hiç geri dönmezse ne yapacaktım?
Sen hiç iyileşmezsen ne yapacaktım?
Orada sonsuza kadar kalırsam ne yapacaktım?
büşra tarafından eklenmiştir.
Zilan Zerrin Kızıl

Zilan Zerrin Kızıl

@zilanzerrinkizil

..
"Beni sevdiğini söylemen için 'seni seviyorum' demen gerekmez." Omuz silktin. "Adımı söylemen yeter bunun için."
.."Willow."
"Duyabiliyor musun? Birisini seviyorsan adını farklı söylersin. O ad ağzının içinde güvendedir sanki."
ataç ikon Cam Çocuk
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

"Ruhun bedeninden çok daha sağlamdı ve doktorlar bana tekrar tekrar ne derse desin, her zaman kırıklarının nedeninin de bu olduğuna inandım. Bir dünya kadar büyük bir yüreği hangi iskelet tartabilirdi ki ?"
ataç ikon Cam Çocuk
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Merve

Merve

@mervelerdnbiri

Gözlerimi yavaşça yumup, gerçekliğinden emin olduğum şeylere sıkı sıkıya tutundum.
ataç ikon Cam Çocuk
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Deniz

Deniz

@denizdiyorki

Kendimi mayalanmaya bırakılmış bir hamur kütlesini yutmuş gibi hissediyordum;içimde beslenmekte olan kötülük her neyse,giderek ve misliyle büyülüyordu sanki
Kesmek istiyordum kendimi.
Ama... Söz Vermiştim.
ataç ikon Cam Çocuk
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Deniz

Deniz

@denizdiyorki

Kalp de dahil olmak üzere bir çok şey kırılır .
Yaşamdan alınan dersler fikir olarak değil, yara izi ve nasır olarak birikir.
ataç ikon Cam Çocuk
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
149
KİTAP
Tüm Zamanların En İyi Kitapları
Hem okurların hem de yazarların büyük bir kısmı tarafından başarılı bulunmuş, kitap tavsiyesi istendiğinde akla ilk gelen, tü...