up
ara

Leyleklerin Uçuşu Kitap İncelemeleri

Sevda Sen

Sevda Sen

@sevdasen

Bir insanın​ yazdığı ilk roman nasıl bu kadar enfes olabilir?
Ve bunun ilk romanı olduğuna nasıl inanabilirsiniz?

Müthiş bir kurgu, acayip bir zekâ ve bir suç ağı içinde akıl almaz bir kaçakçılık serüveni, tüylerinizi ürperten vahşet ve şiddet ile sınırları zorlayan bir gerilim.

Ben bu kitabı 10 yıldan fazla zaman önce okumuştum ama tabi detayları baya unutmuşum, aklımda kalan leylekler ve "bu nasıl bir şeytani düşünce" olmuştu ama içinde bir başka Uluslararası kaçakçılık ve şiddet unsuru içeren ve sırlarla dolu ikinci bir şok dalgası daha var.
Bu kitapla Avrupa'dan Afrika'ya uzanan leyleklerin peşinde macera dolu bir serüveni yaşıyorsunuz. Tabi bol aksiyon gizem şiddet içeriyor kitap, bu türü sevenler için şahane.

Kitap 94 te yazılıp bizde 2001de basıldığı için tabi ilk okuduğum kitabı değildi ama en beğendiğim aklımda kalan favori kitaplarımdan oldu.

Okuması çok kolay değil 300 sayfa olduğuna bakmayın dopdolu zihninizi yoran çılgınca bir hayal gücü, müthiş bir kurgu ve detay var. Bazı yerlerde gerilim dozu yükseliyor meraktan elinizden bırakamıyosunuz ama dediğim gibi aralıksız okunmuyor çünkü yoruyor ama kurguya, sona diyecek yok. Adam enfes yazmış.. yeniden hayran oldum Grangé'ime. bu tarzı sevenlere de öneririm
ataç ikon Leyleklerin Uçuşu
kitaba 10 verdi
0 yorum