up
ara

Küçük Aptalın Büyük Dünyası - Pucca Günlük 1. Kitap

Küçük Aptalın Büyük Dünyası - Pucca Günlük 1. Kitap Konusu ve Özeti

Küçük Aptalın Büyük Dünyası - Pucca Günlük 1. Kitap
Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlük 3. Kitap kitabının da yazarı Pucca tarafından kaleme alınan Küçük Aptalın Büyük Dünyası - Pucca Günlük 1. Kitap kitabı Aşk Hikayesi, Aşk Romanı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Okuyan Us Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786054054381 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Küçük Aptalın Büyük Dünyası - Pucca Günlük 1. Kitap isimli kitap 356 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutsuzken Okunabilecek Gülümseten Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Küçük Aptalın Büyük Dünyası - Pucca Günlük 1. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları
ISBN: 9786054054381
Sayfa: 356 sayfa
“Tek istediğim, battaniyenin altında film çekeceğim değil, film izleyeceğim bir adamdı.”

Sanal dünyanın merak edilen ünlüleri raflarda yerini alıyor. Dizüstü Edebiyat Dizisi başlıyor. İlk kitap çılgınlar gibi takip edilen, Türkiye'de en fazla izleyicisi olan kişisel blog'un yazarı Pucca. Herkes onu ve yazacağı kitabı merak ediyordu.

“Aynaya son kez baktım, ‘Kızım PuCCa, Allah kahretsin seni, çok harikasın lan sen!' dedim.”

PuCCa çok ayıp!
PuCCa çok komik!
PuCCa âşık!
PuCCa beter bişi!

Ve sonunda, paparazziler peşinde koşmadığı halde her şeyi anlattı…

“PuCCa, aferin, iyi b*k yedin!”

Artık internet dünyasında yaşıyoruz ve günümüzde sesini duyurabilmenin en kolay yolu bir blog açmak ve düşüncelerini orada herkes ile paylaşmak. Bloglar sayesinde ünlüler kategorisine de yep yeni isimler girmeye başladı ve bunlardan biri de Pucca.

Sahip olduğu blog ile ünlenen ve geniş bir takipçi ve hayran kitlesi kazanan Pucca bu talebi görmede gecikmedi ve düşüncelerini bu sefer Küçük Aptalın Büyük Dünyası Pucca Günlük kitabında topladı.

Aşka dair düşüncelerini ve nasıl bir aşk istediğine de değinen Pucca aynı zamanda kitabında birçok anısına da yer veriyor.

Mizahi anlatımı ve açık sözlülüğü ile dikkat çeken Küçük Aptalın Büyük Dünyası Pucca Günlük kitabı sıkılmadan okuyabileceğiniz bir romantik roman.

Üniversitenin daha birinci senesinde, sınıfa girdiği anda fark etmiş Pucca bu çocuğu. Tek kaşlıymış falan ama öyle güzel, içten bir gülümseyişi varmış ki Pucca bu çocuğa aşık olmuş. Büyük ihtimal bebe kaşlarının ortasını alınca bunlar bir sevişme, bir öpüşme falan içinde bulmuşlar kendilerini. Bunların ardından bu bebenin içine bir ayı kaçmış, bir daha da tövbe Allah çıkaramamış Pucca o ayıyı. Öyle böyle derken bunlar en sonunda ayrılmışlar. Bebe, Ankara’da kalmış. Pucca ise İzmir'e dönmüş. Pucca, bu ayrılığın ardından ayrılık aşamalarını yaşamaya başlamış. Yıldız Tilbe, Demet Akalın, Orhan Gencebay, Serdar Ortaç Sendromu derken sendromlar ta İlhan Şeşen Sendromuna uzanmış. Böylelikle bitmiş.

Pucca'nın, Ankaralı bebeden ayrılışının üstünden tam bir buçuk ay geçmiş. Bu bir buçuk ay süresince Pucca kendini odaya kapatmış. Dışarı hiç çıkmamış. Hep yemiş, içmiş, yatmış. Böyle olunca da bayağı kilo almış. Kırk küsür kilodan altmış küsür kiloya çıkmış. Tabi bu arada bacakları da kıllarla dolmuş. Bir buçuk ay boyunca ağda bile yapmamış. En sonunda Pucca dayanamamış ve mahalle kuaförüne gitmeye karar vermiş. Üstünü giyinmiş. Bacaklarını da güzelce örtüp, kılları güven altına alınca çıkmış dışarı. Günlerdir evden çıkmamış tabi, böyle birden çıkınca burnuna kan kokusunun gelmesiyle bayılmış. Hafifçe ayılırken kendini yerde yaşlı bir adamın dizinde iki seksen uzanmış bir şekilde bulmuş. Ardından hastaneye götürmüşler. İyice kendine gelmiş ve hemen bacaklarını kontrol etmiş. Eşofmanı hâlâ altında, çorapları dizine kadar çekili duruyormuş. Pucca, biraz rahatlamış derin bir nefes almış ve dinlenmeye başlamış.

Pucca'ın, İzmir'den nefret etmesine sebep olan eski bir sevgilisi varmış. Lise iki de miymiş neymiş, bunlar resmen çıkmaya başlamışlar. Ama çocukta her pislik varmış. Uyuşturucu bile kullanırmış. Pucca'ın hiç bir arkadaşı o çocuğu beğenmezmiş. Pucca, sürekli çocuk uyuşturucu kullanıyor diye cehenneme gideceğini, kendisinin ise iyi niyetli olduğu için cennete gideceğini düşünüyormuş. Bir gün salya sümük çocuğun yanına gitmiş. "Sen uyuşturucu kullanıyorsun ya, Allah seni cezalandıracak cehenneme gönderecek. Ben iyi olduğum için cennete gideceğim. Ben sensiz ne yapacağım?" demiş. Çocuk ise "Ben cennete gidemem. Ama sen benimle cehenneme gel. Beraber intihar edelim." demiş. Pucca da hemen kabul etmiş. Birlikte çocuğun evine gitmişler. Çocuk önce yiyişmek istemiş. Pucca bu duruma çok sinirlenmiş, çıkıp gitmiş.

Pucca, her şeyi geride bırakmış. Artık eski sevgilisi Pekmez'in en yakın arkadaşı olan Erik ile fingirdeşiyormuş. En sonunda Erik'in eski sevgilisi Esma Ceyhan'sız bir yere gidiyorlarmış. Akşam iş yemeğinde Erik, Pucca'ya yorgun olup olmadığını sormuş. Pucca da "Hayır." diye cevap vermiş. Fakat Erik yorgun olduğunu söylemiş ve odasına gitmiş. Pucca da hemen peşinden koşmuş. Odalara geçmişler. Fakat ikisi de fena sıkılmışlar. O gece bayağı konuşmuşlar. Ertesi gün ise akşam olunca Erik, Pucca'ya "Ne zaman geleceksiniz?" diye mesaj atmış. Pucca da cevap vermemiş. Otele bayağı geç bir saatte dönmüşler. Erik ise lobide televizyon izliyormuş. Pucca da "İyi geceler." deyip odasına çıkmış. Ardından duramayıp süslenip püslenip inmiş Erik'in yanına. Oturmuşlar ve saat tam beşe kadar konuşmuşlar. Odaya doğru yol almışlar ki ikisi de birbiriyle uğraşmaya başlamış. Bir an Erik, Pucca'ın ellerini tutmuş. Pucca ellerini kurtarmaya çalışırken Erik bu sefer belinden yakalamış ve öpüşmeye başlamışlar. Bir yirmi beş dakika öpüşmüşler. Az bir zamanın ardından bunlar iyice sevgili olmuşlar. Bayağı zaman geçtikten sonra Pucca artık Erik ile yaşamaya başlamış. Bir gün Erik annesini ve ablasını çağırmış. Pucca ile tanıştırmak için. Uzun zaman geçtikten sonra Erik İngiltere'ye gitmeye karar vermiş.
Naz

Naz

@lethal

Lise zamanlarımda sosyal medyada çok konuşulduğu için gidip almıştım, kitabı çıkana kadar kendisinden haberdar bile değildim. Öncelikle kitap için hiç bir olumlu eleştiri yapamayacağımı söylemeliyim, tamamen parayı sokağa atmaktı benim yaptığım. Kitap, yazarın hayatını ele alıyor; evlenmekle kafayı bozmuş, hayatını "hayatının erkeğini bulmakla" geçiren bir kişiyi önplana atıyor. Amacınız eğer edebi eser adı altında kitap okumamaksa, alıp sırf vakit geçirmek için okuyabilirsiniz. Anlatımına gelecek olursak, bol küfürlü ve sokak ağzıyla yazılmış. İpek Ongun kitaplarına benzetmeye çalışmış diye düşündüm ama yanından bile geçemediğini itiraf etmeliyim. Beğenmediğim, tavsiye etmeyeceğim bir kitap. Elbette lisedeyseniz ve canınız gerçekten sıkılıyorsa alıp okuyabilirsiniz fakat bu kıtabın size bir şeyler katacağını düşünmeyin.
4 beğen · 0 yorum
İlkin

İlkin

@ilkink

İlk kitabını aldığımda yazarı yabancı sanmıştım, ve ilk cümlede AŞTİ, Ankara-İzmir lafını duyunca şaşırmıştım. İnternet'ten bakınca bunun takma bir isim olduğunu ve PuCCa'nın da bizden olduğunu anlamış ve okumaya devam etmiştim. Kitap gerçekten müthiş. Dört kitabını da okudum hepsi çok komikti. Ama bence en komiği de bu kitaptı. Diğerleri daha çok hayat hikayelerine giriyor ama tabii ki de onlarda ayrı bir güzelliğe sahip. Her sayfası güldüren, ve gerçekten bazı bölümlerde 'ya aynı ben' diyebileceğiniz gerçekten içimizden birini anlatan bir kitap. Ayrıca PuCCa'nın anlatımını da çok samimi buldum. Tabi bazı yerlerde baya bir kızsal konulara giriyor ama, yapıcak bir şey de yok. :)
1 beğen · 0 yorum
Merve.

Merve.

@merveavci34h

Pucca'nın pek de içimizden olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Bizi anlatan kitap böyle olmamalı. Gençler arasında bir fenomen olmuş bu kitap. Öğrencilerimden de çok işitince okumak istedim ve okudum da. Açıkçası üzüldüm. Gençlerimizin bu kitaba aşırı bağlılığı, sevmeleri beni korkuttu. Çok fazla küfür içeriyor ve anlatılanlar pek de uygun değil gençlere. Yapılan yorumların da 'Pucca bizim içimizden biri' şeklinde olması da çok üzücü. Evet belki gerçekler bu şekilde fakat biz nasıl bu hale geldik diyorum ben açıkçası. Ve son olarak hayat erkek arkadaştan ibaret değildir diyorum. Dostluk kavramını anlayan ve kitabı okuyanlar beni anlayacaktır...
9 beğen · 0 yorum
Şule Demir

Şule Demir

@suledemir

Pucca içimizden biri değil diyenleri anlamıyorum. Cidden mi? Nerde yaşıyosun sen? Dünyevi şeylerden elini eteğini falan mı çektin?
Zaten kitapta herşey erkektir demiyor ki . Kadın kitapta annesiyle olan, babasıyla, kardeşiyle olan ilişkisinide yazmış. Bide Pucca blog yazmaya nasıl başlamış onuda öğrenin. Onu tanıdığımız kimlikten başka bir şekilde yazsaydı işte o zaman sorun vardı. Herşeyi nasıl istediyse öyle yazan bizim kalbimizide öyle kazanmış biri o .
Ayrıca neresi iğrenç. Sorarım yani neresi iğrenç?
O yüzden bence dağılın burdan.
Puccayı seviyorum. Okumaktanda keyif alıyorum.
2 beğen · 0 yorum
Esra Pembegül

Esra Pembegül

@esrapembegul

“Tek istediğim, battaniyenin altında film çekeceğim değil, film izleyeceğim bir adamdı.”

Sanal dünyanın merak edilen ünlüleri raflarda yerini alıyor. Dizüstü Edebiyat Dizisi başlıyor. İlk kitap çılgınlar gibi takip edilen, Türkiyede en fazla izleyicisi olan kişisel blogun yazarı Pucca. Herkes onu ve yazacağı kitabı merak ediyordu.

“Aynaya son kez baktım, ‘Kızım PuCCa, Allah kahretsin seni, çok harikasın lan sen! dedim.”

PuCCa çok ayıp!
PuCCa çok komik!
PuCCa âşık!
PuCCa beter bişi!
1 beğen · 0 yorum

Küçük Aptalın Büyük Dünyası - Pucca Günlük 1. Kitap - S41

Pekmez’le sanırım olmayacak; ne bileyim daha bir kademe yol ilerleyemedim sanki... Ya ben niye böyle erkekler konusunda zayıfım acaba hiç anlamıyorum... Hayatıma baktığım zaman, dönüm noktalarında hep erkeklerin olduğunu görüyorum. Aslında erkekler demek doğru değil, aşk yüzünden. Taaa çocukluğumdan beri, hayallerimi hep aşık olduğum
adama göre kurup babayı alınca, mal gibi kalıyorum.
Emrullah Ö. tarafından eklenmiştir.
dark dark dark

dark dark dark

@darkisalive

Arasam biliyorum,açmayacak ya da açıp kalbimden geçen her şeyi bozacak.Dönsem biliyorum özlediklerim aynı olmayacak.Başlasak biliyorum birbirimizden daha çok nefret edicez.Bu kadar şeyi biliyorum ama soluk borumu kesip,burnumun ucunda oluşan sızıya dönüşen hissi ne yapacağım bilmiyorum.
ataç ikon Küçük Aptalın Büyük Dünyası - Pucca Günl...
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Hazal Aygen

Hazal Aygen

@hazalaygen

Bir zamanlar sevmiş olması, ömrü boyunca seveceği anlamına gelmiyor.
ataç ikon Küçük Aptalın Büyük Dünyası - Pucca Günl...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Arzu Akydn

Arzu Akydn

@arzuakaydin

Bir zamanlar sevmiş olması, ömrü boyunca seveceği anlamına gelmiyor.
ataç ikon Küçük Aptalın Büyük Dünyası - Pucca Günl...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Lunnyysvet

Lunnyysvet

@fatihim

Sevgili Rus kızları, ırkınız kurusun. Öptüm bye.
4 beğen · 0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Bir parça bal çalıyorsun ağzıma sonra tıkıyorsun biberli turşuyu
3 beğen · 0 yorum
6
KİTAP
Mutsuzken Okunabilecek Gülümseten Kitaplar
Kötü geçen bir günün ardından mutsuzluğumuzu üzerimizden atmak için okuyabileceğimiz, okurken zaman zaman gülümseyip zaman za...
195
KİTAP
Zaman kaybı olan kitaplar
Bitse de kurtulsam dediğiniz, okuduktan sonra kendinize bir şey katmadığını düşündüğünüz, zamanımı keşke başka bir kitaba ver...
27
KİTAP
Zorla Başkalarına da Okutulması Gereken Kitaplar
Hayatımıza bir şeyler katan ve herkesin okuması gerektiğini düşündüğümüz, gerekirse zorla okutacağımız en iyi kitapları bu li...