up
ara

Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlük 3. Kitap

Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlük 3. Kitap Konusu ve Özeti

Allah Beni Böyle Yaratmış -  Pucca Günlük 3. Kitap
Ve Geri Kalan Her Şey - Pucca Günlük 2. Kitap kitabının da yazarı Pucca tarafından kaleme alınan Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlük 3. Kitap kitabı Diz Üstü Edebiyatı, Günlük türünde okuyucusu ile buluşuyor. Okuyan Us Yayınları yayınevinden 0 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlük 3. Kitap isimli kitap 341 sayfadan oluşuyor. Kitap Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap listesinde de yeralmaktadır. Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlük 3. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları
ISBN:
Sayfa: 341 sayfa
Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlük 3. Kitap

Sanal âlemin en bilinen isimlerinden PuCCa, hikâyelerine kaldığı yerden devam ediyor. İlk kitabı "Küçük Aptalın Büyük Dünyası" ile bol bol güldüren, ikinci kitabı "Ve Geri Kalan Her Şey" ile yer yer hüzünlendiren PuCCa, serinin üçüncü kitabı "Allah Beni Böyle Yaratmış"ta "Ayaklarına kadar uzanan simsiyah montu ile Kenan İmirzalıoğlunun içerisine bisiklet pompasıyla hava basmışlar gibi duruyordu" diye tanımladığı, şimdiye kadar hiç yazmadığı Ankaralıyla ilişkisini ve üniversite hayatını anlatıyor...

"Yediğini, içtiğini, gezdiğini gördüğünü değil, bize başına neler geldiğini söyle" dedirten tek yazar olma özelliğini kimselere kaptırmayan PuCCa, bu kez de ilk paragraftan itibaren onu neden bu kadar sevip merak ettiğimizi bize yeniden kanıtlıyor.

Bu arada, bizden duymuş olmayın ama, yine çok güleceğiz!
H. Alper KIRICI

H. Alper KIRICI

@halperkirici

Sanırım artık ben de bu tür edebiyattan hoşlanır hale geldim. Felsefe, bilim, fantastik kurgu, polisiye derken arada leblebi gibi tam çerezlik kitaplar hoşuma gider oldu; Baksanıza yüksek puan verir oldum. Ama kitapta ilk ikisine kıyasla yazım dilinde bir olgunlaşma sezdim. Aslında ilk iki kitabın öncesindeki yaşamından bahsediyor kitap ama bahsettiğim olgunlaşma hoppalık anlamında değil daha bir romanvari olmasından. Hani bir sonraki bölümü heyecanla bekleten gillerden.
Aslında şu sıralar bu tarza düşmüş olmamın bu yılki kitap hedefime varamamış olmamla alakası var mı diye bilinç altımı sorgulamadan edemiyorum. Bakınız bu itirafta bu kitabın etkisinden itiraflar, kendini eleştirmeler vs. He he ama tanımadığın bir toplumun önüne kendini samimice koyacak kadar da içten, samimi ve safca (iyi anlamıyla). Her şeyden öte çok insanca. Kaygısız. Tavsiye ederim okuyun yani.
Not: Admin arkadaşıma lütfen kitapları okumuş olanların spoil vermekten çekinmeden kitapları tartışabileceği bir bölüm açaması için bir hatırlatma daha yapmak isterim. DUY SESİMİ EY ADMİN.
1 beğen · 0 yorum
Emrullah Ö.

Emrullah Ö.

@eozdemir

Günümüzde sosyal medya kullanımının aşırı artması ile ortaya çıkan blog yazarlığının kağıda dökülmüş hali yani yeni tabir ile 'dizüstü edebiyat' kitaplarından biri. Kitabı okuduğumda edebi olarak veya duygu olarak bana bir şey katmasını beklemiyordum kitabın sonunda da yanılmadığımı fark ettim. Ancak PuCCa'nın okuduğum kitaplarına ve takip ettiğim blog sayfasına bakarak şunu söyleyebilirim ki; kendisine özgüveni tam olan ve yaşadıklarından ziyade yazılarında eğlenceli tarafı ağır basan, lafını esirgemeyen, ağzına geldiği gibi yazan ve çekincesi olmayan bir kişi. Ben kitaplarını vakit geçirmek için okudum ve eğlenceli buldum. Akıcı bir şekilde okunuyor zaten tavsiye edebilirim.
2 beğen · 0 yorum
Zamska

Zamska

@zamska

Pucca`nın her kitabını okudum ve eğlenme garantisi veriyorum. insandaki moral bozukluğuna birebir. ancak edebi açıdan bişeyler bekleyenler için değil. dili anlatım tarzı çok aşırı doğal. bu kitabıda diğerleri kadar güzel ve yer yer hüzünlü şeylerde yok değil. ilk kez okuyanlar yadırgayabilir ama bi yandan kızıp bi yandan sevmeye başlıyor insan karakteri.. http://zamskaa.blogspot.com/2012/12/pucca-gunluk.html
1 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

üç kitabını okudum ve bir yerden sonra sıkmaya başladı banane yani bu kadının hayatından diye düşündüm yaşadıkları şeyler zaten yerinde duramayan sürekli kaşınan hayatı istediği gibi şekillendiren hala büyümemiş bi kız çocuğuna ait. bu kadar şımarmasının önüne artık geçilmez heralde daha da ünlendi ama bana göre fos içi boş kitaplar
0 beğen · 0 yorum
Berivan Ateş

Berivan Ateş

@berivanates

ÇOK BEĞENMEDİM
bu kitaptan beklentim çoktu çünkü herkes puccayı oku puccayı oku diyordu ama beklentimi çok karşılamadı yani bu kitabı canınız sıkıldığında veya boş zamanınızda okuyun kitap okumak için okunacak bir kitap değil ama yinede keyifli zaman geçirdim okurken puanım:3/5
0 beğen · 0 yorum

Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlük 3. Kitap - S41

Beş dakika geç kaldım ama az kalsın AVM'nin merdivenlerinde koşarken ciğerlerimi dışarı çıkaracaktım. Oturdum çocuğun yanına, hala soluk alışverişim düzelmedi. Gergedan gibi sesler çıkarıyorum. Kendimi tutmaya çalıştıkça daha çok çıkıyor, az rahat bıraksam kendimi "aaahhhrrrtttttt" diye bir gürleme çıkacak benden ama öyle tutuyorum ki. O kadar koşmanın sonucu bir de terlemişim Allah Allah diyorum, gözeneklerimden bile terler fışkırıyor. Montu çıkardığım an koktuğumu da fark ettim. Çaktırmadan oramı buramı ıslak mendille sildim işe yaramasını umarak.
Emrullah Ö. tarafından eklenmiştir.
Mehmet Ali Nalbant

Mehmet Ali Nalbant

@mehmetalinalbant

Ok ne lan,ok ne göt lalesi! Sana mantıklı bir sürü şey söyledim de söylediğin tek şey ok mu? OK sensin pislik! ya saçmalama,bu ilişki olmalı falan diye diretsene,bana yalvarsana,ağlasana köpek! Ok ne?
ataç ikon Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlü...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
12 beğen · 0 yorum
dark dark dark

dark dark dark

@darkisalive

Kahramanım beni kurtarmak yerine öldürmeyi tercih etti.
ataç ikon Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlü...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
dark dark dark

dark dark dark

@darkisalive

Mutlu musun acaba diyorum, bazen merak ediyorum. Seninle yaşadıklarım hafızamda hep gri renkte nedense, her şey puslu betonlar arasında bir kış günü gibi...
ataç ikon Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlü...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
BERNA

BERNA

@bernagillerden

Birinin canını acıtmak öyle basit ki hep kolay yolu seçiyorsun.
3 beğen · 0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

"Uzatmalı, sürünmeli ilişkilerin en kötü yanı ayrılıp ayrılmadığını bir türlü anlayamıyorsun. Adam aldı bütün eşyaları gitti, beni aramıyor ama ben hâlâ kendimi onun sevgilisi gibi hissediyorum, acaba geri zekâlı mıyım? Evet, kesin öyleyim..."
ataç ikon Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlü...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
547
KİTAP
Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap
Neokur üyelerinin katkılarıyla ortaya çıkmış olan, ölmeden önce okunması gereken kitapların toplandığı listedir. Ölüm de ner...
iremnur arslan

iremnur arslan

@iremnurarslan

Serinin tüm kitaplarını büyük bi iştahla büyük bi zevkle okudum.Anlatımı akışı herşeyi çok iyiydi.Yeri geldi kahkahalarla güldüm yeri geldi şaşımşaşımşaşırdım.Ama okumaktan da asla bıkmadım tekrar tekrar da okurdum.
Puccanın başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiş diye hayıflandım hep kendi kendime.Ama hayatta böyle değilmidir zaten.Hayatta illa başına bişeyler gelir ama çook ama az ama illa gelir.
ataç ikon Allah Beni Böyle Yaratmış - Pucca Günlü...
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon