up
ara

Beynine Bir Kez Hava Değmeye Görsün

Beynine Bir Kez Hava Değmeye Görsün Konusu ve Özeti

Beynine Bir Kez Hava Değmeye Görsün
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Frank Vertosick Jr. tarafından kaleme alınan Beynine Bir Kez Hava Değmeye Görsün kitabı Mühendislik, Popüler Bilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. TÜBİTAK Yayınları yayınevinden 2010 yılında 9789754033045 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Beynine Bir Kez Hava Değmeye Görsün isimli kitap 272 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ender Arkun çevirmiştir. Kitap Zihin Açıcı Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Beynine Bir Kez Hava Değmeye Görsün kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Ender Arkun
Yayınevi: TÜBİTAK Yayınları
ISBN: 9789754033045
Sayfa: 272 sayfa Basım Tarihi: 2010
Beyin cerrahisi öyküleri, birçoğumuzun okumayı tercih ettiği türlerden oldukça farklıdır. Hatta böyle bir konunun üzerine yazılmış öykülerin olabileceği düşüncesi bile şaşırtıcı gelebilir.

Ancak gerçek yaşamdan alınmış birçok dramı ve bunlarda rol alan -ister doktor ister hasta olsun- tüm kahramanların yaşadıklarını, bir beyin cerrahı olan ama bir hasta gibi acı çekip, hasta yakını gibi üzülen bir uzmanın bakış açısıyla okumak, öyküleri hepimizin yaşamının tam ortasına oturtacaktır.
Esra

Esra

@esraakguc1

muhteşem bir kitap.Kitap elime geçse yine okuyacağım.İlginç bir anlatımı var yazarın çok hoşum gitti.İlk başta anlayamıyorsun kitabı ama okudukça bağlanıyorsun.Bu kitap bambaşka bir dünya :) şiddetle tavsiye ediyorum :)
1 beğen · 0 yorum
okur

okur

@okurr

İçimdeki cerrahlık aşkını körükleyen, bilimsel bir dil ve realist yaklaşımla zorluğuyla kolaylığıyla bu işi en güzel şekilde ifade eden kitap. Defalarca okudum, her okumamda aynı zevki aldım. 10 kez daha okusam bıkmam.
0 beğen · 0 yorum

Beynine Bir Kez Hava Değmeye Görsün - S41

..hastasını düşünün, bir de ileri derecede kalp yetmezliği varsa? Bu kişinin kalbi durduğunda bunun geri dönüşü yoktur. İşte bu gerçeği televizyon dizileri dile getirmez: Restütisyon girişimlerinin yüzde 95' inden fazlası başarısız kalmaya mahkûmdur. Bunların içinden, hayata döndürülmesi gerçekleşebilmiş az sayıdaki vakanın büyük bölümü gene bir hafta içinde ölür.
Musa Totan tarafından eklenmiştir.
Dilan Karahan

Dilan Karahan

@dilankarahan

Beyaz önlüğüme baktım. Bu normal bir giysi olamazdı. Sanki bir sihirbazın peleriniydi bu beyaz gömlek, beyaz ketenden bu giysi, yetkimin tek belgesiydi! Beni yalnız bu savaşçı gazinin öfkesinden korumamış, aynı zamanda onun minnetini de kazanmamı sağlamıştı.
ataç ikon Beynine Bir Kez Hava Değmeye Görsün
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
25
KİTAP
Zihin Açıcı Kitaplar
Okurken bir yandan beynimizi çalıştırmamızı sağlayan en iyi zihin açıcı kitaplar listelenmektedir. Sen de zihnini açan kitapl...