up
ara

Bozkurtların Ölümü Kitap İncelemeleri

ömer öz

ömer öz

@omeroz

ATSIZ atanın güçlü kaleminden Kür Şad ve kırk cerisinin cin Saray’ına baskını
ataç ikon Bozkurtların Ölümü
kitaba puan vermedi
0 yorum
Enes Şimşek

Enes Şimşek

@enessimsek

Yeni Aldım Gelmesini Bekliyorum
Kitabı aldım kargoda bekliyorum çok akıcı olduğunu düşünüyorum bakalım :)
ataç ikon Bozkurtların Ölümü
kitaba puan vermedi
0 yorum
Adem ŞEN

Adem ŞEN

@ultradem

Atsız'ın kendine has tarzı ve Öz Türkçe yazımıyla bizlere sunduğu harika bir eser.Kullanılan terimler, çok iyi işlenen Türk kültürü insana Ötüken'de yaşayıp Göktürklerin arasında savaşıyormuş hissi veriyor.

Akıcı bir üsluba sahip bu eseri elinize aldığınızda kendinizi bambaşka bir dünyada hissediyor ve kitabın sonuna kadar bu etkinin tesiri altında kalmaya devam ediyorsunuz.

Eser konu olarak Göktürklerin çöküş dönemi, sonrasında girdikleri Çin esareti ve Kür Şad ihtilalini konu alıyor.Bununla beraber başlarda verilen Ötüken betimlemeleri, Ötüken'de yaşanan hayat ve Türklerin kendilerine özgü yaşam biçimlerini okurken hem şaşırıyor hem de gururlanıyorsunuz. Çin'e yapılan seferler ve orada elde edilen başarılar insanın gururunu okşarken, son akında alınan yenilgi ve sonrasında esaret altına giriş kısımlarında yüreğiniz burkuluyor. Kür Şad ihtilali sırasında yaşananlara hem üzülüyorsunuz hem de Türklük duygularınız kabarıyor ve işte ben böyle şanlı bir ırka mensubum demekten kendinizi alamıyorsunuz.

Velhasılı kelam;Her Türk gencinin okuması gereken bir eser olduğunu düşünüyorum.Tarihimizde önemli bir yeri olmasına karşın kitaplarda ve araştırmalarda pek işlenmeyen Kür Şad ihtilalini en iyi anlatan tek roman diyebilirim.

Önce bu kitabı sonrasında devamı olan Bozkurtlar Diriliyor kitabını da okumanız dileğiyle keyifli okumalar...
ataç ikon Bozkurtların Ölümü
kitaba 10 verdi
0 yorum
Otman kara

Otman kara

@otmankara

Eskidendi..
Eski Türk geleneklerini ve kişilerinin duruşunu çok güzel anlatan bir betik. Çinlilerin, Türkleri kendilerine benzetme çalışmalarına kılıcıyla, bıçağıyla ve dahası canıyla ve kanıyla engel olan kişilerin torunları bugün, ne acıdır ki, duruşuyla, adıyla, hayata bakışıyla bir Arabı aratmamaktadır..Kürşad bugün kalksa gelse Tanrı Dağlarından, nice olurdu halimiz..
ataç ikon Bozkurtların Ölümü
kitaba 10 verdi
0 yorum
Edebiyatta da tarihte de çok sağlam bir yere sahip, kitapta, yazarda.
İlk okuduğum kitaptı, 13-14 yaşlarında falandım. Bana okumayı sevdiren, tarihi sevdiren kitap. Göktürkleri ve Kür Şad'ı muhteşem bir kurgu ve akıcı bir dille yazmış Atsız. Olayların içinde kaybolmanız kaçınılmaz. Çok güçlü ve cesur karakterler sizi de etkileyecektir. Bununla beraber Orta Asya Türk kültürünü ve Türk Töresini de öğreniyoruz bu kitaptan. Bu konuda ders kitabı olarakta okutulabilir.
ataç ikon Bozkurtların Ölümü
kitaba 9 verdi
1 yorum
Şamil Kalkan (@samilkalkan)
Size kesinlikle katılıyorum her Türk gencinin okuması gerekir.
12.09.15 beğen cevap
Merve Arda

Merve Arda

@mervearda

Okurken bir hayli keyif aldım biz hep Osmanlı'yı biliriz romanlar çoğunlukla Osmanlı ile alakalı yazılır ama bu roman öncesinden bahsediyor.
ataç ikon Bozkurtların Ölümü
kitaba 6 verdi
0 yorum