up
ara
‹ Tüm Bozkurtların Ölümü İncelemeleri

Bozkurtların Ölümü Kitap İncelemeleri

Adem ŞEN

Adem ŞEN

@ultradem

Atsız'ın kendine has tarzı ve Öz Türkçe yazımıyla bizlere sunduğu harika bir eser.Kullanılan terimler, çok iyi işlenen Türk kültürü insana Ötüken'de yaşayıp Göktürklerin arasında savaşıyormuş hissi veriyor.

Akıcı bir üsluba sahip bu eseri elinize aldığınızda kendinizi bambaşka bir dünyada hissediyor ve kitabın sonuna kadar bu etkinin tesiri altında kalmaya devam ediyorsunuz.

Eser konu olarak Göktürklerin çöküş dönemi, sonrasında girdikleri Çin esareti ve Kür Şad ihtilalini konu alıyor.Bununla beraber başlarda verilen Ötüken betimlemeleri, Ötüken'de yaşanan hayat ve Türklerin kendilerine özgü yaşam biçimlerini okurken hem şaşırıyor hem de gururlanıyorsunuz. Çin'e yapılan seferler ve orada elde edilen başarılar insanın gururunu okşarken, son akında alınan yenilgi ve sonrasında esaret altına giriş kısımlarında yüreğiniz burkuluyor. Kür Şad ihtilali sırasında yaşananlara hem üzülüyorsunuz hem de Türklük duygularınız kabarıyor ve işte ben böyle şanlı bir ırka mensubum demekten kendinizi alamıyorsunuz.

Velhasılı kelam;Her Türk gencinin okuması gereken bir eser olduğunu düşünüyorum.Tarihimizde önemli bir yeri olmasına karşın kitaplarda ve araştırmalarda pek işlenmeyen Kür Şad ihtilalini en iyi anlatan tek roman diyebilirim.

Önce bu kitabı sonrasında devamı olan Bozkurtlar Diriliyor kitabını da okumanız dileğiyle keyifli okumalar...
ataç ikon Bozkurtların Ölümü
kitaba 10 verdi
5 beğen · 0 yorum