up
ara

Kır Zincirlerini (MacLeods of Skye, #3)

- Highlander Unchained

Kır Zincirlerini (MacLeods of Skye, #3) Konusu ve Özeti

Kır Zincirlerini (MacLeods of Skye, #3)
İskoç Esareti kitabının da yazarı Monica McCarty tarafından kaleme alınan Kır Zincirlerini (MacLeods of Skye, #3) kitabı Aşk, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9786054188888 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kır Zincirlerini (MacLeods of Skye, #3) isimli kitap 384 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Aslıhan Bağdatlı çevirmiştir. Kitap En Güzel ve En Romantik Aşk Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Kır Zincirlerini (MacLeods of Skye, #3) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Aslıhan Bağdatlı
Yayınevi: Koridor Yayıncılık
ISBN: 9786054188888
Sayfa: 384 sayfa
Lachlan Maclean, klanını korumak için her şeyi göze almıştır. İskoçya'nın en inatçı kızını, onu evliliğe ikna etmek gibi gizli bir emelle kaçırması gerekse bile. Vahşi arzulara sahip, emirler yağdırmaya alışkın bir lider olan Lachlan, güzel Flora'nın alevler püskürmesine hiç hazır değildir. Flora onun klanını kurtarma planını sekteye uğratacak ve sert, yontulmuş görüntüsünün altındaki yumuşak kişiliğini ortaya çıkararak, belki de felaketine neden olacaktır. Highland'daki en büyük evlilik ödülü olan Flora ne pahasına olursa olsun siyasi bir anlaşma gereği feda edilen annesinin kaderini yaşamamaya kararlıdır. Kendisini esir alan kişiye gaddarlığının bedelini ödeteceğine dair yemin eder ve tehlikeli bir tutkuyla onu cesurca bir irade savaşının içine sürükler. Geçmiş bir trajedinin ağır ağır kaybolmakta olan laneti ise henüz söze bile dökülmemiş aşklarının önünde büyük bir engel oluşturacaktır.
Bu ara ne mutlu bana üst üste harika romanlar okuyorum..Monica Mccarty benim için vazgeçilmez yazarlarımın başlarında artık..Kır Zincirleri Mcleods serisinin son kitabı bu hikaye ile bu seri bitiyor..Ben bu seriyi bir bütün olarak düşünüyorum çünkü hikayeler birbirini tamamlıyor..Kır Zincirlerini de çok beğendim ..Tam anlamı ile boyunduruktan kurtulma hikayesi idi..

Başından sonuna kadar büyüleyici bir hikaye idi..Hikaye başında çok ilginç bir hikaye ile başlıyor..Kadın kahramanımız Flora'yı derinden etkileyen bir olay bu..Ve Bu hikaye aslında bir gerçek Monica Mccarty'nin hikayeleri gerçek hikayelere dayanıyor zaten..Elizabeth Campbell’in gerçek hikayesi bu Ama efsaneleşmiş bir hikaye..

Maclean klanının reisi,karısı olan Elizabeth Cmphell'ıbir kayanın üstünde ölüme terkediyor..
Romanın ana kahramanları Lachland McLean ve Lady Flora McLeod ..
Lachlan Mclean oğlan rehin tutulan oğlan kardeşini kurtarmak ve kendisinden alınan kalesini geri almak ve arkasında güçlü müttefik kurmak için için Florayı kaçırır..
Flora ise istemediği bir evliliğe mecbur edilmememek bu evliliğin sdece kendi kararı olmasını sağlamak için anlaştığı soylulardan Lord Murray ile evlenmek için kaçmıştır..
Lachland ile tam bu esnada yolları kesişiyor..Lachland Flora'nın kuzeni ile anlaşarak Florayı evlenmek için kaçırır..Florayı zorla elinde tutar...
Ama ikilinin arasında başından itibaren oluşan çekim,tutku çok çarpıcıydı..Lachlan'ın zor günler geçiren yok olma tehditi altındaki klanının sorumluluğu,doğruyu yapma isteği,Floraya karşı oluşan adını tanımlayamadığı tutkusu tanımlayamadığı duyguları arasındaki gelgitleri..
Floranın ise başından geçen dört evliliğe rağmen hiç mutlu olamamış annesinin nasihatları aklından hiç gitmezken.annesine sevmeden kesinlikle evlenmeyeceği hakkında söz vermesi,bu nedenle yaşadığı gelgitleri yazar çok güzel yaşattı..

Bu romanda en sevdiğim ve etkilendiğim sahneler vardı..Lachlan'dan kaçarken bindiği kayığın su alması ile boğulma tehlikesi geçiren Flora'yı kurtarmaya çalışan Lachlanın duyguları,hissettikleri,korkusunu yazar çok güzel vermişti..
Lachlan'ın Flora'ya misafir olarak kalmasını istediği sahne,harikaydı..
Sevdiği adamın ona ihanet ettiğini sandığı sahnede boğazımda bir yumru oluştu..çok etkilendim..
İkisinin de birbirlerine ait oldukları ve sevdiklerini anladıkları sahne harika idi..

Özetle Monica Mccarty yine yaptı yapacağını ve beni büyüledi!!!..

Bu seriden hangi kitabı sevdin diye sorarsanız kesinlikle ayırt edemem..hepsi birbirinden güzeldi..Kesinlikle tavsiye ederim..Çünkü bu yazar bence harikulade bir yazar..Kalemi insanı büyülüyor!!..
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Asi ve Maskesiz 'den sonra bende hayal kırıklığı yaratmasının sebebi,seri olarak nitelendirildiği halde diğer kitaplarla bağlantısını kuramamam olabilir...

Serinin diğer kitaplarından farklı olarak,kardeşlerden biri değil,kuzenleri olan Flora'nın hikayesini anlatıyor.

Lachlan Maclean ile Flora McLeod...iki inatçı dediğim dedik karakterin kavga,kaçırılma ve inatlaşmalarıyla başlayan deli aşklarını okuyacaksınız...

Yazarın özelliği,kitaplarının konularını gerçek İskoç tarihinden alması ve olayları kendine göre kurgulayıp romanlaştırması...

İskoç erkekleri ,her kitapta,aşırı kaslı,aşırı inatçı,dediğim dedik,kaba saba ama çok seven,sevilen saygı gören ,çok kıymet veren,kimi zaman romantik ,"keşke benim olsa " diyeceğiniz karakterler :)

serinin diğer kitaplarını okuyanlar için hayal kırıklığı olabilir ama İskoç romanlarını sevenler keyifle okuyabilir...
2 beğen · 0 yorum

Kır Zincirlerini (MacLeods of Skye, #3) - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
99
KİTAP
En Güzel ve En Romantik Aşk Kitapları
En derin duyguları doyasıya yaşamak isteyen romatiklerin kesinlikle okuması gereken kitaplar. Duygusal aşklar ve aşıklar hakk...