up
ara

Son Şarkı

Son Şarkı Konusu ve Özeti

Son Şarkı
Son Şarkı kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Çevirmen: Zeynep Yeşiltuna
Yayınevi: Artemis Yayınları
ISBN: 9786054377220
Sayfa: 470 sayfa
Aşkın Yazı Biter mi?Aşksız Yaz Geçer mi?New York Times çoksatarı yazar Nicholas Sparks modern aşk öyküleri anlatmaktaki ustalığını bir kez daha gösteriyor. Ailesinin aldığı ani kararlar sonucu evini, çevresini, alışkanlıklarını değiştirmek zorunda kalan Veronica kızgın ve küskündü. Oysa bu parçalanma ona hayatının hediyesini getirecekti. Bilmiyordu. İlk aşk. Yakalandığı bu tutku, ısrarcı, kararlı ve yeryüzündeki her şeyden güçlüydü. Bilmediği bir şey daha vardı... Aşk, onu acının anaforuna doğru inatla sürüklüyordu."Bütün Mutlu Aileler Birbirine Benzer. Her Mutsuz Ailenin Mutsuzluğu ise Kendine Özgüdür."-Tolstoy-On yedi yaşındaki Veronica "Ronnie" Miller'ın hayatı, ailesinin boşanması ve babasının New York'tan Kuzey Carolina, Wrightsville Plajı'na taşınmasıyla altüst olmuştu. Dahası tüm bunların üzerinden üç yıl geçmişti ancak Veronica hala kızgın, hala küskündü. En çok da babasına. Bir gün annesi, herkesin hoşuna gideceğini düşündüğü, harika bir fikirle çıkageldi. Ronnie ve kardeşi yaz tatilini babasının yanında geçirecekti.Ronnie'nin babası eski bir konser piyanistiydi ve gelin görün ki, bu sıkıcı, küçük sahil kasabasında sakin bir hayatı tercih etmişti. Tek tutkusu da kasabanın kilisesi için bir sanat eseri hazırlamaktı. Asi ve kırılgan Ronnie ise hiçbir şeyi umursamıyordu. Babasının tüm yakınlaşma çabalarını karşılıksız bırakıp yaz bitmeden New York'a dönmenin bir yolunu arıyordu aslında. Fakat karşısına Will çıktı ve dünya yavaşça silindi gözlerinden. Artık nerede olduğu değil, Will'le olup olmadığı önemliydi. İşin komiği Will, kasabanın kazanovası ve Ronnie'nin aşık olabileceği en son erkekti. Ama aşk ısrarcı, kararlı ve her şeyden güçlüydü. Ronnie yavaş yavaş kalkanlarını indiriyor, kendini yüce aşkın kollarına bırakıyor, aşkın, acının kucağına çekiliyordu. Ronnie işin acı kısmının asla farkında değildi...
Tubb

Tubb

@ttt

"Not Defteri" adlı ünlü kitabın yazarı Nicholas Sparks'ın yine bir çırpıda okunan romanlarından biri.

Yazarın en konuşulan romanı "Not Defteri" gibi bir şey bekliyorsanız hayal kırıklığı yaşarsınız; ama iyi vakit geçireyim, biraz romantizm olsun, drama da olsa fena olmaz derseniz okuyabilirsiniz.
ataç ikon Son Şarkı
kitaba 6 verdi
0 yorum
FanatikCimBomlu

FanatikCimBomlu

@azaleakyc

Hayal Kırıklığına Uğradım
Gercekten begenemedim, bekledigim gibi degildi, gercekten hayal kırıklıgına ugradım. kitaplıgımda yok, ama aldıgımda kitabı 'kitaplıgımda olmalı!' demistim. ama ne yazık ki ısınamadım. sevemedigim icin de uzgunum.
ataç ikon Son Şarkı
kitaba 3 verdi
0 yorum
Şenol Taner Kesgin

Şenol Taner Kesgin

@senoltanerkesgin

Okuduğum en güzel kitaplardan birisiydi. Nicholas'ın dili gayet açık
ataç ikon Son Şarkı
kitaba 10 verdi
0 yorum

Son Şarkı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle