up
ara

Yeşil Yol

Yeşil Yol Konusu ve Özeti

Yeşil Yol
Kara Kule VII: Kule kitabının da yazarı Stephen King tarafından kaleme alınan Yeşil Yol kitabı Roman, Edebiyat türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 1970 yılında 9789752100299 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yeşil Yol isimli kitap 428 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Gülden Şen çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yeşil Yol kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Gülden Şen
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789752100299
Sayfa: 428 sayfa Basım Tarihi: 1970
Acımasız katillerin bulunduğu Could Mountain hapishanesinin E bloğuna hoş geldiniz. Buradaki mahkumlar 'Yaşlı Sparky' diye bilinen elektrikli sandalye için sıralarını beklerlerdi.Hapishane gardiyanlarından Paul Edgecombe için bütün katiller aynıydı. Ta ki John Coffey adındaki mahkumla tanışıncaya dek. Dev cüsseli, çocuk kalpli bu adam Edgecombe'un hayatını değiştirecekti.
lovenfeelin

lovenfeelin

@dolphinsho

Herkesin okuması, okuyamıyorsa izlemesi gereken bir eserdir. King'in kültleşmiş başyapıtıdır. Ön yargıların ne kadar çirkin olduğunu yüzümüze adeta tokat gibi çarpar. John Coffey'nin çocuksuluğu, korkusu ve boşvermişliği insanın canını yakar. Aynı zamanda fantastik öğelerin de olması kitabı daha sürükleyici hale getirmiştir. Kitabın sonlarında Coffey'nin Paul'la olan konuşması hayata karşı bir yakarış gibidir fikrimce. King'in en dram dolu, en yaralayıcı kitabıdır.
ataç ikon Yeşil Yol
kitaba 10 verdi
0 yorum
ERZA

ERZA

@semracetinkaya

Bir kez daha yaratamadığımızı yok etmeyi başarmıştık.'
Bir kitap ancak bu kadar güzel olabilirdi. 'Öyle olduğu için üzgün olan' bir adam, mucizelere inanan bir avuç gardiyan ve istedikleri kadar kötü olan insanlar. Kitap gerçekten muhteşemdi. Bir an bile sıkılmaya imkan vermeyecek, ibret alınması gereken bir hikaye. Ölmeden önce okunması gereken kitaplardan.
'Her birimizin bir ölüm borcu var, biliyorum, ama bazen, ah Tanrım, Yeşil Yol o kadar uzun ki...'
ataç ikon Yeşil Yol
kitaba puan vermedi
0 yorum
Zenibe

Zenibe

@zenibe - Balıkesir

Stephen king bu kitabında aslında Amerika da ırkcılıgın senelerdir degismeyen seviyesini gösterir. Ve sadece mucizeler yetmez, ödün vermeyi, bedel ödemeyi de bilmek gerekir. Kitap gerilimi ile sizi dik tutarken , bazı bölümleriyle kendi hayatınızı sorgulatır. Aynı kitabından uyarlanan filmi de gayet basarilidir fakat kitaptan daha dramatiktir. Ama o dev adamin gözleri parlaya parlaya ağladığını kim unutabilir ki...
ataç ikon Yeşil Yol
kitaba puan vermedi
0 yorum
idilidic

idilidic

@kahvekatun - İstanbul

Ne kadar şanslıydım ki, ilk önce kitabını okumuştum. 15 yaşlarımda falandım. Bittiğinde bir roman kahramanı için ağladım.
Ve çok uzun süre etkisinde kaldım. Filmi izleyeyim ya kitaba ne gerek var aynı hikaye zaten biliyoruz diyen olursa diye yazıyorum; Kitabıyla filmi arasında kalite ve örtüşme konularında uçurumlar olmayan, hayal kırıklığı yaşatmayan, iz bırakan (ciddi anlamda) nadir eserlerden biri.
ataç ikon Yeşil Yol
kitaba 10 verdi
0 yorum
nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

Yeşil Yol
Hafızamdan silinmeyen tekrar tekrar filmini izlediğim unutulmaz sahnelerin yaşandığı yapıt.Okuyuculara olayı hissettirebilen ve merak uyandıran illaki okunması gereken bir kitaptır diyorum. Her bir karakteri ayrı ayrı tanıyıp kafanızda canlandırabilirsiniz.Çogumuz izlemişizdir biliyorum ama okumak ayrı bir zevk.
ataç ikon Yeşil Yol
kitaba 10 verdi
0 yorum

Yeşil Yol - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Faruk

Faruk

@faruk - İstanbul

İsteseniz de istemeseniz de zaman her şeyi silip süpürüyor ve sonunda geriye yalnızca karanlık kalıyor. Bazen o karanlığın içinde başkalarını buluyoruz ve bazen onları yine yitiriyoruz.
ataç ikon Yeşil Yol
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
erva

erva

@ervacinar

Yoruldum, patron. Yollarda yağmurdaki bir serçe kadar yalnız olmaktan yoruldum. Yanımda hiç arkadaş olmamasından bıktım. Nereye gideceğimizi, nereden geldiğimizi söyleyecek biri. İnsanların birbirine kötü davranmasından bıktım. Her gün dünyada hissettiğim ve duyduğum acılardan bıktım. Çok fazla var, sanki her an için kafama cam parçaları batıyor. Anlıyor musun?
ataç ikon Yeşil Yol
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Merve Özdeniz

Merve Özdeniz

@merveozdeniz - Kayseri

Karanlıktan korkuyorum patron lütfen ışığı kapatma..
ataç ikon Yeşil Yol
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Faruk

Faruk

@faruk - İstanbul

Gördüğüm ve hissettiğim acılardan yoruldum artık, patron. Yağmur altında bir ispinoz gibi yalnız, hep yollarda olmaktan yoruldum. Hiçbir zaman bana eşlik edecek, bana nereden geldiğimizi, nereye gittiğimizi ve nedenini söyleyecek bir yoldaşım olmadan. İnsanların birbirlerine karşı bu kadar kötü olmalarından yoruldum. Yardım etmeye çalışıp da edemediğim bütün o zamanlardan. Karanlıkta olmaktan yoruldum. Asıl da acıdan. Çok fazla. Eğer sona erdirebilseydim, yapardım. Ama yapamıyorum.
ataç ikon Yeşil Yol
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
erva

erva

@ervacinar

Hepimiz hakkında düşünüyorum. Kendi yeşil yolumuzda yürüyoruz, her birimiz kendi zamanında...
ataç ikon Yeşil Yol
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
328
KİTAP
Filmi de Çekilen Kitaplar
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz eserler bu listede! Film uyarlamaları mevcut olan tüm kitapları bu li...
746
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
313
KİTAP
En Sürükleyici Kitaplar
Yemek yemek, uyumak gibi doğal ihtiyaçlarını unutmana sebep olacak en sürükleyici kitaplar bu listede! Sen de en sürükleyici ...
396
KİTAP
Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar
Okurları gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fantast...
29
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Stephen King Kitapları
Kitapları onlarca dile çevrilen ve en korku filmlerine ilham kaynağı olan, korku ve gerilim türünün en baba yazarı olarak kab...