up
ara

S*ktir Et

S*ktir Et Konusu ve Özeti

S*ktir Et
S*ktir Et Terapi kitabının da yazarı John C. Parkin tarafından kaleme alınan S*ktir Et kitabı İnsan ve Toplum, Kişisel Gelişim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Arunas Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9786054429325 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan S*ktir Et isimli kitap 200 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Figen Kılavuz çevirmiştir. Kitap Ma vié - Benim Tarzım Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. S*ktir Et kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Figen Kılavuz
Yayınevi: Arunas Yayıncılık
ISBN: 9786054429325
Sayfa: 200 sayfa
S*ktir Et demek sizi iyi hissettirir. Mücadeleden vazgeçmek, ne hoşunuza gidiyorsa onu yapmak, çevrenizdekilerin sizin hakkınızda düşündüklerini umursamamak ve kendi yolunuzdan gitmek harika bir duygudur.John C. Parkin'in bu komik ve ilham verici kitabı, S*ktir Et demenin; Doğunun boş verme, vazgeçme ve bir şeylerin o kadar da önemli olmadığını fark ederek gerçek özgürlüğü bulma gibi ruhani fikirlerinin kusursuz bir Batı ifadesidir.S*ktir Et; şarkı okumak, meditasyon yapmak, sandalet giymek ya da tütün yemek gibi eylemler gerektirmeyen ruhani bir yoldur. Modern zamanın küfürlü söylenişiyle, S*ktir Et, Batılıları şöyle bir sarsıp kendilerine getirecek, anlam dolu hayatlarımıza egemen olan stresi ve gerginliği ortadan kaldıracaktır. Bu yüzden, bütün sorunlarınıza ve meselelerinize S*ktir Et demenin bir yolunu bulun. Hayatınızda yapmanız "gerekenlere" S*ktir Et deyin ve sonunda başkaları ne düşünürse düşünsün, neyi yapmak istiyorsanız onu yapın.
Duygu Hatinoğlu

Duygu Hatinoğlu

@duyguhatinoglu

Kitabin adi simdilik umursamamak olsun.
Hayat umursama diyecek kadar basit ve bos degil. Zaten yazarin dedigini yapip da hic bir seyi umursamazsak intihar ederiz niye yasayalim ki hic bi sey umrumuzda degil nasil olsa.
Kucuk seyleri tabiki umursamamaliyiz. Mesela bir hocadan azar isittik diye bunu gunlerce kafamiza takip uzulmemize gerek yok. Ama daha buyuk seylerde mesele universite sinavi gibi birak da bunu onemseyelim bir zahmet butun hayatimiz soz konusu degil mi. Kanser oldum mesela amaaannn umursama mi diyecegim.
Insanlar dogal olarak bazi travmatik olaylar sonucunda uzulurler belki depresyona girerler. Bu bizim hayatimizdaki gayet dogal bir surec. zamanla da o olayi bir sekilde atlatirlar umursamayarak degil ama zaman icerisinde mantikli dusunerek ve hayatlarina devam ederek.
Neden yasiyoruz ki? Ozunde mutlu olmak icin degil mi bir seyleri neden umursuyoruz? Cunku mutlu olmaya giden yollar onlar. Kucuk bir umursamayla buyuk mutluluklar kazanabiliriz. herseyi umursamayip surekli mutlu ol fantazisi gercekdisi ve gercekten fazlasiyla basit.
Sonucta kisisel gelisimle hic bir alakasi olmayan insana hic bir sey katmayan ve okurken de iskence cekmenize sebp olan bir kitap. Bu kadar fazla baskisinin cikmasina hayret ediyorum.
ataç ikon S*ktir Et
kitaba 1 verdi
2 beğen · 0 yorum
Murat Yilmaz

Murat Yilmaz

@engmuratyilmaz

Çokta şey etme
Kitabı geri versem diye düşündürten ve ilk kez harcağım paraya üzüldüğüm bir kitap oldu. Zamana diyemiyorum çünkü sadece 40 sayfa dayanabildim. Demek ki kitapların kapaklarına ve isimlerine aldanarak seçim yapmamak gerekiyormuş.

Ayrıca kişisel gelişim kitapları denildiğinde birincisi kendi ülkendeki yazarlarından okunması gerektiğine inananlardanım. Çünkü yaşadığımız şartlara göre kişisel gelişebiliriz ve burda olduğu gibi sabah uyanmak istemiyorsun, işe gitmek istemiyorsun boşver uyumana devam et şeklinde bir gelişim olmaz. En azından bizim geçinme şartlarımıza çokta uygun değil.

Kendime bir not : kesinlikle yabancı bir kişisel gelişim okuma.. Seçimlerine güvendiğin birisi sana önermediği sürece..
ataç ikon S*ktir Et
kitaba 1 verdi
7 beğen · 0 yorum
Naz

Naz

@lethal

"Acaba çevirisi mi yetersiz?" diye düşündüm ilk başta. Fakat sonra anladım ki, bomboş bir kitap, sırf yazmak için yazmış yazar. O kadar çok "s*ktir et" diyor ki her şeye, cümlenin sonunu daha okumadan kendi kendime ben "siktir et" demeye başladım. Kişisel gelişim kitabı sayılamaz asla. Vermek istediği mesaj "Pollyanna olun, gamsız olun ve her şeyi siktir edin". Halbuki kendisi ingiliz bir "kişisel gelişim uzmanı", bir yere kadar haklı diyebilirim, bazı konularda çok fazla kafa yormamak adına ama abartmamak da lazım değil mi? Kütüphanemde olsun yine de diyorsanız alın ama yarısında elinizden atmak isteyeceksiniz muhtemelen.
ataç ikon S*ktir Et
kitaba 1 verdi
1 beğen · 0 yorum
Cansu Doğan

Cansu Doğan

@cansudogan7146

Oldu, her şeyi boşverelim ya da kitabın adındaki ibare işte herneyse :) Yok öyle olmaz o işler. Biraz daha içi dolu kişisel gelişim kitabı bekliyordum. Ama incelemelere göz atınca aradığını bulamayan okurların niceliği rahatlattı beni. Bazen böyle oluyor, hatta çoğunlukla oluyor beklentileri karşılamayan kitaplar. Çözüm beklentiyi yüksek tutmamaya çalışarak okumaya çalışmakta. Neyse sonuca geliyorum bu kitabı s*ktir edebiliriz.
ataç ikon S*ktir Et
kitaba 3 verdi
6 beğen · 6 yorum
Aysegul aslahan (@aysegulaslahan)
ben de beğenmemiştim. zaten kişisel gelişim kitaplarının çoğu böyle faydasız... zaman kaybı...
22.08.16 beğen cevap
Cansu Doğan (@cansudogan7146)
:)
22.08.16 beğen cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
,
22.08.16 beğen cevap
Ergün Çil (@erguncil)
Aynı fikirdeyim, okumaya değmeyen bir kitap. Ben de biri hediye etti ve "hayatı çok ciddiye alıyorsun, belki faydası olur" dediği için okumuştum. Ama zaman kaybı....
22.08.16 beğen cevap
renin kılıç (@reninkilic)
herşeyi boşverebilsek keşke bizde biliyoruz bunu ama yapan yok işte :) bende birazını okuyup bırakmıştım kitabın.. çok sarmadı yani açıkçası
23.08.16 beğen cevap
Semih Oktay (@semihoktay)
Cansu sana inanıyorum.Kitabı okumayacağımı sezmiştim ilk piyasaya çıktığı zamanlarda ve ben bu başlığı duyduğumda.Paylaşımın iyi oldu.

Ergün Bey "zaman kaybı" diye görüş bildirmeniz içimi rahatlattı.Sağ olun.Keşke her arkadaşımız okuduğu kitabın "kötü" olduğunun farkına vardığında böyle açık açık bildirse de yararlansam bu görüşlerden.
23.08.16 beğen cevap
Baransel Çiçek

Baransel Çiçek

@baranselcicek1

Kitabın bir kısmında şöyle diyor: Şuanda bile omuzlarınızı sıkıyorsunuz, serbest bırakın. İnsanın hayatında hastalık diye birşey yoktur. Sıkıntı ve stres vardır. Doğru tespitler içeriyor kitap ve tam anlamıyla kişisel gelişim tarzı bir kitap olmamasına rağmen, güzel dersler çıkarabilirsiniz dinlenmiş bir zihinle kitabı okuduğunuz taktirde.
ataç ikon S*ktir Et
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

S*ktir Et - S41

Ben buna "iç mutluluk arayışı" derim. Bazı ukalalar bir keresinde verdiğim bir konferansta mutluluğun hepsinin içsel olduğunu belirtmişti . Yani tabii ki, ama ben mutluluğun kaynağını dışarıda değil de kendi içinizde aramanızdan bahsediyorum.
Hayal Perest tarafından eklenmiştir.
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

İstemekten vazgeçin, o zaman herşey size gelir.
ataç ikon S*ktir Et
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
Ahmet ispir

Ahmet ispir

@kercik

Siyasetçilerin asla "Bakın, oturup bunu etraflıca düşündüm ve anladım ki tam bir götlük yapmışım. Şimdi öncekinin tam tersini düşünüyorum, kusura bakmayın," dediğini duymazsınız.
ataç ikon S*ktir Et
kitaba 4 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Seda Nur Sever

Seda Nur Sever

@alpike

Ne kadar bağlanırsak, bir şeyler soldukça, ortadan kayboldukça, öldükçe o kadar acı hissederiz. Bazen ne kadar çok bağlanırsak o kadar çok kayıp yaşarız.
ataç ikon S*ktir Et
kitaba 2 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
Mehmet Ali Nalbant

Mehmet Ali Nalbant

@mehmetalinalbant

S*ktir et, şarkı söylemek, meditasyon yapmak, sandalet giymek ya da tütün çiğnemek gibi eylemler gerektirmeyen ruhani bir yoldur.
ataç ikon S*ktir Et
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Cansu Doğan

Cansu Doğan

@cansudogan7146

İstemekten vazgeçin . O zaman her şey size gelir .
ataç ikon S*ktir Et
kitaba 3 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
72
KİTAP
Ma vié - Benim Tarzım Kitaplar
Her yanı ile sizi tasvir eden, veya sizi anlatan bir kitap varsa yeri bu listededir. ...
394
KİTAP
Bir Nefeste Okunan Kitaplar
Elinden düşüremeyeceğin, bir solukta okuyacağın en sürükleyici kitapları bu listede bulabilirsin. Sen de en sürükleyici buldu...
196
KİTAP
Zaman kaybı olan kitaplar
Bitse de kurtulsam dediğiniz, okuduktan sonra kendinize bir şey katmadığını düşündüğünüz, zamanımı keşke başka bir kitaba ver...
15
KİTAP
Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları
İş ve özel hayatında daha başarılı olmak, insan ilişkilerinde daha etkin olmak isten kişilerin kendilerini geliştirmek maksad...
11
KİTAP
Zamanının Boşa Gideceği Kitaplar
Her kitap okuyucusuna bir şeyler katar ama bazı kitapların kattıklarından çok kaybettirdikleri vardır. Zaman gibi......