up
ara

İçinizdeki Öküze Oha Deyin

İçinizdeki Öküze Oha Deyin Konusu ve Özeti

İçinizdeki Öküze Oha Deyin
Mavi Marmara Risalesi kitabının da yazarı Bülent Akyürek tarafından kaleme alınan İçinizdeki Öküze Oha Deyin kitabı Eğlence, Mizah türünde okuyucusu ile buluşuyor. Fincan Yayınları yayınevinden 2011 yılında 9786058835719 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İçinizdeki Öküze Oha Deyin isimli kitap 379 sayfadan oluşuyor. İçinizdeki Öküze Oha Deyin kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Fincan Yayınları
ISBN: 9786058835719
Sayfa: 379 sayfa Basım Tarihi: 2011
Modern insan, sabah evden çıkınca gördüğü her şeye sahip olmak istiyor: Kadın, para, araba, kariyer, güç...

"Kişisel Gelişim" kandırmacasıyla insanlar yırtıcı hayvanlara dönüştü. 21. yüzyıl, kabaran, isteyen, şımarık nefislerimizin yüzyılı oldu. Kişisel Gelişim, insanı ürün haline getiriyor, herkes herkese müşteri ya da tüketim nesnesi olarak bakıyor. Kendi yetenek ve gövdelerimize tapındığımız için en küçük aksilikte depresyona girip kibir patlamalarıyla yıkılıyoruz.

Kapitalizm, satanizm ve şeytanla el ele veren "Kişisel Gelişim Dini"nin papazları bütün dünyaya kin ve başarı hırsı aşılıyorlar. Helâlinden, huzur içinde bir tas çorba içmenin yeni adı "beceriksizlik", "aptallık", "tembellik" oldu... Oysa güne "kazanmak" ya da "kaybetmek" yerine "helal" veya "haram" diye başlamanın daha sağlıklı olmadığını kim söyleyebilir.

Benzersiz üslubu, yaşayışı, cesareti, sert tavırları ve satılmamış kalemiyle attığı her adımda ses getiren; her kitabıyla gündemi belirleyen ve konuşmalarıyla ezberleri bozan, tek kişilik yıkım ekibi Bülent Akyürek, bu kitabında modern zaman ucubelerine ve içimizdeki öküz gibi büyüyen nefislerimize "Oha!" diyor... Çok satan, çok okunan ve eserleri tartışma yaratan Bülent Akyürek'in bu eseri "neo-tasavvuf" olma özelliğiyle bir ilk...
Afra

Afra

@afra217

yazar bu kitabında tamamı ile mistik bir din anlayışını savunuyor.. uğraşmadan dünyadan elini ayağını çekip sadece ibadet etmek.. kader anlayışı tam bir cebriyye görüşü.. yani senin eylem ve isteklerin önemli değil, sen sadece Allah'ın yazdığını oynuyorsun çabalamaların uğraşmaların hep boş.. küçük bir pasaj paylaşmak istiyorum kitaptan bu ne demek istediğimi daha net ortaya koyacaktır; ''kader ve kazaya inanmak başarısızlık anında Allah'ı suçlamaktır ki zaten bu şansı bize veren O'dur. Niçin şansımızı kullanmak varken, kendimize saldıralım, anlamış değilim.'' burda belirtilen kader anlayışına göre insan zaten her şeyde Allah'ı suçlar ki çünkü senin eline bir hak vermemiş ve sen tümüyle yazılanı oynuyorsun, demez mi insan yarın ahiret günü benim hiç bir suçum yok diye? sorumluluk yok irade yok hani imtihanın mahiyeti? insan sınırlıdır Allah güzergahlar belirlemiş, iyiyi kötüyü belirtmiş ve insan ona göre hareket eder, yaptıklarının tümünden mesüldür bu yüzden. ve mistik bir yaşam yoktur İslam da aksine mücadele vardır.
kitapta kapitalizmin ve batının insanlar üzerinde ki oyunları, mutluluklarımızı ve hüznümüzü onların belirlediği nerde koşmamız ve nerde durmamız gerektiğine dair eleştiriler yer alıyor bunlar çok güzel yerinde düşünceler ama bunları dile getirirken herşeyden elimizi ayağımızı çekip durmak değildir aslolan. her aktif kötülüğün ardında pasif ve sessiz olan iyiler vardır netice de.. kitapta yer yer uygunsuz, bir müminin ağzına yakışmayacak örnekler de yer alıyor. usluba aşırı önem veren birisi olarak hiç yakıştıramadım. yinede tüm bunları yazarın sonradan müslüman olmasına bağlıyorum, kitabında ki argo kelimeleri diğer yayınlarında kaldırmış duyumlarımca..
ataç ikon İçinizdeki Öküze Oha Deyin
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Serap

Serap

@serappamuk

İnsan kusursuz bir varlık olmamasına rağmen,potansiyel sahibi bir varlıktır.Düşünebilmesi,düşünceleri arasında bağ kuracak bir özellik olan akla sahip olması onu diğer varlıklardan ayıran en önemli özellikleridir.Fakat tüm bu özelliklerine rağmen insan sınırlandırılmış bir varlıktır. Mesala, hayatı zamana tabidir,yaşadığı alan dünya gibi bir mekana tabidir,yaratılmış varlıklar içerisinde en muhteşemi olmasına rağmen yaratılmış olması sebebiyle kusursuz değildir.Hal böyleyken ınsanın kendisinde sınırsız bir güç vehmetmesi kadar korkunç bir şey yoktur. İnsan beşer doğar fakat,noksanlıklarının farkına vardıkça insanlık makamına erişir.Kısacası insanın neyi yapıp, neyi yapamayacagını bilmesi insanı insanı küçültmez tam tersi insanı kamile yükseltir.Bu gerçeği ve günümüzdeki kişisel gelişim çılgınlığını çok güzel analiz etmiş bir kitap.Her ne kadar dili biraz avam olsa da yazarın konuya muzip yaklaşımı kitabı eğlenceli hale getiriyor.
ataç ikon İçinizdeki Öküze Oha Deyin
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
Lotus

Lotus

@lotus

Kişisel gelişim kitaplarını oldukça tiye alan bir kitap. Alaycı ve fazla özgüvenli uslubu biraz okumaktan uzaklaştırıyor ama sanırım birdaha okuyacağım kitaplardan biri ;)
2 beğen · 0 yorum
silaes

silaes

@silaes

bu kitap hiç bir kitabı yarıda bırakmama huyumdan nefret ettirdi. Gerildim, daraldım. Yazarını da samimi bulmadım. İllallah getirtti...
0 beğen · 0 yorum
yedekizleyici

yedekizleyici

@nurkisa

kimliğimizi unuttuğumuzu batının açtığı dikenli kucağa nasılda kendimizi atıverdiğimizi yüzümüze çarpan müthiş bir kitap.
ataç ikon İçinizdeki Öküze Oha Deyin
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum

İçinizdeki Öküze Oha Deyin - S41

Kişisel gelişim ve vücut dili mimarlarınca yaratılan Amerikan askerleri; tüm dünyada model olarak kullanılmaya başlandı. Çünkü onlar uzun boyları, günlerce dimdik ayakta durabilmeleri, teknolojik yardımla hız yapabilmeleri, girdikleri yerin içine tükürebilmeleriyle tıpkı sonsuz güçlerle efsunlanmış hacet gibidirler! Mükemmel lojistik desteklerine bakınca da Viagra'yı hatırlamamak, onu anmamak mümkün değil!
Aliya tarafından eklenmiştir.
Serap

Serap

@serappamuk

Sıradan olmak,herkes gibi bir hayat yaşamak bu çağın kabusu sanki!Çoğunluğa uyan,marjinal fikir ve davranış biçimlerine sahip olmayanlar aşağılanarak nefisleri kırbaçlanıyor.Hepimiz,yarı tanrı olmaya aday antik Yunanlılar gibiyiz...
ataç ikon İçinizdeki Öküze Oha Deyin
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
5 beğen · 0 yorum
Hümeyra Rüveyde

Hümeyra Rüveyde

@humeyraundar

Polisin, askerin, aşçının, kafasına şapka yada benzeri şeyleri takmalarının hikmeti, görevlerini hatırlasınlar hiç unutmasınlar diyedir.

Her üniforma bir hatırlatmadır. Bizler kafamızdan sarığı çıkardığımız gün ölümü unuttuk. Bildiğiniz gibi sarık, bize kefen olmaya yetecek büyüklükteki bezden yapılırdı. Müslümanın tek varlığı olan sarığı öldüğü yerde ona kefen yapılırdı, yani kabrimizi başımızda taşırdık.

Psikolojık olarak düşünün; başımızda kabrimizi taşırken şeytanlık düşünüp dünya malına minnet edebilir miydik?

Başımızın üstünde kabrimizi taşırken kar-zarar değil, haram-helal adımlarıyla yürüyorduk...

"Nike" şapkasının altındaki İngilizcesi sağlam insanlara ölümü nasıl izah edeceğiz?
ataç ikon İçinizdeki Öküze Oha Deyin
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Reyhan Kurt

Reyhan Kurt

@reyhankurt

''Her zaman bir yol vardır, en iyisine layıksın, ikinci adam olarak kalmak sana yakışmaz...'' diyerek; bizlere yetinmemeyi, sabırsızlığı, hep kazanmayı, kimseye acımamayı, dünya nimetlerinden faydalanmayı, pişman olmamayı, düşene tekme vurmayı, hırsı öğütleyen Kişisel Gelişim Kitapları, Batı üzerinden büyük kapitalistlerin yardımlarıyla ''Bir şeytani paralel din'' olarak hayatımıza girdi.
ataç ikon İçinizdeki Öküze Oha Deyin
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Afra

Afra

@afra217

Sabır, İslam dinin ahlakıdır. Kulun çektiği acılara yüzünü ekşitmeden dayanmasıdır çünkü kulluğun kriterlerinden biri de Allah'ın senaryosuna sadık kalmaktır. s.73
ataç ikon İçinizdeki Öküze Oha Deyin
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum
Afra

Afra

@afra217

-''Ben okyanusta küçük bir damla bile değilim...'' s.142
ataç ikon İçinizdeki Öküze Oha Deyin
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum