up
ara

İyi Düşün Doğru Karar Ver

İyi Düşün Doğru Karar Ver Konusu ve Özeti

İyi Düşün Doğru Karar Ver
İyi Düşün Doğru Karar Ver kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Remzi Kitabevi
ISBN: 9751408261
Sayfa: 220 sayfa
Timur, üniversiteli bir gençtir; sevdiğince reddedildiği ve kendini değersiz gördüğü hüzünlü bir günde, olgun ve sevecen bir bilge kişi, Yakup Bey, ona Merhaba der. Bu merhabalaşmadan bir dostluk doğar. Timur, çoğu kişi gibi, kendinden beklenen yaşamı sürdürmektedir; bu yaşam, kendi duygu, düşünce ve inandığı değerlerle uyuşmasa bile! Aslında, kendi duygu, düşünce ve değerlerinin ne olduğu üzerinde hiç düşünmemiş; bu nedenle de, istediği hayatı yaşama gücünü ve iç özgürlüğünü kendinde bulamamıştır... Yakup Bey, kafası karışık bu gence, inandığı değerleri günlük yaşamına yansıtabileceği özgün yaşamı kurması için yol gösterecektir. Bu kitap, kişinin özgün bir yaşam kurmasının temellerinde yatan süreçleri inceliyor. Kitabın iki kahramanı Yakup ve Timur arasındaki söyleşi, özgün yaşamın temelinde yatan boyutları aşama aşama sergiliyor. Kendi duygu, düşünce ve inançları ile ahenk içinde yaşamaya çabalayan her insan, yaşadığı çağ ve mekan ne olursa olsun, benzer sorulara cevap bulmaya çalışmıştır. Bu anlamda, Yakup ve Timurun etkileşimleri insan öyküsünün özünde yatan evrensel dokuları sergilemektedir.
inci öztürk

inci öztürk

@inciozturk

Bu kitabı annemin tavsiyesiyle okudum. Kitabı okumadan önce en ufak bir şey için bile uzun zaman düşünüp, kararsız bir davranış modelini izliyordum. ama kitap sanki hayatımı değiştirdi, benim için çok yararlı oldu kitaplığımın baş tacıdır bu kitabı okuduktan sonra kararlarımı daha kolay verir oldum, seçimlerimi hızlı iyi düşünerek değerlendirip uygulamaya başladım.
0 yorum
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Sn. Cüceloğlu'nun ele aldığı konularda anlatmış olduğu olaylarla bir düşünce yolculuğuna çıkıyorsunuz. Bu yolculuk da gelişmeyen yönlerimizi geliştiriyor, bir çok konuda farkındalık kazandırıyor bizlere.
Düşünce yolculuğuna çıkmaya hazır olanlar; bu kitap tam size göre. Kitap size birçok farklı algılamalar kazandıracak, şüpheniz olmasın.
0 yorum
Mesut Serdar

Mesut Serdar

@mesutserdar

Yakup Bey'le Timur Bey'in tanışmalarıyla başlayan, düzenli buluşmalarla şehrin çeşitli yerlerindeki çay bahçelerinde devam eden ve Yakup Bey'in her buluşmalarında ısrarla ıhlamur çayı içtiği; insan doğası, kişisel gelişim ve psikoloji eksenli sohbetlerin yer aldığı bir kitap.
0 yorum
umhn

umhn

@umhn

Doğan cüceloğlu'nu ilk bir televizyon programını katıldığında dinlemiştim. Konuşması,anlatımı,mütevaziliği çok hoşuma gitmişti. Kitabı da aynı şekilde insana güzel şeyler aktarıyor, özellikle doğru kararlar verme konusunda. Keyifle okunabilir bir kişisel gelişim kitabı.
0 yorum
iyi bir kitap beğenerek te okudum ..yer yer gazetelerden örnekler verilmiş bir çok eleştirmen, yazarların düşündükleri,söyledikleri vs. örnek verilerek olaylar çok güzel açıklanmış tavsiye ederim...
0 yorum

İyi Düşün Doğru Karar Ver - S41

Kendisinin artık gitmek zorunda olduğunu ifade etti. Önümüzdeki perşembe günü öğleden sonra buluşmak üzere ayrıldık.
umhn tarafından eklenmiştir.
FiloWay 🍒

FiloWay 🍒

@filoway

Dünyayı olduğu gibi değil, olduğumuz gibi görürüz, gördüğümüzü anlatırken, esasında kendimizi, kendi Paradigmamızı anlatırız. Kalıplanmış kişi, Dünyada kendi kalıplarını görür, bu kalıpların dışında başka gerçek, başka değer yoktur, bizimle hemfikir olmayan insanlarda, bir bozukluk veya eksiklik olduğunu düşünmemizin altında bu gerçek vardır. Yaşamın her yönüyle ilgili geliştirmiş olduğumuz Paradigmalarımız, bize gerçeğin ne olduğunu ve neyin önemli ya da önemsiz olduğunu söyler, insanların Öz değerleriyle, karakter yapılarıyla, koşullar içinde oluşan davranışlarının ayırt edilmesi gerekir... iyi düşün doğru karar ver Doğan Cüceloğlu
0 yorum
Başarı mı dedin?
Başarı tamamiyle şansa bağlıdır!
İnanmazsan başarısız insanlara sor.
EARL WILSON
0 yorum
Kaza geliyorum diyor, ama anlayacağımız dilde söylemediği için, bize demiyormuş gibi geliyor.
EGE CANSEN
0 yorum
"Davranışlarımızı seçmekte özgürüz,ne var ki,davranışların sonuçları denetimimiz altında değildir.Her davranışın doğası icabı,kendine özgü sonuçları olur.Kendimizi trenin önüne atabiliriz, ama trenin bizi ne derece yaralayacağını ya da ezeceğini denetleyemeyiz."
0 yorum
umhn

umhn

@umhn

Yaptığınız şeyler için pişmanlık zamanla geçer, ne var ki , yapmadığımız şeylere pişmanlığın çaresi yoktur. /Sydney J.Harrıs/
0 yorum