up
ara

Nükleer Savaş Ve Çevre Felaketi

Nükleer Savaş Ve Çevre Felaketi Konusu ve Özeti

Nükleer Savaş Ve Çevre Felaketi
Dil ve Zihin kitabının da yazarı Noam Chomsky tarafından kaleme alınan Nükleer Savaş Ve Çevre Felaketi kitabı Ekoloji, Çevre Bilim, Doğa türünde okuyucusu ile buluşuyor. İnkılap Kitabevi yayınevinden 2013 yılında 9789751033673 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Nükleer Savaş Ve Çevre Felaketi isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Melda Elif Keskin çevirmiştir. Nükleer Savaş Ve Çevre Felaketi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Melda Elif Keskin
Yayınevi: İnkılap Kitabevi
ISBN: 9789751033673
Sayfa: 144 sayfa Basım Tarihi: 2013
"Dünya çok vahim bir çevre felaketine doğru sürükleniyor."

Yaşadığımız yüzyılın en önemli entelektüellerinden, dilbilimci, filozof,tarihçi, mantıkçı, aktivist, siyasi eleştirmen ve yazar Noam Chomsky, nükleer savaş ve çevre felaketi konularında son derece çarpıcı iddialarlaçıkıyor karşımıza.

"Türümüzün hayatta kalması açısından iki temel sorun var: nükleer savaşve çevre felaketi," diyen Chomsky, çağımızın iki büyük sorununa ve busorunların İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana ortaklaştığı noktalara dikkatçekiyor. Amerika'nın ve İsrail'in uluslararası politikalarına sert eleştirilergetirirken, dünyayı nükleer ve çevresel bir felakete doğru sürükleyen ülke politikalarını ortaya koyuyor.

Japonya, Vietnam ve Irak'ta kullanılan nükleer silahların insanlar ve çevre üzerinde oluşturduğu tahribat, kısa vadeli çıkarları gereği küresel ısınmagerçeğini reddeden politikacılar ve şirket sahipleri, İran ile artan nükleergerilim, yakın gelecekteki nükleer savaş ihtimalleri gibi pek çok konununtartışıldığı bu kitap, insanlığa bir uyarı niteliği de taşıyor.

Nükleer Savaş Ve Çevre Felaketi - S41

Propa­gandayı okuyan varsa, “evet, ortadan kalkmalıydı, çünkü daha önce Avrupa’yı Rus yağmacılardan korumak için gerekliydi.” di­yecektir.
İmge Derin tarafından eklenmiştir.