up
ara

Harry Q. Davası'nın Ardındaki Gerçek

Harry Q. Davası'nın Ardındaki Gerçek Konusu ve Özeti

Harry Q. Davası'nın Ardındaki Gerçek
Harry Q. Davası'nın Ardındaki Gerçek kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Mahmut Özışık
Yayınevi: Can Yayınları
ISBN: 9789750718366
Sayfa: 664 sayfa
"Marcus, birini ne kadar sevdiğinizi anlamak için tek bir yol olduğunu biliyor musunuz?"
"Hayır."
"Onu kaybetmek."

1978... Harry Quebert 35 yaşında tecrübesiz bir yazardır. Nola ise bir lokantada garsonluk yapan genç bir kız.

Harry ve Nola birbirlerine tutkuyla âşık olurlar. Bu kural tanımaz aşk, Harry'ye, dönemin kült romanı olmuş başyapıtını yazdırır, onu bir günde meşhur eder, ancak romanı bitirdiği sıralarda Nola sırra kadem basar.

2008... Efsane yazar Harry Q'nun malikânesinde, bahçeye gömülmüş bir ceset bulunur. Cesedin Nola'ya ait olduğunun tespit edilmesiyle ülke çapında büyük bir skandal patlak verir. Bu dehşet verici olayı çözümlemek ise Harry'nin eski bir öğrencisine, ilham arayışıyla onu ziyarete gelmiş genç yazar Marcus Goldman'a kalır.

Çok geçmeden, bu sakin sahil kasabasının, hiç de göründüğü gibi tekin bir yer olmadığının farkına varan Marcus, bu gizemli hikâyenin ardındaki korkunç dramın peşine düşer. Gerçek, hayal gücü sınırsız bir yazarı bile şaşırtacak türdendir.


Kahramanı gibi genç bir yazar olan Joël Dicker, Harry Q. Davası'nın Ardındaki Gerçek'le edebiyat dünyasında eşine az rastlanır bir başarı kazandı. Sadece ülkesinde 1 milyondan fazla satan ve en saygın edebiyat ödüllerini toplayan roman, kısa sürede 35 dile satılarak şimdiden türünün klasikleri arasına girdi.

Türü mü? Aşk, gerilim, polisiye, dram... Kısacası hayat.
Cemile Yetim

Cemile Yetim

@yetimcemile

Beni bitirmem için bağladı resmen kitap.Bazı yerleri olayları tahmin edebildim ama kurgusu çok sağlamdı.Mutlaka okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.Karakterlerin kurgusunu bile çok sevdim.İnsanların algısını değiştirebileceğini ve bir olay karşısında insanların tutumlarını nasıl davrandığını gözlemleyebileceğini gösteren ender kitaplardan.
0 yorum

Harry Q. Davası'nın Ardındaki Gerçek - S41

"Ikinci bölümünüz cok onemli Marcus. Keskin ve vurucu olmalı"
"Nasıl yani Harry?"
"Boksta olduğu gibi. Siz, sağ elini kullananlardansiniz; ama garda geçtiğinizde ileride olan hep sol yumruğunuzdur. Ilk direkt vuruş rakibinizi sersemletir, ardından gelen güçlü bir sağ yumruk ise onu yere serer. İkinci bölümünuz de böyle olmali: Okurlarinizin cenesinde patlayacak bir sağ yumruk."
Jigglypuff tarafından eklenmiştir.
Jigglypuff

Jigglypuff

@jigglypuff

Aşkı çok sevin Marcus. O sizin en güzel fethiniz, tek tutkunuz olsun. İnsanlardan sonra başka insanlar olacaktır. Kitaplardan sonra başka kitaplar olur. Şöhretlerden sonra başka şöhretler olur. Paradan sonra yine para olur. Ama aşktan sonra Marcus, aşktan sonra sadece gözyaşlarının tuzu kalır.
ataç ikon Harry Q. Davası'nın Ardındaki Gerçek
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum