up
ara

Ölüm Defteri - Cilt 1

Ölüm Defteri - Cilt 1 Konusu ve Özeti

Ölüm Defteri - Cilt 1
Ölüm Defteri - Cilt: 8 kitabının da yazarı Tsugumi Ooba tarafından kaleme alınan Ölüm Defteri - Cilt 1 kitabı Çizgi Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akılçelen Kitaplar yayınevinden 0 yılında 9786055381028 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölüm Defteri - Cilt 1 isimli kitap 200 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Hüseyin Can Erkin çevirmiştir. Ölüm Defteri - Cilt 1 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Hüseyin Can Erkin
Yayınevi: Akılçelen Kitaplar
ISBN: 9786055381028
Sayfa: 200 sayfa
Japon çizgi romanlarına verilen isim olan Manga, dünyada bir çılgınlık halini almıştır. Death Note (Ölüm Defteri) yayınladığı bütün ülkelerde satış rekorları kıran ve geniş bir hayran kitlesine sahip en önemli manga serilerinden biridir.Bu deftere adı yazılanlar ölür... Ölüm Tanrısı Şinigami Ryuk'un insanoğlu dünyasına düşürdüğü defter: Death Note (Ölüm Defteri).

Bu doğaüstü defteri bulan ve dünyadaki cani suçluları ortadan kaldırmak için kullanmaya karar veren Light Yagami (nam-ı diğer Kira) ile kimsenin çözemediği olaylarda polise yardım eden L adlı gizemli dedektif arasındaki muhteşem mücadele böyle başlar.Light Yagami bu deftere ismini yazdığı ve yüzünü bildiği herkesin öleceğini keşfeder.

Önceleri defteri kuşkuyla kullanmaya başlayan Light, ismini yazdığı insanların hayatlarının kendisinin belirlediği ölüm şekliyle son bulduğunu görür. Her geçen gün defterin yeni yeni özelliklerini öğrendikçe hayalindeki dünyayı yaratabilmek için defteri kullanmaya başlayarak adalet mekanizmasının yeterince cezalandıramadığı azılı suçluları öldürmeye karar verir. Suçlular gizemli bir şekilde ve peş peşe ölmeye başlayınca durum polisin dikkatini çeker ve dünyadaki birçok gizemli olayı çözmekle görevlendirilmiş olan "L" adlı dedektif, konuyu araştırmak üzere polisin yardımına koşar.
Tuana Akbaş

Tuana Akbaş

@tuanaakbas

Ben ve bir arkadaşım aynı gün sipariş verdik. Ben 1-2 saat önce arkadaşımda 1-2 saat sonra verdi siparişi. Bana dediki "Tuana bak al sen o Death Notu beğenmezsen 2. yi almazsın dedi". Ben baktım Death Note bitmişti. "Neyse bi dahakine alırım"dedim. Demez olaydım. Ertesi gün arkadaşım kitabı getirdi. O akşam bitirmişti. Elinden kaptım ve bakmak için içini açtım. Ardından dayanamadım okudum. Ders dinlemeyip bunu okudum denebilir. Ba-yıl-dımmm. Çok heyecanlıydı ve dedim ki "1. cilt bu kadar heyecanlıysa 2. cilt kim bilir nasıldır." O saatten sonra hayatımın en büyük pişmanlığını aşamaya başladım. Ne olmuş sanki orda yoksa. Başka bi siteden alsaydım. Sanırım bir dahaki alışverişimde sadece Death Note serisini alacağım. Çok güzeldi ve hiç olmayacak bir yerde bitti. Yani 1. cildi ne kadar beğenmesenizde olayları merak edip 2. cildi de alacağınızı düşünüyorum. Alışverişinizde Death Note alacaaksanız ve yeni başlayacaksanız 2. ciltle beraber alın derim.
ataç ikon Ölüm Defteri - Cilt 1
kitaba 9 verdi
0 beğen · 0 yorum
Zaydun

Zaydun

@haticeyasemin

Okulda, evde, otobüste ve hatta yerde insanların garip bakışlarına maruz kalarak okuduğum kitap serinin ilk kitabı. İnsanlar kitabı gördüklerinde verdikleri ilk tepki 'Bu yaşına geldin hala daha mı çizgi roman okuyosun??' oluyor. Ama okuyanlar bilir bu bir çizgi romanın ötesinde insanları başka bir dünyaya sürükleyen bir macera deposu. Kitabı anlatmaya bu cümlelerle anlatmaya başlamam kitabın muhteşemliğinin herkes tarafından farkedilmemiş olması. İlk fırsatta alıp okunması gereken sizi, bulunduğunuz ortamdan daha farklı atmosferlere götürecek olan bir çizgi roman serisi. İyi okumalaarr :))
ataç ikon Ölüm Defteri - Cilt 1
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Merve Akpınar

Merve Akpınar

@littlebookstagram

Keşke seriyi alsaydım!
Bu bir pişmanlık yazısıdır dikkat. Bu güzel manga sadece 1 saat içerisinde bitti ve ben seriyi almadığıma çok pişmanım manga o kadar heyecanlı bir yerde bitti ki şuan sipariş etmemek için zor duruyorum.
ataç ikon Ölüm Defteri - Cilt 1
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Hatice D.

Hatice D.

@htcd

Anime ve mangacıların baş köşesinde bulunan mangadır. Japon çizgi romanlarına dair bir başlangıç düşünceniz varsa hiç durmayın, Death Note'la başlayın derim.
ataç ikon Ölüm Defteri - Cilt 1
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Niye bu kadar geç okuduğuma üzüldüğüm harika bir mangaydı.Kesinlikle -şiddetle tavsiye ederim.
ataç ikon Ölüm Defteri - Cilt 1
kitaba 10 verdi
4 beğen · 0 yorum

Ölüm Defteri - Cilt 1 - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle