up
ara

İki Eroinmanın Aşk Hikayesi

- Candy, A Noval of Love and Addiction

İki Eroinmanın Aşk Hikayesi Konusu ve Özeti

İki Eroinmanın Aşk Hikayesi
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Luke Davies tarafından kaleme alınan İki Eroinmanın Aşk Hikayesi kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9789944983495 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İki Eroinmanın Aşk Hikayesi isimli kitap 302 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ebru Balçıklı çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. İki Eroinmanın Aşk Hikayesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Ebru Balçıklı
Yayınevi: Koridor Yayıncılık
ISBN: 9789944983495
Sayfa: 302 sayfa
Bazı şeylerin asla geri dönüşü yoktur.
"Candy yanı başımda, terden sırılsıklam bir haldeydi. Ağır ağır, uzun aralıklarla nefes alıp veriyordu. Ruhunun gidip geldiğini hissediyordum: Bırakmak istiyor, geri geliyor, bırakmak istiyor, geri geliyordu. Gün bittiğinde ihtiyacımız olana kavuşacaktık ama şimdilik sadece birbirimize sahiptik."

Candy ile Sydney'de sıcak bir yaz günü tanıştılar. İlk görüşte âşık oldular, güzel günler birbiri ardına eriyip gidiyordu. Onun buna alışmasına izin vermeyecekti. Ama o denemek istiyordu. Zaten aşk paylaşmak değil miydi? Candy'nin biraz parası vardı ve başlangıçta her şey güzel görünüyordu. Birlikte iken dünya önlerinde açık ve davetkardı. İhtirasları her nefeste artıyordu. Ama paraları suyunu çektiğinde artık eskisi kadar rahat ve güçlü olmadıklarını gördüler.

Ancak aşk hâlâ vardı. Yalnız şimdi, aralarına biri daha katılmıştı: Eroin. Onun da kendine göre zamanı, talepleri ve her yeni gün adımlarını kontrol edecek düşünceleri vardı. Sevgilisiyle birlikte bağımlılığın karanlık dünyasına doğru sürüklenirken Candy artık patlama noktasına gelmişti.

Candy, bir yandan bağımlılığın yaşamı nasıl yıkıp yok ettiğini anlatırken, bir yandan da gençlik ateşinin soluk kesici çıkışlarını, aklı baştan alan inişlerini gözler önüne seriyor.

"Sürükleyici bir anlatıma sahip ve göz yaşartacak kadar dokunaklı." -Daily Telegraph "Bağımlılığın kabusa dönüştüğü bir dünyaya tüyler ürpertici bir bakış." -Elle
Gökçe

Gökçe

@gokcee

Eroinle ilgili her kitap dikkatimi çeker , bu kitabı da büyük bir merakla alıp okudum ancak beklentimi karşılamadığını söylemeliyim . Eroine hatta tüm uyuşturucu maddelerine karşı merakım var ve kullanmak mantıklı bir yol olmadığından merakımı kitaplarla gideriyorum ama bu kitaptaki en büyük eksik bu merakı gidermiyor olmasıydı . Sadece eroin kullanıyorlar bu kadar, aldıkları anın ayrıntıları ya da eroinin ne kadar etkili olduğu anlatılmıyor . Genel olarak yüzeysel yazılmış bir kitap olduğunu düşünüyorum, benim dikkatimi çekecek her türlü konu kısa kesilmişti . Fazlasını bekliyordum ama beklentimi karşılamadı , hayal kırıklığı yaşatan kitaplardan biri diyebilirim .
2 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Filmini kitabı kadar etkileyici bulmadığım, gerçek hayattan alındığı söylenen enteresan kitap. Okumaya başlar başlamaz insanı alıp götürüyor tek solukta okunabilir. Kitapta çoğu şey açıkça anlatılıyor belki de onu güzel kılan özelliklerinden biri budur. Tavsiye edebilirim.
ataç ikon İki Eroinmanın Aşk Hikayesi
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
Dilara Yağmur Mance

Dilara Yağmur Mance

@dilarayagmurmance

Aşk romanlarını sevmediğim halde bir solukta okudum. Her aşk romanları gibi toz pembe değil ve sonu okuru çok şaşırtacak biçimde bitiyor.
0 beğen · 0 yorum
miray ertem

miray ertem

@mirayertem

Normalde kitaplar filmlerinden daha güzel olur fakat bunda tersi bir durum olmuş.
0 beğen · 0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Hevesle aldığım ama sonra aldığıma pişman olduğum kitap.
0 beğen · 0 yorum

İki Eroinmanın Aşk Hikayesi - S41

Eve vardığımızda kardeşim Lex oradaydı. O zamanlar üçümüz birlikte oturuyorduk. Lex'in de zaman zaman eroinle problemleri oluyordu. Bazı zamanlarda problemlerimiz kesişirdi. Genellikle sadece acil durumlarda. Saçma sapan şeylere karşı hissedilen bir çeşit Katolik suçluluğu gibiydi. Biz problemlerimizi gizli ve ayrı tutmayı severdik.
Melis Cengil tarafından eklenmiştir.
328
KİTAP
Filmi de Çekilen Kitaplar
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz eserler bu listede! Film uyarlamaları mevcut olan tüm kitapları bu li...