up
ara

Bir Apaçi Masalı 2 - Kebabman

Bir Apaçi Masalı 2 - Kebabman Konusu ve Özeti

Bir Apaçi Masalı 2 - Kebabman
Bir Apaçi Masalı - Ayran Geven kitabının da yazarı Angutyus tarafından kaleme alınan Bir Apaçi Masalı 2 - Kebabman kitabı Roman, Eğlence türünde okuyucusu ile buluşuyor. Okuyan Us Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786054054893 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Apaçi Masalı 2 - Kebabman isimli kitap 228 sayfadan oluşuyor. Bir Apaçi Masalı 2 - Kebabman kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları
ISBN: 9786054054893
Sayfa: 228 sayfa
Toprak kokusundan büyük şehre, gecekondu yaşamından barmenliğe, Alanya'dan İsveç'e ve dünyanın 80 ülkesine! "Apaçi" deyip de anlayamadıklarımızı modern bir masala dönüştürmüş Angutyus'un beklenen ikinci kitabı ile bu kez İngiltere'deyiz.

'Belki bir köşede ölecektim. Ailem cesedime bile ulaşamayacaktı. Artık adım, soyadım, nereden geldiğim, nerelere gideceğim önemli değildi. Belki farkında değildim ama ben o gece sadece dönüş biletimi yakmamıştım. Yalan dünyamı da yakmıştım. Kol gibi hayatın gerçekleriyle baş başaydım artık, tek tabanca... Hani demiştim ya, masallar dinlemeden büyüyen çocukların masallar gibi hayatı olur. Madem masallar dinlemeden büyümüştüm, öyleyse kendi masallarıma inanacaktım. Madem kendi masalımı yaşıyordum, o halde bana bir masal kahramanı lazımdı. Ben de kendi kendimin kahramanı olurum, dedim. Doğru mu yaptım, yoksa yanlış mı? Hiç düşünmedim o günden sonra.' -Angutyus (kitaptan)


"Masalın bittiği yerde Apaçi Masalı başlar."
Hakan Bıçakcı, yazar

"Sizi uzaklara götürüp orada öylece bırakan bir masal, okuduğum en sürükleyici kitaplardan birisi. Beklemediğiniz yerlerden vurursa sizi, ben karışmam. Faking Kebabman…"
Selçuk Erdem, karikatürist

"Angutyus'un hikâyesi bambaşka. Yazarlar kulübünün kapısından "bi arkadaşa bakıp çıkıcam" diyerek girmesini demiyorum. Hikâyesini internet üzerinden anlatışı, bunu yaparken tüm edebi dogmaları kenara atıp hikâyesini "sana" anlatması, "sözlük" gibi bir dinamiği bambaşka bir yazın oluşturma yöntemine çevirmesi hâlâ kalem elde kağıt başında bekleyenlere ibret olmalı."
ssg (Sedat Kapanoğlu), ekşi sözlük kurucusu)
merve akcan

merve akcan

@merveakcan - Adana

Birinci kitabında olduğu gibi yer yer sürükledi yer yerde süründürerek kitabı bitirtirdi.
1 yorum
nefes (@keyfiklarnet)
=)))
07.03.14 beğen cevap

Bir Apaçi Masalı 2 - Kebabman - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle