up
ara

New York Seyir Defteri

New York Seyir Defteri Konusu ve Özeti

New York Seyir Defteri
New York Seyir Defteri kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Everest Yayınları
ISBN: 9789752890312
Sayfa: 188 sayfa
21. yüzyılın kültür ve sanat başkenti New York, modern dünyanın güzel ve çirkin bütün yüzlerini taşır. Amerikalılar'ın bile kendilerini yabancı hissettiği 'Now York Cumhuriyeti'nde bu nedenle hiç kimse yabancılık çekmez. 24 saat eksilmeyen umut mavisi ve zehir yeşili enerjisiyle İstanbul'a benzeyen 'şiddetli cazip' New York, bir İstanbullu'nun gözleriyle seyredilince, ortaya bu seyir defteri çıktı.New York'ta yaşadığı bir yıl sırasında tuttuğu günlükleri bir araya toplayan Buket Uzuner'in bu gezi kitabı, aynı zamanda bir gezi rehberi özelliği de taşıyor.Yazarın 11 Eylül sonrası yaptığı New York gezisi sırasında yazdığı 'New York'un değişen ruh halleri' seyir defterinin bu yeni baskısına eklenmiştir.
Sonay Ç.

Sonay Ç.

@ponnik

Buket Uzuner'i severim fakat gezi yazıları pek hoşuma gitmedi.
ataç ikon New York Seyir Defteri
kitaba 4 verdi
0 yorum

New York Seyir Defteri - S41

Buket Uzuner'i severim ama gezi anlatımlarını pek sevmedim. Çok sıradan bir kitap olmuş. Oysaki çok merak ederek almıştım.
Sonay Ç. tarafından eklenmiştir.
Misafir

Misafir

@misafir000

Gitmek göze alabilmektir. Gitmek tehlikedir. Gitmek merak etmektir, riski göze alabilmektir. Gitmek radikal bir değişim cesaretidir. Gitmek kaçmak değildir. Gitmek ve kaçmak birbirine asla benzemeyen iki harekettir. Kaçmak, panik ve kararsızlık ruh durumlarında gerçekleşirken, gitmek için soğukkanlı ve kararlı olmak-şart olmasa bile-gereklidir. Gidebilmek, özellikle gerektiğinde pahalı bir karardır....Çoğu zaman giden kişi, aslında daha önce duygusal olarak çoktan terk edilmiş olandır. Terk etmek ve gitmek kesinlikle birbiriyle akraba olmayan iki eylemdir ve ne yazık ki, çoğu kez karıştırılır. Gitmeyi terk etmek olarak algılayanlar aslında hep kalanlardır.
Kalmak güçtür. Kalmak, kabul etmeyi veya kalınan yeri değiştirmeyi gerektirdiği için güçtür. Kabullenmek, kendi karakterini yaşayamamak tehlikesi barındırır içinde ve bu tehlike kederli bir renk katar kalmak eyleminin duruşuna.
ataç ikon New York Seyir Defteri
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Misafir2

Misafir2

@misafir001

...güzellikler zamanla derinleşmezse, önemini ve tadını yitirir.
ataç ikon New York Seyir Defteri
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
10
KİTAP
En Güzel Gezgin Kitapları
Bir yere çakılıp kalmayı sevmeyen, yollardayken mutlu olduğunu hisseden gezgin insanlar için, en güzel gezgin kitaplarını bu ...