up
ara

Arı Kovanına Çomak Sokan Kız - Milliennium Serisi 3. Kitap

- Luftslottet som sprängdes

Arı Kovanına Çomak Sokan Kız - Milliennium Serisi 3. Kitap Konusu ve Özeti

Arı Kovanına Çomak Sokan Kız - Milliennium Serisi 3. Kitap
Ejderha Dövmeli Kız - Milliennium Serisi 1. Kitap kitabının da yazarı Stieg Larsson tarafından kaleme alınan Arı Kovanına Çomak Sokan Kız - Milliennium Serisi 3. Kitap kitabı Gerilim, Gizem türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 0 yılında 6054456062 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Arı Kovanına Çomak Sokan Kız - Milliennium Serisi 3. Kitap isimli kitap 800 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ali Arda çevirmiştir. Kitap Filmi de Çekilen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Arı Kovanına Çomak Sokan Kız - Milliennium Serisi 3. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Ali Arda
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 6054456062
Sayfa: 800 sayfa
“Sizi uyarıyoruz: Millennium üçlemesi kesinlikle bağımlılık yapıcı.”
-The Guardian

“Dönüp tekrar tekrar okumak istiyorsunuz. Millennium üçlemesi bu milenyumun en iyi üçlemesi.”
-John Timpane, Philadelphia Inquirer

“Stieg Larsson’u okumak, sert bir kahve gibi sizi canlandırır… Kitaplar sıra dışı bir şekilde aksiyon dolu ve düpedüz bağımlılık yaratıcı. Larsson son derece zeki bir aktivist ve feminist olmanın yanı sıra Tanrı vergisi bir aksiyon yazarlığı yeteneğine de sahip…”
-David Kamp, New York Times

“Kasırga gücünde bir roman. Alexandre Dumas’ın Üç Silahşörler’ini veya Charles Dickens’ın romanlarını aynı hararetli heyecanla okumuştum. Olağandışı… Hiç gocunmadan söylüyorum: Muhteşem.”
- Mario Vargas Llosa, El Pais

“Larsson üstün bir yazar. Kurgunun birçok katmanını sıkıca bir ipe bağlıyor ve sayfa sayfa okuyucuyu sürüklüyor. Kitabın sonu, böyle bir seride isteyebileceğiniz her şeyi size veriyor.”
-Leonard Zeskind, Kansas City Star

“Her yeni nesil Salander ve Blomkvist’i bir gün okuyacak ve onların dünyasına kapılacak.”
-Sarah Weinman, BN.com

“Şu anda yaşadığımız hayatı yüzlerce ve yüzlerce heyecanlı sayfada yeniden keşfetmek isteyen kimse bu üçlemeyi kaçırmasın. Son kitabın muhteşem bir kurgusu var. Kitap, çağdaş edebiyatın en mükemmel sonlarından birine doğru ilerledikçe kitap hiç bitmesin istedim.”
-Alan Cheuse, Chicago Tribune

“Kalbinizi durduracak sahnelerde polisiye edebiyatın en unutulmaz karakterleriyle tanışmaya hazırlanın. Bu kitap Larsson’un ismini edebiyatın en orijinal ve tutkulu seslerinden biri olarak tarihe kazıyor.”
-Ellen Shapiro, People

“Millennium serisi dünya çapında benzersiz bir yayıncılık mucizesi.”
-Kate Mosse

“Hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak, bu kitabı da gecenin ilerleyen saatlerine dek okuyacaksınız. … İsveçli bir bilgisayar manyağının bizi soluksuz bırakabileceğini kim düşünebilirdi ki?”
-Daily Express

“Olağanüstü… Okuyucular kitabı okurken yerlerinden bile kıpırdayamayacak. ”
–Sunday Times
Nyx Styx

Nyx Styx

@nyxstyx

Arı Kovanına Çomak Sokan Kız
Kitap,seri muhteşemdi.İlk kitabında biraz sıkılmama rağmen Lisbeth ikinci kitapta beni tam anlamıyla kendine bağlamıştı.Larsson'un yazma şeklindeki en belirgin ayrıntı,olayları dönen çarklar misali tek tek yerleştirmesi ve sonunda hepsinin birleşerek muazzam bir öykü ortaya çıkarması.Özellikle mahkeme sahnesinde hayatım boyunca çok nadir kitaplardan aldığım mutluluk hissi katlanarak kalbime yerleşti.Lisbeth,tek başına,Mikaelsiz kendini kurtarmayı ve her şeyden sıyrılmayı başaramazdı.Ama hayatta kalmak konusunda onun kadar yetenekli ve güçlü bir kitap karakteri okumadım.
Açıkçası,dördüncü kitabı bütün büyüyü bozar diye almaktan korkuyorum.Lisbeth'in öyküsü Niederman'i öldürmek yerine polisi aradığında benim için bitmişti.
Beni tek üzen ve bilmenizi istediğim tek şey var bu seri hakkında.Lisbeth hayatı boyunca kadınları hor gören erkeklerden zulüm görmüş olması nedeniyle feminizm(kadınlara eşitlik demek bu,erkek düşmanlığı değil,altını çizerim) üstüne kurulmuş bir karakterdi.Kitaptada ister kadın savaşçılar ister tarihteki rolleri hakkında verdiği bilgiler olsun insanlarda farkındalık uyandırmayı hedeflemişti.İlk kitabın ismi Kadınlardan Nefret Eden Erkeklerden Nefret Eden Kadınlarken ayrı bir Sweet November,Kasımda Aşk Başkadır vakası olarak İngilizce ve Türkçeye Ejderha Dövmeli Kız olarak çevrildi.Larsson'un karısı kocası yaşasaydı buna karşı çıkacağını sert bir tepkiyle açıklayıp memnuniyetsizliğini belirtirken çevirilerde bir değişiklik olmadı.
Bana göre kitap,Lisbeth'in yaşadıklarından ibaret değildi.Temsil ettiği şeyler ve ilkelerdi.
3 beğen · 0 yorum
Fatih Cesur

Fatih Cesur

@fatihcesur

Tek kelimeyle: "Muhteşem!" :)

Serinin önceki iki kitabını okuduysanız, işte şimdi can alıcı darbeyi vurup her bir satırıyla sizi oturduğunuz yere çivileyen bu üçüncü kitabı yatağınızın başucuna koyacaksınız :)

Gönülsüz bir şekilde yoldaş olduğu başarılı gazeteci Mikael Blomkvist'e hayatını borçlu olan ejderha dövmeli kız Lisbeth Salander'ın içinde bulunduğu ulusal ve bir ülkenin çıkarlarının söz konusu olduğu kargaşadan bir çıkış yolu bulması gerekir. Bunu hastane şartlarında, hem de tutuklu şekilde yapmak imkansızdır ve ona ihtiyacı olan herşeyi sağlayacak olan tek kişi, yoldaşından başkası değildir...

Salander'ın karmaşık ve dramatik hayatının tüm gizeminin çözüldüğü serinin son kitabında usta Stieg Larsson iş hayatına avukat olarak başlasa İsveç'de daha fazla adalet sağlanmış olacağını düşünüyorum :) Kitabın bir eksi yanı olarak yine gereksiz detayları gösterebilirim. Ateşle Oynayan Kız'da olduğu gibi yine detaylı bir anlatım kargaşası var ama bu çok da büyük bir dert değil.

Millennium üçlemesine hala başlamayanınız varsa, işi gücü bırakıp kefen parasıyla en yakın kitapçıya gitmesini tavsiye ederim :)
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Ejderha Dövmeli Kız
ilk iki kitaptan sonra üçüncü kitap için beklentiler çok
yükseliyor ama kitap beklentimi karşılamadı ne yazık ki.
800 sayfa bence son kitap için fazla olmuş.
son kitapta ilk iki kitabın karakterlerinin yanında ekstra karakterlerinde hikayeleri devreye giriyor.yazar hikayeyi uzatmak istemiş bence.son kitap için onca olaylar zincirinin ve iki kitabın birikiminin ardından slander'ın mahkemesinin tek duruşmada bitmesi bence olmamışı.gerçi anika savcının baş tanığını yerle bir etti ama yine de tek duruşma da her şey bitmemeliydi.
neyse seri kitap olması hasebiyle son kitabın okunması şart.ama ben ilk iki kitap kadar son kitabı sevmedim.
0 beğen · 0 yorum
Sümeyye Karaköse

Sümeyye Karaköse

@sumeyyekarakose

Kalbimin sızısıyla söylüyorum ki;; Devamını okumayı çok isterdim.
Kim ne derse desin bu türü seven, bu kitabında en iyileri arasında olması gerektiğini bilir.
Olaylar bir üst boyuta atlıyor. Devletin içindeki çıbanlarla ugrasiyor karakter. Seveceginizden emin olduğum kadın karakteri gözlerinizle her satır arasında arar olacaksınız.
Çok söylenmek istemiyorum; yazarın on kitap olarak karşılaştığı bu seri ek bir kitabı dışında bu yazarın kaleminden başka bir kitap çıkmadı.
Ama sizi temin etmeliyim ki özleyeceğiniz koca bir seri. Belki devam kitapları eksik ama geride kalanlarla okunmayi hak eden sayfalar demedi.
2 beğen · 0 yorum
Aslıhan Yaşar

Aslıhan Yaşar

@xoxoasli

Mükemmelsin Lisbeth
Bu kitabı ikinci kitabı bitirdikten iki buçuk yıl sonra okuyabildim yani seriye kocaman bi ara verdim istemsiz olarak ama sanki hiç ara vermemiş gibiydim öyle güzel yazmış ki öyle iyiydiki kitap 800 sayfalık bi kitabı hiç sıkılmadan soluksuz okudum harikasın Stieg Larsson ve bu harikaliginla lisbeth i bizle tanistirdin dördüncü kitabı sadece senin yazmanı öyle isterdimki hala yaşamanı da soylenecek pek bi şey yok mükemmel bi seri mükemmel bi kitap mükemmel bi karakter .
Okuyun okutun...
0 beğen · 0 yorum

Arı Kovanına Çomak Sokan Kız - Milliennium Serisi 3. Kitap - S41

''Mümkün'', dedi Blomkvist.
''Örneğin, SAPO'nun Zalachenko hakkında tuttuğu çok gizli rapora nasıl ulaştığını anlatmadın.''
''Lisbeth Salander'in saklandığı evde buldum. O da, büyük ihtimalle, Nils Bjurman'ın yazlığında bulmuştur.''
''Yani Salander'in saklandığı yeri buldun mu?'' dedi Sonja Modig.
Selma Özbilge tarafından eklenmiştir.
Ayşe

Ayşe

@aysecek

Bununla birlikte tarih kitapları,silah kullanmayı öğrenip cephede erkeklerle yan yana savaşan,sıradan kadın savaşçılara karşı genel olarak kayıtsızdır.Ama tarih kitapları görmese de onlar vardır ve kadınların katılmadığı bir savaş neredeyse yoktur.
ataç ikon Arı Kovanına Çomak Sokan Kız - Millienni...
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Ömer DEMİR

Ömer DEMİR

@omerdemir

Ronald Niedermann kuşkusuz yetenekli biriydi. Fiziki özellikleri ona korkutucu bir görünüm veriyordu. Üstelik becerikli ve soğukkanlı bir organizatördü. Tek problemi liderlik içgüdüsünden yoksun olmasıydı.

Arı Kovanına Çomak Sokan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 105)
ataç ikon Arı Kovanına Çomak Sokan Kız - Millienni...
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Ömer DEMİR

Ömer DEMİR

@omerdemir

"... Ve tekrar çiftliğe dönüp Zalachenko'nun kafasına baltayı geçirmiş," diye tamamladı Mikail. "Tam bir inatçı keçi."

Arı Kovanına Çomak Sokan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 37)
ataç ikon Arı Kovanına Çomak Sokan Kız - Millienni...
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Nyx Styx

Nyx Styx

@nyxstyx

''Lisbeth Salander'e hayranım.O benden çok daha güçlü.Eğer 13 yaşındayken,bir yıl boyunca bir yatağa bağlansaydım,herhalde çıldırırdım.O buna elindeki tek silahla karşı koymuş.Sizden nefret etmiş,sizi aşağılamış.''
0 beğen · 0 yorum
328
KİTAP
Filmi de Çekilen Kitaplar
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz eserler bu listede! Film uyarlamaları mevcut olan tüm kitapları bu li...
746
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
392
KİTAP
Bir Nefeste Okunan Kitaplar
Elinden düşüremeyeceğin, bir solukta okuyacağın en sürükleyici kitapları bu listede bulabilirsin. Sen de en sürükleyici buldu...
209
KİTAP
Asla Unutmak İstemediğimiz Kitaplar
Asla unutmak istemediğimiz, aklımızın bir köşesinde hep dursun dediğimiz en etkileyici kitapları bu listede paylaşıyoruz....
7
KİTAP
İsveç'te geçen kitaplar
Mekan olarak İsveç topraklarında geçen kitaplar bu listede. İskandinav kültürünü merak edenlerin okuması gereken kitaplar. ...