up
ara

Bilinçaltının Gücü

Bilinçaltının Gücü Konusu ve Özeti

Bilinçaltının Gücü
Potansiyelinizi Arttırın - Korku ve Endişeyi Yenmek kitabının da yazarı Joseph Murphy tarafından kaleme alınan Bilinçaltının Gücü kitabı Kişisel Gelişim, İnsan ve Toplum türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9786054188000 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bilinçaltının Gücü isimli kitap 280 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Aslı Şimşek çevirmiştir. Bilinçaltının Gücü kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Aslı Şimşek
Yayınevi: Koridor Yayıncılık
ISBN: 9786054188000
Sayfa: 280 sayfa
Senelerdir Amerika'da En Çok Satan Bireysel Gelişim Kitaplarından Biri.

Düşüncelerinizi Değiştirirseniz Kaderinizi de Değiştirirsiniz

Neden bir insan üzgünken diğeri mutludur?

Neden bir insan korkak ve endişeliyken diğeri inanç ve güven doludur?

Neden bir insan amansız olduğu söylenen bir hastalıktan kurtulurken diğeri iyileşemez?

Neden bir insanın güzel, lüks bir evi varken diğeri derme çatma bir yerde yaşamak zorundadır?

Neden bir insan tam bir başarı örneğiyken diğeri sefil haldedir?

Neden bir konuşmacı ilgi çekici ve son derece popülerken, diğeri sıradan ve sönüktür?

Neden bir insan işinde ya da mesleğinde bir dehayken, diğeri hayatı boyunca hiçbir şey yapmadan ya da başarmadan düşe kalka yürümeye çalışır?

Neden bu kadar fazla hoşgörülü ve ahlaklı insan zihnindeki ve bedenindeki olumsuzlukların acısını çekiyor?

Neden ahlaksız pek çok kişi başarılı, zengin ve sağlıklı olup bunun keyfini çıkarıyor?

Neden bir insan mutlu bir evlilik sürerken diğeri evliliğinde mutsuzluk ve hayal kırıklığı yaşıyor?

Bu soruların yanıtı, bilinç ve bilinçaltınızın işleyişinde gizli olabilir mi?

Kesinlikle evet.
Ozzy Yigit

Ozzy Yigit

@ozzyyigit

Guc bende artık
Evet, okuduktan sonra, güç bende artık diyebilirsiniz. Saka saka, yok öyle bir şey elbette. Yani anlatım güzel. Ama bazı yerlerde gereksiz tekrar var, ve bazı olaylarda biraz abartı gibi geliyor. Sonuçta hepimiz uzak bir tanidigimizin bir tanidigina mucizevi bir seyler oldugunu duymusuzdur. Baglanacagi yer bellidir, ya din, ya evrene mesaj ya da bilinçaltı.
Evet bilimsel açıdan değinilmeye calisilmis konular var. Lakin bilinçaltı kontrolu kolay bir is degil. Okuyun derim.
6 aydır aynanın karsisinda, uykuya yatmadan önce bilincaltimin gucunu kullanarak dökülen saclarımı geri çıkartmaya calisiyorum, sonuçta o iyileştirme gucu, o kod benim bilincaltimda diye, henüz bir gelişme olmadı ama bakalım.
ataç ikon Bilinçaltının Gücü
kitaba 6 verdi
3 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Eğer hala okumayanlar var ise, hemen okusunlar!
Hem ilerleyip hemde gerileyerek okuduğum tek kitap. Her satırı ayrı hazine! Kitabın amacı size alışılageldiğiniz düşünce biçiminizin ve hayal gücünüzün hayatınızı nasıl biçimlendirdiğini göstermek! Kitabı dikkatle okuyup ana hatlarıyla verilen teknikleri uyguladığınız da sizi kafa karışıklığından, üzüntüden, melankoliden kurtarıyor. Aslına bakarsanız kitabı birkaç kez okumak daha faydalı, bilinçaltınızın harika gücünün nasıl çalıştığını görmek muhteşem.
"siz bilinçaltınızın kaptanı ve kaderinizin efendisiniz.unutmayın,seçme yeteneğiniz var.hayatı seçin,sevgiyi seçin,mutluluğu seçin" Joseph Murphy
ataç ikon Bilinçaltının Gücü
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
Ahmet Suban

Ahmet Suban

@ahmetsuban

Aslında pazarlama tekniği güzel uygulansa idi Secret'ten daha önce ortaya çıkarak piyasadaki dilimin çoğunu kapardı. Secret sevenler için, bu kitap bence bazı yönlerden daha pratik ve anlaşılır ve akıcı. Yalnız kitabı ilk okuduğumda aklımda kalan tek şeyin 'uyurken düşünmek'le ilgili olduğunu gördüm. Yani olumlu düşünceyi ya da buna dileklerinizin gerçekleşmiş olduğunu görmeyi diyelim; uyurken yaparak şuuraltına ulaşmasını sağlıyorsunuz. Asıl mesele zaten şuurla değil şuuraltı ile inanmış olmanız. Şuuraltına ulaşmanın en hızlı yolu da uykuya dalma anı. Bu kitabı en az bir defa okuyun derim.
ataç ikon Bilinçaltının Gücü
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Şeyma

Şeyma

@seymasgz

Genel olarak vakit kaybı olarak değerlendirmiyorum kitabı ama ilk 100-150 sayfada çok fazla kendini tekrara düşmüştü. Tek fikir üzerine bu kadar yazılması sıkmaya başlamıştı ki yazar çeşitlendirerek sunmaya başladı aynı payda içinde konuyu. Bana gerçek manada kattığı şeyler oldu.
ataç ikon Bilinçaltının Gücü
kitaba 6 verdi
1 beğen · 0 yorum
Şükriye

Şükriye

@skry35

insanların düşünceleri hayatlarını yöneteceğini anlatan bir kitap güzel düşünki hayatındaki gelişmelerde güzel olsun her şey bilinç altında başlar bilinç altında biter...
ataç ikon Bilinçaltının Gücü
kitaba 6 verdi
2 beğen · 0 yorum

Bilinçaltının Gücü - S41

Hem evliliği hem de kariyeri ciddi anlamda sıkıntıda olan bir adam bana başvurmuştu. Hugh D.'nin sorunu, sürekli huysuz ve gergin olmasıydı. Kendi de bundan rahatsızdı; ancak başka biri onunla bu durumu tartışmaya kalktığında, öfke patlaması yaşıyordu. Kendi kendine sürekli herkesin onunla uğraştığını ve onlara karşı kendini savunması gerektiğini söylüyordu.
Huzeyfe Furkan Ergül tarafından eklenmiştir.
Ayda V. Gani

Ayda V. Gani

@aydavgani

"Neye inanırsanız onu yaşarsınız."
ataç ikon Bilinçaltının Gücü
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
Ayda V. Gani

Ayda V. Gani

@aydavgani

"İnanç bilinçaltındaki düşüncedir.Bir şeyi doğru kabul etmek anlamına gelir. Kabul edilen düşünce, kendini otomatikman uygulamaya koyar."
ataç ikon Bilinçaltının Gücü
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
AHMET AKYILDIZ

AHMET AKYILDIZ

@ahmetakyildiz

Bilinçaltınızda her sorunun çözümünü ve her sonucun nedenini bulabilirsiniz. Sayfa: 19
ataç ikon Bilinçaltının Gücü
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
AHMET AKYILDIZ

AHMET AKYILDIZ

@ahmetakyildiz

Bir düşünceyi sık sık tekrarlarsanız, bir süre sonra bu sizin bir parçanız haline gelir. Sayfa: 15
ataç ikon Bilinçaltının Gücü
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Ayda V. Gani

Ayda V. Gani

@aydavgani

"Olumlu ifadeler kullanmanın sonucu, görüntüden bağımsız olarak hayatın prensiplerine riayet etmeye bağlıdır. Bir an için düşünün: Matematiğin bir prensibi vardır, ama hatanın yoktur. Doğruluğun bir prensibi vardır ama yalancılığın yoktur. Zekanın bir prensibi vardır ama cahilliğin yoktur. Uyumun bir prensibi vardır ama çatışmanın yoktur. Sağlığın bir prensibi vardır ama hastalığın yoktur. Bolluğun bir prensibi vardır ama yoksulluğun yoktur."

Sayfa 97
ataç ikon Bilinçaltının Gücü
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
Canan

Canan

@cnnhni

 paylaşım fotoğrafı
Sizce nedir çağların en müthiş sırrı, atom enerjisi mi, termonükleer enerji mi, nötron bombası mı, gezegenler arası yolculuk mu? Hayır, hiçbiri değil, bunun cevabı çok basit, bu sır, kendi bilinçaltınızın içinde olan, mucizeler yaratan o harika güçtür."
..... " Uyku halinde bilinc ve bilincaltinizdaki çatismalardan kaçinin.Yine uyumadan önce arzunuzun gerçeklestigini tekrar tekrar hayal edin😊Huzur içince uyuyup keyifli uyanin....🌺🌺🌺🌺
ataç ikon Bilinçaltının Gücü
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
37 beğeni · 28 yorum beğen ikon
Semih Oktay (@semihoktay)
"(...) Yine uyumadan önce arzunuzun gerçekleştiğini tekrar tekrar hayal edin" Dondurma hayal edin! Yemiş gibi oldunuz mu? Hava serinmiş gibi hayal edin : Serin yaylalardan birindeymişçesine! Zengin olduğunuzu hayatl edin! Karnınız mı aç? Nefis döner-ekmek yediğinizi hayal edin! Yanında buz gibi ayran hayal edin!
03.08.18 beğen 3 cevap
batu galatasaray (@batugalatasaray)
En müthis sır uyku bence😁
03.08.18 beğen 1 cevap
ayse gülce (@aysegulce)
Bilinçli durumdaki siz, yani sabah uyandığınızda sizinle birlikte uyanan "ben" beyninizde olup bitenlerin dışarı sızan en küçük parçasıdır aslında.

Bilinciniz, koca bir transatlantik buhar gemisinde yolculuk yapan ama kıyıda köşede kalmış bir kaçak yolcudan farksızdır; yolculuktan nasiplenmiştir ama derinlerde işlemekte olan o heybetli mühendisliğin farkında değildir."
der
Incognito adlı kitapta, David Eagleman. tavsiye ederim @cnnhni, güzeldir.
03.08.18 beğen 2 cevap