up
ara

Reis

Reis Konusu ve Özeti

Reis
Efendi: Beyaz Türklerin Büyük Sırrı kitabının da yazarı Soner Yalçın tarafından kaleme alınan Reis kitabı Siyasi, Siyaset türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 0 yılında 9786050903393 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Reis isimli kitap 349 sayfadan oluşuyor. Reis kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Doğan Kitap
ISBN: 9786050903393
Sayfa: 349 sayfa
"Reis" Türkiye'nin 90'lı yıllarda yaşadığı en önemli olaylardan biri olan Susurluk Kazası'nda hayatını kaybeden Abdullah Çatlı'nın yaşam öyküsü. Doğan Yurdakul ve Soner Yalçın'ın kaleminden çıkan bu çalışma belgesel bir nitelik taşıyor. Çatlı ve arkadaşlarının 70'li yıllardan başlayıp 90'lara uzanan maceralarından Türkiye'nin yakın tarihine dair önemli bilgiler edinmek de mümkün.
haydar

haydar

@haydar885

abdullah çatlıyı,ve bu konuları caseretle araştırıp kıtaplaştırdığı için yazarı kutlamak gerek.konu abdullah çatlının hayatı gıbı görunse de sankı ülkede ki bütün cınayetlerın butun karanlık işlerın arkasında o varmış gıbı bır eser cıkmış ortaya.başarılı bır calışma.eğer çatlı yaşıyor olsaydı yaşayan bırı olan recep tayyip erdoğanı yazdığı gıbı yazabılırmıydı dıye düşündüren bır kıtap.
ataç ikon Reis
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Burak AKBAŞ

Burak AKBAŞ

@burakakbas1

çok enteresan bilgiler var içinde. insan biz niye yaşıyoruz bunlar nasıl insanlar demekten alamıyor kendini. çatlı ile ilgili çok şeyden bahsedilmiş. diyorum ki yenilenmiş bir versiyonu -ölümü ile ilgili spekülasyonları da içeren bir bölüm eklenerek- tekrar basılsa, tekrar okunur mu acaba...
ataç ikon Reis
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
İsa Demir

İsa Demir

@dmrisa

Abdullah Çatlı'nın hayatını konu almış, okudukça garipseyebileceğiniz birçok bilginin olduğu bi kitap..Yakın tarihle alakalı olaylar zinciri..
ataç ikon Reis
kitaba 6 verdi
1 beğen · 0 yorum
ALİ EKBER ÖZÇELİK

ALİ EKBER ÖZÇELİK

@aliekberozcelik

Abdullah Çatlı'nın doğumundan ölümüne girdiği işleri.olayları anlatan insanı düşünmeye sevk eden bir kitap.Okunmasını tavsiye ederim
ataç ikon Reis
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
cem

cem

@cem40

O DÖNEM ANCAK BU KADAR GÜZEL ANLATILIRDI...
ataç ikon Reis
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum

Reis - S41

O dönemde şarkı türkü söylemeleri doğru bulunmadığından ancak marş söylerlerdi. Okudukları yayınlar Devlet, Genç Arkadaş, Hergün'dü. Çatlı buralara yazı yazmadı.
tarafından eklenmiştir.
sç

@sametcelikbicak

Yine ne varsa "eski ilişkilerde" vardı.
ataç ikon Reis
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
afyil

afyil

@afyil

ikinci dünya savaşından zaferle çıkan sovyetler bilrliği ve amerika birleşik devletleri savaştan sonra kendi aralarında ''soğuk savaş''a başladılar. buyeni tarz dönemin insanlığa hediyesi gladioydu sovyetler birliği dağıldı ama gladio'ya duyulan ihtiyaç bitmedi Ama bu kez görevi artık komunizmin yayılmasını önlemek değil yeni dünya düzenine bekçilik yapmaktı.
ataç ikon Reis
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
afyil

afyil

@afyil

yetmiş yıl sovyetler birliğinde barış ve kardeşlik için de yaşıyan orta asya halklarında ABD ye karşı hala büyük antipati vardı ABD bu nedenle Orta Asya ya Türkiye kartıyla (türk islam senteziyle) girmek istiyordu
CIAnın ortadoğu dairesi başkanı graham fuller , Türkiye artık yurtta sulh cihanda sulh politikasını bırakmalıdır komşular arasındaki ihtilaflara karışmama gibi yetmiş yıl öncesinin stratejileri artık son bulmalıdır Türkiye oratadoğuda balkanlarda ve kafkaslarda aktif olmalıdır Kriz bölgelerine müdahale etmelidir diyordu
CIA şeflerinde fuller bunun ideolojik altyapısını da hazırlamıştı türkiye yeni dünya düzenine uymak istiyorsa kemalizmi bir kenara bırakmalı islamla barışmalıydı!
ataç ikon Reis
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum