up
ara

Atatürk Öldü Mü, Öldürüldü Mü?

Atatürk Öldü Mü, Öldürüldü Mü? Konusu ve Özeti

Atatürk Öldü Mü, Öldürüldü Mü?
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Yusuf Ziya Koca tarafından kaleme alınan Atatürk Öldü Mü, Öldürüldü Mü? kitabı Atatürk, Siyaset türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kalipso Yayınları yayınevinden 0 yılında isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Atatürk Öldü Mü, Öldürüldü Mü? isimli kitap 272 sayfadan oluşuyor. Atatürk Öldü Mü, Öldürüldü Mü? kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Kalipso Yayınları
ISBN:
Sayfa: 272 sayfa
Bulgar Yahudi'si 33 dereceli Farmason Avram Benaroyas, Türkiye Mason Cemiyeti'nin kapandığını Moskava'da bir toplantı sırasında öğrendi. Sinirlerine hakim olamayarak şunları söledi: '' O Sarı Lider, kesinlikle ortadan kaldırılacaktır. Amaçlarımıza imha edici darbe vuranların akıbeti, feci şartlar altında ölümdür!'' Avram Benaroyas, yunan komünistlerin yayın organı Laiki foni (Halkın Sesi) Gazetesinin 1 Ağustos 1948 tarihli nüshasında yayınlanan anılarda şöyle dedi: '' 1937 yılının ortalarında, ismini açıklayamayacağım bir doktor, bazı şöhretlere dayanarak Atatürk'e ilk darbeyi sinir organlarını zaafa düşürmek sureti ile indirdi. Etrafında çember meydana getirdiğimiz Sarı Lider, kendiliğinden bu çemberin içine girip hayatını bize teslim etti.''
- Mercan Manokyan kimdi?
- Atatürk'e suikast düzenlemek isteyen Hacı Sami'yi Yunan Hükümeti mi destekliyordu?
- Atatürk'ü öldürmek isteyen Osmanlı hanedanı mensupları kimlerdi?
- Atatürk'ün ölüm sebebi neydi? Neden iki farklı rapor düzenlenmişdi?
- Doktorlar neden Atatürk'e farklı teşhisler koymuştu?
- Atatürk'e neden otopsi yapılmadı?
- Atatürk zehirlendi mi ?
- Atatürk'ü Masonlar mı öldürdü? - See more at: http://www.1001kitap.com....h.NV8TdgN5.dpuf
Baran Kaya

Baran Kaya

@barankaya

Baş rolde Atatürk Var
Atatürk'ün yaşamı ve ölümü üzerinde durmuş olan bu kitap, Atatürk'ün kişiliği ve yaptıkları üzerinde de duruyor. En önemlisi ise nasıl öldürüldüğü üzerinde kanıtlarıyla beraber duruyor. Okunmalı ve okutulmalı. En azından bu konuda bir yorumunuz olur.
3 beğen · 0 yorum
Müşkülpesent

Müşkülpesent

@bir2uc4bes

Koca bir teori kitabı olan bu kitabın kalitesi tartışılır elbette. İnsanların kahve ağzıyla tartıştıkları konuya değinip yine o tayfanın dikkati çekilmeye çalışılmış zannımca.
3 beğen · 0 yorum
Samet Duman

Samet Duman

@sametduman771

Kitap ismini pek yansıtmıyor. Genelde Atatürk'e yapılmaya çalışılan suikastleri anlatmış.
1 beğen · 0 yorum

Atatürk Öldü Mü, Öldürüldü Mü? - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle