up
ara

Melez Sözleşmeleri 4: Apollyon

- Melez Sözleşmeleri 4: Apollyon

Melez Sözleşmeleri 4: Apollyon Konusu ve Özeti

Melez Sözleşmeleri 4: Apollyon
Titan 3-Mücadele kitabının da yazarı Jennifer L. Armentrout tarafından kaleme alınan Melez Sözleşmeleri 4: Apollyon kitabı Fantastik, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dex Yayınevi yayınevinden 0 yılında 6050916249 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Melez Sözleşmeleri 4: Apollyon isimli kitap 512 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Barış Emre Alkım çevirmiştir. Kitap Seri Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Melez Sözleşmeleri 4: Apollyon kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Barış Emre Alkım
Yayınevi: Dex Yayınevi
ISBN: 6050916249
Sayfa: 512 sayfa
Alex bugüne dek iki şeyden çok korktu: Uyanış'ta kendini kaybetmek ve İksir'e maruz kalmak. Ancak bazen aşk kaderden daha güçlüdür ve Aiden St. Delphi de tanrılara, Alex'i geri getirebilmek için savaş açtı.

Tanrılar, Seth'in Alex'in güçlerini ele geçirip Tanrı Katili olmasına engel olabilmek için yüzlerce şehri yerle bir edip binlerce insanı öldürdüler.

Ancak iş, Alex'le Seth'in bağını koparmakla bitmiyor. "Bir Apollyon öldürülemez" teorisinde pek çok açık nokta var ve bu yıkımı durdurmanın yolunu bilen tek kişi de yüzyıllar önce öldü.
Yeraltı'nı koruyan duvarları aşmak, milyonlarca ruhun içerisinde tek bir taneyi aramak ve sonra da geri dönmek çok zor. Ancak Alex Tanrı Katili olmadan önce Seth'i durdurmak zorunda yoksa... Kendisi Tanrı Katili olabilir.

Melez Sözleşmeleri serisi Melez, Safkan ve Tanrı'dan sonra
dördüncü kitap Apollyon ile devam ediyor. Üstelik ara kitap İksir bu kitabın içinde!
(Tanıtım Bülteninden)
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Önce İksir-ara kitap-'den bahsetmek istiyorum; İksir'de Aiden'ın düşüncelerine yer vermiş yazar. En çok merak ettiğim kitap buydu. Sonuçta Aiden'ın düşüncelerini ve hissettiklerini öğrenmek için can atıyordum ve bir sonuca vardım. Aiden, Alex'i canını verecek kadar çok seviyor. Alex'in Seth ile olan bağını koparmak ve onu eski haline dönüştürmek için iksire başvurması ve iksirin onu köle yapması onun sevdiğim için her şeyi yaparım tezini kanıtladı. Alex'in köle olup Aiden'ı efendisi bellemesi.. o sahneler çok duygusaldı. Alex'in en ufak bir sesten korkması, Aiden'ından başka kimseye güvenmemesi... Aiden'ın Alex'i öyle çaresiz bir halde görmesi çok içler acısıydı. İnsan duygulanıyordu bir yerde yani.Ve son olarak şunu söylüyorum; Aiden iyi ki var!!!
Gelelim Apollyon yorumuma;
Alex'i bu kitapta daha iyi tanıdım ve anladım. Sevdikleri için savaşması ve yaptığı fedakarlıklar çok güzeldi. Lea'yı başta pek sevmesem de ölmesine üzüldüm. Ayrıca ölümü de şok ediciydi. Yazar okurlarını şaşırtmayı seviyor. Ki süprizler haal bitmiyor. Alex'in babasının yaşadığını Tanrı'da öğrenmiştik. Bu kitapta ise dilinin kesildiğini ve konuşamadığını öğrendim ki Alex'in o an hissettiği duyguları bende kendim yaşamış gibi hissettim. Yazar bu sahneleri kalemiyle çok güzel anlatmış, mest oldum.
Alex'in ölüler diyarına gidip gelmesi. Caleb'ı tekrar görmesi ve Persephone ile tanışması ve Tanrıça'nın ona yardım etmesi, Solaris ile konuşmaları çok güzeldi bu sahneler. Özellikle Alex'in ölüler diyarına gidip gelmesini iple çektim diyebilirim. /Ölüler diyarına Aiden ile gitmişti ve orada bazı şeyler yaşandı ki spoi vermeyeceğim, okuyun görün./ (=
Seth'e ayrı bir sinir oldum bu kitapta. Alex ile bağlantı da olup onu kontrolden çıkarması çok sinir bozucuydu. Seth'i saçlarından tutup kafasını duvara duvara vurmak istedim yani. Ama bir yandan ona da hak vermek lazım. Onu da kullanıyorlar. Onun Tanrı Katiline dönüşmesini isteyenler var ve engel olamıyor işte. (Ama yine de hala gıcığım ona!)
Jennifer, macera sahnelerini usta kalemiyle çok güzel betimliyor. O sayfaları okurken kendimden geçtim. Su gibi aktı sayfalar ve bayıldım. Ve bu seri vazgeçilmezlerim arasında yerini koruyor.
Ve son olarak serinin son kitabı Avcı'yı okumak için sabırsızlanıyorum...
0 beğen · 0 yorum
gizem güzeldere

gizem güzeldere

@gizemguzeldere

biraz güzel biraz sıkıcı ama kesinlikle okuması zevk uyandıran bir kitaptı. Kitapta bu arada Aiden'ın ağzından olan İksir kitabı da konulmuştu o yüzden Aiden'ın hislerini gerçekten anlayabiliyorsunuz . Aslında kitapta en sevmediğim şey Seth'i çok fazla ne çok fazlası hatta hiç görememek oldu çünkü ben Seth'i çok seviyorum. Aiden'ın kardeşi Deacon tatlılıktan ölecek diye düşünüyorum. Neyse sadede gelelim Alex uyanmıştır ve uyandığı andan itibaren Seth onun aklına girmiştir öyle ki Alex'i Apollo'nun yardımıyla hapsetmişlerdir çünkü Alex önüne gelene tehditler savurmakta daha da kötüsü kaçıp Seth'in yanına gidebilir olaylar gene üst seviyede aksiyon biraz azdı ama genede güzeldi Jennifer L'nin eline sağlık bu arada hepinize iyi okumalar.
1 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Bonusu var ;)
Serinin en kalın kitabı çünkü ara kitap İksir,kitabın en başına bölüm olarak eklenmiş,yani bir buçuk kitap diyebiliriz.
Bu kitap Alex'in yaşını doldurup Apollyon olması,Seth'le arasındaki bağın kurulması ile başlıyor.
Alex ,Seth'e aşık olduğunu düşünüyor ve eskiden hissettiği hiç bir şeyi -Aiden'e olan yoğun aşkı dahil- hatırlamıyor...ne arkadaşları ne Aiden,geçmişi artık onun için önemli değil,tek isteği Seth'le buluşmak...
Peki Alex geçmişi ve geçmiş duygularını hatırlayıp,Seth'le bağını koparabilecek mi?
Seth,Alex'ten vazgeçecek mi?

Aksiyonu ,mitolojik ögeleri ve romantizmi,hüznü bol bir kitap...
Yunan mitolojisindeki tanrılarla sohbet etmek nasıl bir şeydir diye merak ederseniz bu seriyi kesinlikle kaçırmayın :)
2 beğen · 0 yorum
Jennifer L. Armentrout ile Lux Serisinde tanıştım ve yazarımızı Çok sevdiğim için ... Melez Sözleşmesine Başladım... Seri oldukça farklı bir konu üzerinden yol almakta Fakat bi yönden kısa bi yönden Vampir Akademisini anımsattı bana.. Ama genel Olarak Melez sözleşmesi kitap geçişleri arasında gerçekten nefesimi Kesti diye bilirim ki Jennifer L. Armentrout yazarsa gerçekten yazıyor onu anladım ...

Okumaya zaman ayırmaya değicek ve okumaktan gerçekten hoşlanıcağınız bir seri diye bilirim ve Şuanda serinin son kitabının çıkmasını beklemekteyim ...
0 beğen · 0 yorum
Selin Pınar

Selin Pınar

@sarisinkitapkurdu

Allah'ım sana geliyoruuuuuuuuuum. Bu Alex beni katil edecek. Bu serinin en güzel kitabıydı bana göre. İster Aiden olsun ister başka bir karakter. Bu kitaptaki tüm karakterler beni kendine bağladı. Ayrıca yazar bu kitapta kendini daha da geliştirmiş demek isterdim fakat yazar önceki kitaplardaki gibi profesyonelce serisini devam ettirmiş. Kısaca herkesin okuması gereken muhteşem bilim-kurgu serilerinden biri. Umarım okursunuz!!!
İyi eğlenceler!
0 beğen · 0 yorum

Melez Sözleşmeleri 4: Apollyon - S41

Hiçbir şey olmamıştı. Tek bir adalesi bile seğirmemişti.
Uyuyor olduğunu umuyordum, ancak anahtarı kilitte çevirip içeri sessizce süzülürken, kapıyı hızla arkamdan kapatıp kilitlerken ellerim titriyordu. Anahtarı cebime koyarken ona tekrar seslendim. Hiç yanıt yoktu, oysa Alex'in şimdiye dek etere susamış bir iblis gibi gırtlağıma çökmesi gerekirdi.
Özlem Altınkale tarafından eklenmiştir.
Özge

Özge

@ozgestdelphi

Gerçeklerle sırların böyle bir özelliği vardı işte. Bazen gerçeğin bilinmesine gerek yoktu. Yalan, gerçekten daha sağlıklıydı. Kimi sırlar insanı özgür bırakırdı, bazılarıysa yok ederdi. (s. 474)
ataç ikon Melez Sözleşmeleri 4: Apollyon
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Aşk varsa, daima umut da vardır.
ataç ikon Melez Sözleşmeleri 4: Apollyon
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Bu oydu... gerçekten oydu.
Öne atılıp boynuna sarıldım, az daha sırtüstü deviriyordum onu. Yumuşak bir kahkaha atıp bana sımsıkı sarıldı... onca zamandır ihtiyacını duyduğum, hasretini çektiğim kucaklamaydı bu. İnsanı en iyi annesi kucaklardı zaten. / APOLLYON
ataç ikon Melez Sözleşmeleri 4: Apollyon
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Ölmek için yalvarmıştım.
Ben. Alex. O yüce Apollyon. Yere her düşüşünde kalkıp daha yok mu diyen kız. Avcılık eğitimi aıyordum, korkuya bana mısın demeyen bir savaşçı olmak için. Bundan önce de gerek fiziksel gerek zihinsel acıyı tatmıştım. Hatta kendimi buna hazırlamıştım.
Ne var ki Ares beni yırtıp atmıştı... / APOLLYON
ataç ikon Melez Sözleşmeleri 4: Apollyon
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Öne dönerken Aiden'ın bakışlarıyla karşılaştım, ona şefkatle gülümsedim. "Şeker alır mısın?"
"Lütfen."
Avucuna birazcık döktüm, sonra içleriden yeşil olanları ayırdım.
Aiden bana güldü. "Yeşilleri sevmediğimi nereden biliyorsun?"
Omuz silkip şekerleri ağzıma attım. "Ne zaman şeker yediğini görsem hep yeşilleri sona bırakıyorsun."
Deacon koltuklarımızın arasındaki boşluktan uzattı başını. "Gerçek aşk böyle bir şey işte."
"Aynen öyle." Aiden bakışlarını yola çevirdi.
Küçük bir kız gibi kızardım...
ataç ikon Melez Sözleşmeleri 4: Apollyon
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
505
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...
396
KİTAP
Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar
Okurları gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fantast...
264
KİTAP
Hazinem Dediğim Kitaplar
Kitap hazineleri ortaya çıksın! Hazine değerindeki kitaplarımızı bu listede paylaşıyoruz. Sen de en değer verdiğin ve herkesi...
147
KİTAP
Kapak önemli! En güzel kapaklı kitaplar
İçeriğin öneminin farkındayız. Fakat bu listede sadece güzel kapaklı kitaplar olsun istedik. Sen de kapağını en beğendiğin ki...