up
ara

Erkek Dedikodusu

Erkek Dedikodusu Konusu ve Özeti

Erkek Dedikodusu
Erkek Dedikodusu kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları
ISBN: 9786054054626
Sayfa: 325 sayfa
Dedikodu için en az iki kişi gerekir, ve de bolca malzeme...Derin ve Pera, birbirini tanımayan iki kadın, ortak bir arkadaşlarının düğününde "bekârlar masası"na düşerler, bu talihsizliklerini sohbetle bastırmaya çalışırken, koyu bir muhabbet başlar. Derin ve Pera'nın birbirlerine anlattıklarını, sırlarını, güldüklerini, ağladıklarını dinlerken masadaki üçüncü kişi olarak sizin de sohbete dâhil olmamanız mümkün değil. Her türlü dedikodunun döndüğü bu masaya davetlisiniz, bakalım Derin ve Pera neler anlatacak? Neler yaşayacaklar?French Oje hiç sektirmeden, yıllarca okuyucularına "Kızlar prenses, erkekler ölsün!" deyip durdu. T. B., yıllarca nişanlısından kendisine "O beni prenses-peri sannıyooo!..." şarkısını gönderdi durdu. Liseden beri hiç ayrılmayan muhteşem ikili French Oje ve T. B., "Bulaşmadığımız bir aktivite kaldı mı?" diye düşünürken kendilerini kitabın başında buldular. Birbirinden Resul Balay ve George Michael, Küçük Ceylan ve Chris Martin, Cindy Crawford ve Kaddafi kadar farklı olan kızlar, erkek dedikodusu konusunda kendilerini bile şaşırtacak kadar uyumlu çıktılar. Bütün kızların kendi aralarında dönen erkek dedikoduları bir kurgunun içinden gizli gizli erkeklere gülümsemeye başladı. Twitter'da da @french_oje ve @tugce_tb nickleriyle tanınan ikili, kendilerini yılların blogger'ı olarak tanımlarken; onları tanıyanlar, 10 yıllık ilişkisiyle alıp başını giden nişanlı T. B.yi ayakta alkışlayıp, 10 yıllık bekârlığıyla kırıp dizini oturan nişansız French Oje'yi de oturarak teselli ediyorlar. Ve bu ikisi her ortama çok iyi geliyorlar!
Ayşe Yılmaz

Ayşe Yılmaz

@ayseyilmaz

Dizüstü edebiyattan okuduğum ilk romandır. Çıtır çerez diye nitelendirilen kitaplardan olduğunu düşünüyorum. Okurken çok eğlendim, güldüm ve kafa dağıttım ama sadece o kadar. Bana bir şeyler katabilecek bir kitap kesinlikle değildi.
Kapak tasarımı çok ilgi çekici olmuş, ilk alırken de bu hoşuma gittiği için almıştım zaten. Kadın erkek ilişkilerinin anlatıldığı bir kitap olmuş. Devamı çıkmış ama almadım, yine eğer kafam dağılsın diye okumak istediğim bir kitap olursa onu da alırım.
ataç ikon Erkek Dedikodusu
6.7 (60 oy)
0 yorum
merve

merve

@mervebuse

Çokk güzel bir kitaptı bence. Sonuçta biraz dedikodunun kimseye zararı olmaz :) kadın ve erkek ilişkilerini,arkadaşlık ilişkilerini,dostluğun önemini farklı bir dille anlatmış yazar. Diz üstü edebiyatının yeni gözdeleri French oje ve T.B'nin kaleminden güzel bir kitap. Kitabın devamı olan erkek dedikodusu (Bu gece hiç bitmesin!) de kahramanlarımız pera ve derin maceralarına ve arkadaşlıklarına devam ediyorlar. tavsiye edilir...
ataç ikon Erkek Dedikodusu
6.7 (60 oy)
0 yorum
Nur Özler

Nur Özler

@nurozler

Eğer hikayesi derin bir roman okuduysanız, bu size rahatlatıcı bir etki verecektir. Kızlar arasında birazcık dedikodunun kimseye bir zararı dokunmaz nasılsa :)
ataç ikon Erkek Dedikodusu
6.7 (60 oy)
0 yorum
Rukiye

Rukiye

@rukiye87

Herşeyden sıkılıp biraz dedikodu yapmanın kimseye zararı olmaz herhalde diye kendimi teskin ede ede okudum.. Eğlenceli idi...
ataç ikon Erkek Dedikodusu
6.7 (60 oy)
0 yorum
Hatice  Esra Ataseven

Hatice Esra Ataseven

@esraataseven

Kızları yansıtan bir kitap olmuş, her kız arkadaşına dönüp "aa bak aynı bizim gibi gibi" kelimelerini kullanmıştır
ataç ikon Erkek Dedikodusu
6.7 (60 oy)
0 yorum

Erkek Dedikodusu - S41

Bir gün onunla gezerken kafede yemek yiyen evli bir arkadaşımı gördüm.
Hayal Perest tarafından eklenmiştir.
Hayal Perest

Hayal Perest

@hayal

Bir erkeğe göre hiçbir kadının kaşları ve bıyıkları uzamazdı. Hatta kadınların manikürleri bozulmaz, tırnaklarının içine asla siyah pisliklerden girmezdi. Bir erkeğe göre bir kadın asla terlemezdi. Hiçbir zaman bir kadının gömleğinde koltuk altı kısmında terden bir hare oluşmazdı. Saçları yağlanmaz, dişleri sararmaz, bacak tüyleri uzamazdı. Hatta belki birçoğuna göre kadınlar kakalarını bile yapmazdı. Çünkü onlar mükemmel varlıklardı.
ataç ikon Erkek Dedikodusu
6.7 (60 oy)
0 yorum