up
ara

Ovaların Kurdu Cengiz Han

Ovaların Kurdu Cengiz Han Konusu ve Özeti

Ovaların Kurdu Cengiz Han
Ovaların Kurdu Cengiz Han kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Selim Yeniçeri
Yayınevi: Koridor Yayıncılık
ISBN: 9789944983938
Sayfa: 448 sayfa
Büyük Fatih'in Epik Destanı

Babası kurulan bir tuzakta öldürüldüğünde, Kurtlar kabilesi hakanının ikinci oğlu olan Timuçin daha on bir yaşındaydı. Ailesi kabileden atıldı; yiyecek ya da barınakları bile olmadan, Moğol düzlüklerinin zorlu ortamında açlığa ve ölüme terk edildi.

Kısa sürede yetişkinlerin dünyasına giren Timuçin hayata zor bir başlangıç yapmıştı ama doğanın ve insanların oluşturduğu tehditlerle başa çıkmayı öğrenerek hayatta kalmayı başardı. Başka yabancılarla birleşerek kendi kabile kimliğini yarattı. En zor dönemlerinden birinde, savaş halindeki bütün kabileleri birleştirme ve gümüş insanları kendi buyruğu altında toplama hayali zihninde canlandı. Böylece, Çimen Denizi'nin hakanı Cengiz oldu.

Cengiz Han'ı Cengiz Han yapan gerçeği sorgulamak insanlık tarihinde en büyük uğraşlardan biri olmuştur. Cengiz Han ki Moğol düzlüklerinde başıboş gezen bir kabileyi karşı konulmaz bir askeri birlik haline getirerek dünyanın büyük bir bölümünü fethetti ve yüzlerce yıl hüküm sürecek bir imparatorluk kurdu. Fatih dizisinin ilk kitabı olan Ovaların Kurdu denizler hakanı Cengiz Han'ın en erken dönemini merak edenler kadar onu hırsı yüzünden barbar olarak nitelendirme yanılgısına düşenler için de nefes kesici bir okuma sunuyor.

"Nefis bir hikaye - Keşke ben yazmış olsaydım. Güçlü karakterlere, şaşırtıcı olay örgüsüne ve akıcı bir anlatıma sahip. Gerçekten mükemmel bir kitap."
Bernard Cornwell

"Zekice kurgulanmış ve alışılmışın ötesinde..."
Publishers Weekly

"Tarihteki büyük olaylar ve nefes kesici sahneler hayat buluyor."
Guardian

"Iggulden işini bilen, çevik bir yazar... roman baş kahramanı kadar canlı ve korkusuz."
Christian Science Monitor
Cengiz Han'ın hayatıyla birlikte, orta asya göçebe hayatını da muhteşem bir şekilde anlatmış, heyecanlı ve sürükleyici..
bazı bölümlerde filmi ileri sarmış ama daha bir heyecan katmış bu. Timuçin'in maceralarının anlatıldığı serinin ilk kitabı, kesinlikle tavsiyemdir.
2 yorum
Gökçe (@gokceyasa)
Hüseyin sen beğendiysen alıcam bakk :)
19.07.16 beğen cevap
Hüseyin Başaran (@hb)
Gökçe hocam Cengiz Han'ı merak ederek almıştım ben de. Konuyu hikayeleştirerek harika anlatmıştı. :) Beğenmiştim ben. 2 ve 3'ü de var :)
19.07.16 beğen cevap
RMT

RMT

@rmt

“Müngke Tengri'yin Küçüdür
“Müngke Tengri'yin Küçüdür / Ebedi Tanrı'nın Gücüyle” Cengiz Han...
0 yorum

Ovaların Kurdu Cengiz Han - S41

Timuçin kaşlarını çattı. Bu mantıklı bir plandı. Taş atmak konusunda kendisi mükemmeldi ve Kaçyun da kesinlikle iyi bir tırmanıcıydı. Tek sorun, bu planı izlerse, kuşları alan Kaçyun olacaktı, kendisi değil. Belki küçük bir şeydi ama onları önce kendisi almak istiyordu.
Hüseyin Başaran tarafından eklenmiştir.
Kızgın bir şekilde döndü ve dedi ki; "Yeterince saklandım, artık dünya benden saklansın...
ataç ikon Ovaların Kurdu Cengiz Han
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum