up
ara
‹ Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda

Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda Kitap İncelemeleri

Fatma

Fatma

@sosyologclara

Çok güzeldi. Kitabın yarısına geldiğimde Sefiller'e başladım, iki farklı tür kitabı beraber okumak iyi geliyor, biraz ondan biraz bundan.

Kitabın içeriğinden söz edecek olursam, 3 KASIM 2002'de AKP'nin iktidara geldiği zamandan başlıyoruz.
Alt alta paragraf şeklinde yazılmış, kitabın çıktığı 2013 yılına kadar neler olmuş Türkiye de bunları okuyoruz.

Tutuklamalar, Ergenekon ve Balyoz davaları, getirilen kanunlar, bakanların olaylar karşısında söyledikleri kimi zaman troll kimi zaman acımasız sözleri, çözüm süreci, Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Bülent Arınç'ın Abdullah Öcalan'la ilgili çarpıcı sözleri, İmralı görüşmeleri, PKK ile olan ilişkilerimiz aklınıza gelebilecek her şeyi kronolojik olarak okudum.

16 yıldır neler olmuş diye merak ediyorsanız, olayların iç yüzünü görmek için mutlaka okuyun..
6 beğen · 1 yorum
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
16 yıldır bizzat yaşadık ? okuduğunuzdan daha detaylı ve daha gerçekçi ?
12.07.18 beğen cevap
serkan gündem

serkan gündem

@serkangundem

Türkiye Cumhuriyeti'nin nasıl tehditlere maruz kaldığını fetö ve pkk tehditlerinin nasıl palazlandığını anlamak, ergenekon vb davalarla ordumuza nasıl ihanet edildiğini anlamak için okunması gereken bir eser.
2 beğen · 3 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
Allah'a şükür ki Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var da hepsinin üstesinden geldik.
13.06.18 beğen 1 cevap
Gökdeniz mert (@pote)
Bizim gibi Ufak ezik Ülkelerin kaderi budur Egemen güçler Misket oynar gibi oynarlar . Pkk Abd gözümüzün önünde Eğitiyor silah veriyor Bizim tepkimiz ! Biz iyi müttefik oluruz onları bırakın bizle çalışın oluyor “ Pkk bitmez Niyemi ? Herzaman rant kapısı olmuştur Narkotik Kaçakçılık Aşiret Sistemi (oy demek ) Halka Oyalanıcağı şeyleri sunarsan Halk gözünü başka yere çevirmez . Feto ? Her ilktidar kullandı ( özal demirel çiller ecevit vs ) oy için Kaltuk için , Orduyu virüs gibi yemelerine izin verdi şuanki iktidar onca subay yok edidi Karşılığı olacaktı ! 15 Temmuz olarak görünsede bence asıl büyük harekat yapılmadı sadece Test edildi . Biz bügünü düşünerek hareket ederiz ,Egemen güçler 100 yıl sonrasını planlar ! İşte fark bırda Misket olmak yada Misketlerin sahibi olmak.
14.06.18 beğen cevap
Yasemin Alan

Yasemin Alan

@yaseminalan

Yılmaz Özdil, geçmişin unutulan olaylarını bütün çıplaklığıyla yeniden gün ışığına çıkarıyor.Olayları süslü, ağdalı bir dille değil; doğrudan, kesin bir tavırla ve kanıtlarla açıklamış.Okumanızı şiddetle tavsiye ederim.
0 beğen · 0 yorum
Derya Y.

Derya Y.

@deryasin

Kitap yakın tarihimiz 2002-2013 tarihinde yaşanan olayları anlatıyor. Şahit olduğum onca seneyi üç günde tekrardan yaşadım. Ne çok acı çekmişiz.. Yazarın olayları birbirine bağlarken mizahi bir dil kullanmış, iğnelemeyi de unutmamış. Okurken ağlanacak halimize gülerken buldum kendimi.
Her on senede böyle bir kitap yazılsa keşke. Bütün olarak okuyunca daha farklı yorumladım olayları. okunması, okutulması gereken kitaplardan..
1 beğen · 0 yorum
kenan

kenan

@kenan83

entrika
bu kitabı okuyunca kendimde dahil halkın ne kadar unutkan oldugunu anladım..
0 beğen · 0 yorum
Dünyalı

Dünyalı

@dunyaliperizan

Şu son 13 yılın özeti niteliğinde bir kitap. Özdil'le aynı bakmıyoruz ama güzel de tespitleri var. Günümüz Türkiyesiin yazılı bir şekilde tekrar hatırlamak ve kitaplığınızda bulundurmak isterseniz tavsiye ederim.
0 beğen · 0 yorum
Uğur Hüner

Uğur Hüner

@ugurhuner

Her cümlesini ağzınız açık okuyacağınız bir kitap, ve kendinize sık sık "Biz bunları da mı yaşadık" diye soracaksınız. Eğer gerçekleri en güzel şekilde öğrenmek isteyen varsa gözü kapalı alsın ve okusun. Gelecek hayatınızda ne yapmanız gerektiğini değil de ne yapmamanız gerektiğini gösteriyor bu kitap.
0 beğen · 0 yorum
Can Yıldız

Can Yıldız

@canyizdiz

1 Sefer Okumalık Değil Yıllarca Okunabilecek , Bilgi Güncellemesi Yaptıran Bir Kitap , Şiddetle Tavsiye Ediyorum
2 beğen · 0 yorum
Ozan Karaserçe

Ozan Karaserçe

@ozankaraserce

Yılmaz Özdil'in Türkiye'nin en yakın tarihine düşürdüğü notlar, bir başka deyişle de yakın tarih derlemeleri içinde önemli bir durak. Ne oldu, nasıl oldu noktasından olayları ayrıntılarıyla ele alarak, zayıf hafızaları tazeleyip kuvvetlendirmek amacı gütmüş önemli bir derleme.
0 beğen · 0 yorum
silaes

silaes

@silaes

Anında farkındalık yaratan kitap. Araştırmacı gazetecilik böyle oluyormuş demek ki. olduğumuzun belgesi. Sinirden . Ağlancak halimize güldüm.
0 beğen · 0 yorum
erol kocaman

erol kocaman

@erolkocaman

Günümüzde yavaş yavaş alıştığımız ama farketmediğimiz şeyleri önümüze koyan ve "Vay bee" dedirten bir solukta okunan bir ansiklopedi (!)
0 beğen · 0 yorum
aylin doğanç

aylin doğanç

@aylindogancaysan

YILMAZ ÖZDİL ve yazıları ne denebilir ki başka :))
2 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

okullarda ders niyetine okutulmalı..!
0 beğen · 0 yorum
Nuri Sözal

Nuri Sözal

@nurisozal

Yılmaz Özdil acı gerçekleri bir bir yazmış.
Tam arşivlik çok güzel bir kaynak.
0 beğen · 0 yorum
nevran

nevran

@nevran8

kitabı okurken olaylar gözümün önünde canlandı. kendisine hak verdiğimde oldu bazen katılmadığım da ama bildiğimiz yılmaz özdil tavrı var kitapta.. yılmaz özdil iyi laf sokar. bu yönü mukemmel.. Sizin göremedıgınız her noktaya değinerek yazmıs bu kıtabıı ve sizde bir farkındalık kesinlikle yaratıyor...
1 beğen · 0 yorum
/ 3